Nişan Elbisesi Seçimi

Düğün heyecanını yaşamadan önceki son adımdır nişan… Bu yüzden bir başkadır. Birlikte geçecek bir ömür için sözler verilir çünkü. İşte bu yüzden de hem gelin hem de damat adayları ayrı bir özen gösterir bu geceye. Damat adaylarının işi bu konuda biraz daha kolaydır. Ancak gelin adayları için durum hiç de böyle değildir aslında. En az gelinlik seçimi kadar zorlanırlar üstelik. O kadar haklılar ki! Çünkü bu onların en özel günlerinden biri.

Eğer siz de şu sıralar bu tatlı telaşı yaşayanlardansanız size özel bir sürprizimiz var. Nişan öncesi yanlış bir seçim yapmamanız için elbisenize karar vermeden nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlattık. Gelin, hayalinizdeki elbiseye ulaşmak için bilmeniz gerekenlere bir de birlikte göz atalım.

nisan-1

Mekana Uygun Nişan Elbisesi Seçimi

Nişan elbisesi alışverişinde en çok dikkat etmeniz gereken şeydir mekana uygun bir model seçmek. Aile arasında, evde yapılacak samimi bir nişan töreni için gösterişli bir tuvalet çok da uygun olmayacaktır örneğin. Bu yüzden nişan elbisenizi seçerken hem mekan hem de davetli sayısını düşünerek buna uygun seçeneklere ağırlık vermeniz gerekiyor.

nisan-2

Vücut Özelliklerinizi Avantaja Çevirin

Nişan elbisesi seçiminde yapılan en sık hatalardan biri de vücut tipine uygun bir model seçememek oluyor. Nişan öncesi yaşadığınız stres, kararsızlık ve zaman darlığı bunun en büyük nedeni olabilir. Ancak nişan elbisenizdeki seçimin telafisi olamayacağından bu konudaki tüm bahaneleri bir kenara bırakmalısınız. Vitrinlerde ve kataloglarda gördüğünüz her elbisenin size uygun olmayacağını üzülerek bir kez daha hatırlatalım. Ancak eğer doğru kararlar verirseniz ufak kusurlarınızı bile avantaja çevirebilirsiniz. Örneğin düşük omuzlarını dert etmek yerine vatkalı şık bir elbise tercih edebilirsiniz. Ya da elma tipi bir vücuda sahipseniz bel bölgenizdeki dikkati uzaklaştırmak için omuz işlemeli Helenistik bir nişan modeli seçebilirsiniz.

nisan-3

Damat Adayı ile Uyumlu Olun!

Bahsettiğimiz şey sadece elbisenizin renginde bir kravat taktırmak değil. Damat adaylarının takım elbise tercihinde çok fazla seçenek olmasa da kontrast renkler ile kusursuz bir uyum yakalayabilirsiniz. Biz kırmızı ve siyah uyumuna bayılıyoruz örneğin. Ya da müstakbel eşiniz açık tonda bir takım elbise seçtiyse pastel tonlardan yardım alabilirsiniz. Krem rengi bir ceketle su yeşili bir nişan elbisesi muhteşem olabilir mesela.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!