Nişan Bohçasında Olması Gerekenler

Evlenmeye karar verdikten sonra dur durak bilmeyen bir süreç başlıyor. Kız isteme töreni ne zaman gerçekleşecek? Söz için bir zaman kararlaştırılması gerek! Derken sıra nişan törenine geliyor ve evliliğin ilk adımlarında her şeyi eşsiz kılmak istiyorsunuz. Tüm gelenekler yerine getirilsin, her iki tarafın da hayalindeki gibi nişan töreni olsun diye hazırlıklara başlanıyor. Çok eski ve köklü bir nişan ritüeli olan bohça hazırlamak da bu sürecin en önemli detayı. Çünkü nişan bohçası adeti aslında karşılık bir hediyeleşme biçimi.Buyrun nişan bohçasında olması gerekenler listesi.

modern-nisan-ve-soz-bohcasi-modelleri-2

Kimilerine göre sadece gelin ve damat için hazırlanırken bazı kültürlerde aile bireyleri için de birer nişan bohçası hazırlanması gerekiyor. Bu hazırlık aşamasında ise gelenekler yörelere göre değiştiğinden nişan bohçasında olması gereken bazı şeyler atlanabiliyor. Bu sebeple ister sadece sevdiğiniz için isterseniz tüm aile bireyleri için nişan bohçası hazırlamanız gereksin, olmazsa olmaz şeyleri unutmak istemiyorsanız size özel hazırladığımız listeye göz atmayı unutmayın.

gelin-soz-bohcasi-icindekiler

Nişan Bohçasında Pijama ve Gecelik Takımı Olmazsa Olmaz! – Nişan Bohçasında olması gerekenler

Nişan bohçasının en önemli parçası erkek için pijama, gelin adayı için ise gecelik ve sabahlık takımı diyebiliriz. Her iki tarafın da nişan bohçası hazırlığında listeye kaliteli bir takım eklemesi gerekiyor. Erkek pijaması için pamuklu bir takım, kız tarafında ise ipek saten bir gecelik-sabahlık takımı olması oldukça mühim. Tüm bu hazırlığı tek bir günde yapabilmek için ise birlikte nişan bohçası alışverişine çıkmanızda fayda var.

02102016070630

Nişan Bohçası İçin Gömlek ve Kravat Seçimi – Nişan Bohçasında olması gerekenler

Kız tarafının hazırladığı nişan bohçasında damat adayı için gömlek ve kravat olmazsa olmazlardan. Peki gömlek ve kravatın seçimi nasıl olmalı? Nişan bohçası hazırlığını genel ihtiyaçlar sebebiyle yaptığınız için beyaz bir gömlek almanızda fayda var. Kravatın da yine çok sık kullanılan tonlarda ve kullanışlı bir model olması gerekiyor. Son olarak her ikisinin de kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

636162731227060291

Genel Bakım Malzemeleri de Nişan Bohçası Listesinde! – Nişan Bohçasında olması gerekenler

Her iki tarafın nişan bohçası hazırlığında geniş bir bakım malzemesi seçeneği olması gerekiyor. Mesela kız tarafı için yapılan nişan bohçasında kaliteli bir makyaj setinden tutun duş jeli, parfüm ve saç fırçasına kadar eksiksiz bir sepet hazırlamak gerek. Erkek tarafı için hazırlanan nişan bohçasında ise tıraş setinin yanı sıra bakım kremi ve parfüm de olmazsa olmazlardan.

İç Çamaşırı, Çorap ve Ev Terliğini Unutmayın – Nişan Bohçasında olması gerekenler

Nişan bohçasının içerisinde iç çamaşırı, çorap ve ev terliği de koymak gerektiğini unutmayın. Küçük bir detay olsa da ev terliğinin kullanışlı, iç çamaşırı ve çorabın ise pamuklu olması gerektiği önemli. Ve son olarak aldığınız her şeyi hoş bir sunum olarak hazırlamak, karşı tarafa yapacağınız jest açısından oldukça büyük bir önem teşkil ediyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!