Nişan Bohçası İçerisinde Yer Alan İlginç Şeyler

Genç çiftleri, en mutlu günlerine sayılı günler kala tatlı bir heyecan sarar. Her şeyin en iyisini ve en güzelini yapmak isteyen çiftlerin, nişan bohçası içinde yer alan ilginç şeyleri alma telaşı ise bu dönemin daha zorlu ve stresli geçmesine neden olur.

Düğün tarihi yaklaştıkça çiftlerde artan tatlı telaş bazı önemli şeyleri unutmalarına neden olabilir. Özellikle geçmişten günümüze kadar gelen nişan bohçası âdeti, zenginlik, nezaket ve bir beceri gösterisi olarak sunulur ve bu nedenle de nişanın olmazsa olmazları arasında yer alır.

Gelin Bohçası İçinde Yer Alması Gereken Eşyalar

Çoğu zaman nişan bohçası içerisinde belki de hiç kullanmayacağınız eşyalar yer alabilir. Bu eşyaları almanızdaki asıl amaç eşinize ve akrabalarınıza verdiğiniz değerden ileri gelir. Nişan bohçası içerisinde yer alan ilginç şeyler arasında gelin bohçasında; makyaj kutusu, bornoz takımı, tarak seti, elbise ve takım elbise, çeşitli iç çamaşırları, ayakkabı, çanta, gecelik, hamam seti, lif, makyaj ve bakım malzemeleri, çorap patik, bohça takımı, terlik, pijama takımı olmazsa olmazlardandır. Buna artı olarak kayınvalide isterse gelinine farklı şeyler de hediye edebilir. Bu hediyeler genellikle daha da ilginçtir. Tek bir yastıkta kocansın diye çiftler için uzun ince bir yastık kılıfı, dantel, havlu, yazma, patik, nevresim takımı ve pike yer alabilir.

nisanbohca

Damat Bohçası İçinde Yer Alması Gereken Eşyalar

Damat için hazırlanan nişan bohçası içine koyulan ilginç eşyalar ise; valiz, bohça takımı, 5’li robdöşambrlı pijama seti (Fakat çeyizcilerde takım olarak satılanlar yerine iç giyim mağazalarından alacağınız 5’li ya da 3’lü robdöşambrlı pijama takımları daha kullanışlı olacaktır. Sevdiğinizin hoşuna gidecek parçaları ayrı ayrı almanız onu daha çok sevindirebilir.), iç çamaşırı, pijama ve terlik seti, kravat, takım elbise, gömlek, kravat, ayakkabı, cüzdan, traş set, kemer, çorap, lif ve hamam seti, bakım malzemeleri ve kutusu bulunur.

nisanbohcasi23

Erkeklere hazırlanan bohça içinde yer alan malzemelerin kaliteli ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde emeğinize ve verdiğiniz paralara değecek bir sonuç ortaya çıkmayabilir, sevdiğiniz adam bu malzemeleri kullanmazsa üzülebilirsiniz. Set halinde almanız gerekten malzemeleri, ayrı ayrı da alabileceğinizi unutmamalısınız. Bohça hazırlama işlemini bir görev olarak değil geleceğe yatırım olarak düşünürseniz daha zevkli ve eğlenceli bir hal alacaktır. Sevdiğiniz kişiden istediğiniz malzemeleri ve ona alacağınız eşyaları gerçekten kullanıp kullanmayacağınızı iyi düşünmelisiniz. Kullanmayacağınız şeyleri aldırmak ve boşa masraf etmek yerine başka ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi düşünmelisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!