Nişan Bohçası Hazırlığı için Öneriler

Düğün hazırlıklarının en güzel ve en eski geleneğidir nişan bohçası hazırlığı … Evlilik teklifi edildikten ve kız isteme töreni atlatıldıktan sonra başlayan süreç pek çok geleneği de beraberinde getiriyor. Önceleri bu gelenekler biraz sıkıcı gelse de yıllar sonra hatırladığınızda hoş anılar olarak aklınıza kazınıyor. Nişan bohçası hazırlamak için ise bu gelenekler arasında hem kız tarafının hem de erkek tarafının karşılıklı hediyeleşme şekli olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu yıllar süren nişan bohçası geleneğinde her iki tarafın da hazırlaması gerekenler listesinde neler var biliyor musunuz? Tabii ki nişan bohçası içeriğinde olması gereken pek çok şeyi biliyorsunuz fakat küçük detayları atlamamak adına sizin için hazırladığımız nişan bohçası hazırlık listesine yine de göz atmalısınız.

nisan-bohcasi

Kız Tarafının Nişan Bohçası Hazırlığı

Bir erkeğe hediye almanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Fakat bu kez durum biraz farklı. Bu hediye listesi için yaratıcı olmanıza gerek yok, nişan bohçasında eksik kalmayacak şekilde hazırlık yapın yeter! Kız tarafının hazırladığı erkek  nişan bohçasında olması gereken en önemli şeyler pijama, iç çamaşırı, gömlek, kravat, ev terliği, kemer, çorap ve parfüm gibi görünse de küçük bir jest yapmak istiyorsanız şık bir kol düğmesi ve kaliteli bir erkek bakım setini de bu hazırlık listesinin eklemeniz gerekiyor. Nişan bohçası hazırlamanın içeriği dışında bir de süslemesi var. Son zamanlarda nişan sandıkları bohçanızı zaten zarif bir sunuma dönüştürse de küçük bir süsleme de erkek tarafının kalbini çalabilir. İşte bu noktada nişan bohçasını sunduğunuz sandık dışında saf tüller ve saten kurdelelerle süslenmiş bir sunum, zarafetinizi ortaya koymaya yetecektir.

Erkek Tarafının Nişan Bohçası Hazırlığı

Kız evi naz evi… İşte sırf bu yüzden bile kız tarafı için nişan bohçası hazırlığı yaparken ekstra bir özen göstermeniz gerekiyor. Nişan bohçası içerisinde olması gereken her şeyi tamamlamak için ise alışverişe çıkmadan küçük bir liste hazırlamak bile gerekebilir. Kız tarafı için nişan bohçası hazırlığında unutmamanız gereken en önemli şeyler iç çamaşırı, gecelik-sabahlık takımı, makyaj çantası, ev terliği, çanta ve ayakkabı. Fakat bunların dışında makyaj malzemeleri ve parfüm de kusursuz bir nişan bohçasının içinde olması gereken en önemli hediyelerden. Son olarak atlamamanız gereken bir detay daha var. Kadınlar kaliteli olan şeyi bilir! Bu sebeple gelin için nişan bohçası hazırlarken listedeki her şeyin kaliteli olması gerektiğini unutmayın.

dbd6e99b2af5d20571bed859f8712c3a

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!