Nikah Sonrası Kutlama Yemeğine Ne Dersiniz?

Muhteşem bir evlilik teklifinin ardından artık düğün planlaması yapmanın sırası geldi. Davetiyelerden nikah şekerlerine, gelinlikten damatlığa kadar uzanan bir liste sizi bekliyor çünkü. Üstelik küçük bir bütçe planlaması yaptığınızda karşınızda büyük bir düğün mücadelesi varmış gibi görünüyor. Fakat üzülmeyin, tüm bunların üstesinden geleceğiniz günler çok yakında. Üstelik geriye dönüp baktığınızda bu güzel günleri stresle geçirdiğiniz için kendinize biraz kızabilirsiniz bile. Her şeyin bir çözümü var, ekonomik bir düğün yapmak sandığınızdan daha kolay. Küçük farklılıklarla bütçenize büyük katkılar sağlayabilirsiniz. Mesela işe nikah sonrası bir kutlama yemeği organize etmekle başlayabilirsiniz. Böylesi hem sizi düğün töreni masrafından kurtaracak hem de sevdiklerinizle beraber muhteşem bir gün geçirmenizi sağlayacak.

Son yılların yeni düğün trendi nikah sonrası düğün yemekleri, aslında çiftleri büyük bir yükten kurtarıyor diyebiliriz. Özellikle salon düğünlerinden hoşlanmayan fakat bütçe sınırını da aşmaktan korkan çiftlerin yardımına koşan nikah sonrası kutlama yemeği, hem daha ekonomik hem de daha şık bir seçenek. Tabii nikah sonrası yemek organizasyonunun en az bir düğün kadar ilgi görmesi için birkaç detayı atlamanız gerekiyor. Gelin, harika bir nikah sonrası yemeği için neler yapmalı biraz da bundan bahsedelim.

Konuklarınızı Şık Bir Mekanda Ağırlayın! — Nikah Sonrası

Nikah sonrası yemeklerinin en kurtarıcı yanı düğüne oranla daha az kişiyi ağırlayacak olmanız. İşte tam da bu sebeple en yakınlarınızla eğlenceli bir kutlama yapacağınız için mekan konusunda seçici olmanız gerekiyor. Mesela ünlü pek çok restoran artık nikah sonrası kutlama yemekleri için uygun alternatifler sunabiliyor. Bütçenize uygun menü seçimiyle hem şık hem de unutulmaz bir organizasyon düzenleyebilirsiniz. Son olarak misafirlerinizin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir mekan tercih etmeye özen göstermeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Müziksiz Kutlama Olmaz! — Nikah Sonrası

Nikah sonrası kutlama yemeklerinin bu kadar tercih edilmesinin bir diğer sebebi de çiftlerin aileleri ve dostlarıyla beraber samimi bir ortamda kutlama yapabilmeleri. Hal böyleyken en yakınlarınızla beraber gerçekleşecek bir kutlama da müziksiz olmaz. Örneğin herkesin eğlenebileceği bir fasıl grubuyla anlaşabilirsiniz. Üstelik nikah yemeği sonrasında kurtlarını dökmek isteyen misafirleriniz mutlaka olacaktır.

Gelinlik ve Damatlık Seçimi Nasıl Olmalı? — Nikah Sonrası

‘Yemek sırasında gelinlik ve damatlık üzerimizde mi olmalı? Yoksa rahat kıyafetler mi giymeliyiz?’ Yemek sonrası nikah yemeği düzenleyecek tüm çiftlerin aklında benzer sorular dolaşıp duruyor. Tabii ki gelinliğiniz ve damatlığınız yemek sırasında üstünüzde olmalı. Bu sizin en özel gününüz ve o muhteşem düğün kıyafetlerini hayatınız boyunca sadece bir gün giyebileceksiniz. Eğer bu konuda tereddütleriniz varsa gelinliğinizi ve damatlığınızı seçerken rahat modelleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!