Evlilik Kararınızın Belgesi: Nişan Fotoğrafları

 

Nişan fotoğrafları, yıllar sonra baktığınızda bile bugün yaşadığınız aşkı ve mutluluğu size hatırlatır. Zaten, evliliğe bir adım daha yaklaştığınız o mutlu günü, unutulmaz kılmak gerekir. Nişanınızı güzel anılarla doldurmak için, değişik konseptlerde nişan fotoğrafları çektirmelisiniz.

 

Nişan töreniniz için yapmanız gereken en önemli hazırlıklardan biri nişan fotoğrafları. Nişan elbiseniz, saçınız, makyajınız, ikramlar, nişan mekanı derken, sakın nişan fotoğraflarını küçük bir ayrıntı olarak görmeyin. Sonradan pişman olmamak için, önceden iyice araştırdığınız ve güvendiğiniz profesyonel bir fotoğrafçı bulmalısınız. Aile arasında, mütevazi bir tören yapmayı düşünseniz bile fotoğrafçı ile çalışmaktan vazgeçmeyin. Nişan fotoğrafları, sadece nişan anını değil, çiftin o gün verdiği özel pozları da kapsar. Nişan kıyafetlerinizle verdiğiniz romantik pozlar, ileride evinizi ve albümlerinizi süsleyeceği için mutlaka profesyonel ellerden çıkmasını istersiniz. Üstelik fotoğrafçınız, sizin bile günün heyecanı içinde fark etmediğiniz tüm detayları sizin için kaydedecektir.

Fotoğrafçınıza karar verdikten sonra, nasıl bir çekim olacak sorusuna cevap aramaya başlarsınız. Mekan olarak nereyi seçeceğinizi, fotoğraf konseptini, nasıl pozlar verip nasıl aksesuarlar kullanacağınızı önceden bilmeniz gerekiyor. Bunun için fotoğrafçınıza danışmanın yanı sıra internet üzerinden de bir araştırma yapmanızda fayda var. Nasıl pozlar vereceğinize ve konsepte çift olarak karar verin, ya da en azından nişanlınızın fikrini alın. Objektif karşısına geçtiğinde şaşırması ya da poz vermek istememesi, o gün isteyeceğiniz en son şeylerden biri.

Kendi tarzınıza uygun konseptler bulmanızın, fotoğrafların doğallığı açısından önemli olduğunu unutmayın. Sadece eğlenceli ve farklı olması için sizi hiç yansıtmayan pozlar verirseniz, yıllar sonra fotoğraflara baktığınızda sadece pişman olabilirsiniz. Aynı şekilde siz çok eğlenceli, kabına sığamayan bir çift iseniz, ağırbaşlı olmak adına ciddi pozlar vermenize hiç gerek yok. Önemli olan en doğal halinizi en şık ve romantik şekilde fotoğraflara yansıtmanız. Böyle poz vermeyi başardığınız her fotoğrafı çok beğeneceksiniz. Bunu şimdiden söyleyebiliriz.

Sizin için en özel günlerin, tabi ki ölümsüz olmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle her baktığınızda keyif alacağınız, keşke demeyi aklınıza bile getirmeyeceğiniz nişan fotoğrafları en doğal hakkınız. Bu nedenle yapılması mümkün tüm isteklerinizi gerçekleştirmeye çalışın. Daha güzel bir manzara için biraz uzağa gitmeniz gerekiyorsa, gidin. İstediğiniz aksesuarlar bütçenizin biraz üzerinde ama ulaşılabilir fiyatta ise, almaya çalışın.

Güzel göründüğünüzden emin olmanız, rahat poz vermeniz için çok önemli. Kuaförünüzden tam anlamıyla saçınızdan memnun olmadan ayrılmayın. O gün sizin için özel ve herşeyin en iyisini istemeniz için uygun bir gün.

İster aile içinde ister davetlilerin katıldığı bir nişan organizasyonu olsun, tüm gecenin unutulmaz olması ve akıllardan silinmemesi gerekir. Fotoğrafçınıza kendinizi anlatarak, geleneksel ya da farklı konseptlerde nişan fotoğrafları isteyebilirsiniz. Ne istediğinize daha kolay karar verebilmeniz için, size örnek konseptler hazırladık:

Romantizm Dorukta- Nişan Fotoğrafları

Evlilik tamamen aşk tarafından çevrelenmiş ve dünyanın en muhteşem, en romantik kararlarından biridir. Aslında, bir karar ile başlayan süreçtir demek daha doğru olur.

Ne kadar katı ve romantizmden uzak olduğunuzu söylerseniz söyleyin, hayatınızın aşkı ile hayatınızı birleştirmek fikri ruhunuzu sardığında işler değişir. Minik kalplerden, pembe tüllerden içten içe hoşlanmaya başladığınızı fark edersiniz. Daha önce ne istediğinizi ya da insanlara ne söylediğinizi bir kenara bırakıp, içinizden geleni yapmak için en doğru zamanda olduğunuzu unutmayın. Şimdi gurur yapma vakti değil, romantizme kendinizi bırakın. Herkes hayatında en az bir kere aşık olduğu için yakın çevreniz sizi anlayışla karşılayacak, merak etmeyin.

Bu nedenle ufak kalpler, balonlar, kelebekler, pembenin her tonunda nesneler, çiçekler gibi aşkı anlatmanın tüm sevimli yollarını nişan fotoğrafları için düşünebilirsiniz. Tek taşınızın ya da nişan buketinizi yakın detay olarak ön planda olduğu fotoğraflar da, hem sanatsal hem de romantik bir etki yaratır.

Hem dış mekanda hem de iç mekanda böyle romantik sahneler kurabilirsiniz. Doğa içinde yapacağınız çekimler için çiçekli bir bahçe, orman ya da deniz temalarını kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınız stüdyoda çekilecek ise arka plandaki görsellere önceden karar vermelisiniz. Böylece çok daha anlamlı ve güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Klasik bir araba ya da bir sandal gibi araçları fotoğrafınıza dahil ederek, romantik havayı artırabilirsiniz. Sevdiğiniz mekanlardan ve görüntülerden yola çıkmanız, en doğru konsepti bulmanızı sağlayacaktır.

Kahkahanız Her Yerde – Nişan Fotoğrafları

Aşk her yerde, sizi çoktan etkisine almış durumda. Ama siz eğlenmeyi ve gülmeyi de seviyorsunuz. Sevimli, romantik imgeler hoşunuza gidiyor ama biraz daha gülümsemeye asla hayır demeyecek bir çiftsiniz. Bu durumda size önerimiz, kesinlikle yıllarca hem çekim anıları hem de fotoğrafları ile uzun uzun konuşulacak eğlenceli nişan fotoğrafları çektirmeniz olacak.

Bunun için oturup biraz düşünmeniz ve fikirler bulmanız gerekecek. Komik mesajlar yazan tabelalar, iyi birer araç olabilir. Bir duvarda özel arka planlar hazırlayıp önünde poz vermeniz de başka bir seçenek. Bunun dışında basit sahneler yaratabilir ve değişik kostümlerle poz verebilirsiniz. Ama hepsinin ortak teması, evlenme kararı almanız üzerine olsun. Aksi takdirde, nişan fotoğrafı konseptinden çıkmış olursunuz.

İşin için de eğlence varsa arkadaşlar da vardır.  Baş başa çektirdiğiniz fotoğrafların dışında, arkadaşlarınız da bazı fotoğraflar da sizin için eğlenceli pozlar verebilirler. Kız tarafı ve erkek tarafının ipin iki ucundan tutarak çekiştiği pozlar, en bilinenler arasındadır. Arkadaşlarınızla vereceğiniz pozun dışında sevimli bir köpek ya da  yavru bir kedi de fotoğraflarınıza dahil olabilir.

Vazgeçilmez Klasikler- Nişan Fotoğrafları

Romantiksiniz, ama geleneksel tarzınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz. Aile bireylerinizin olduğu sıcak pozlar, sizin için bu önemli günün olmazsa olmazı. Evliliğin sadece sizin değil, ailelerinizin de birleşimi olduğunu fotoğraflarınıza yansıtmak istiyorsunuz. Bu isteğiniz, eğlenmenize engel olmayacağına göre böyle klasik bir yol izleyebilirsiniz.

Bu durumda en güzeli ortayı bulmak, hem ailelerle hem de kendinize özel fotoğraflar çektirmektir. Yıllar sonra, aşkınızı daha çok gösteren fotoğraflar çektirmediğiniz için pişman olmayın. Nişanda giyeceğiniz kıyafetlerinizle biraz dışarıda biraz da nişan töreni yapılacak alanda çekim yapabilirsiniz. Bu fotoğraf çekiminde romantik pozlar vermekten çekinmeyin. Düğün gibi nişan gününüzün de tekrarı olmayacak ve bu pozların içinizde kalmasını istemezsiniz.

Fotoğraf çekiminin diğer aşamasında, aileler ile beraber güzel fotoğraflar sahibi olabilirsiniz. Aslında bu modeli ‘her şeyden biraz’ olarak da açıklayabiliriz. Geleneksel konseptinizden vazgeçmeyeceksiniz. Belki de sizi biraz gülümsetmesi için evinizdeki perde önünde eğlenceli nişan fotoğrafları bile olacak. İlerde çocuklarınıza ve sevdiklerinize “ bizim zamanımızda evin salonun perdesinin önünde fotoğraf çektirmeden nişanlanılmış sayılmazdı” diyerek anılarınızı keyifle anlatabilirsiniz.

Konseptiniz ne olursa olsun, o gün tüm enerjinizle objektif karşısına geçin ve gülümseyin. Samimi bir gülümsemeden daha etkili bir makyaj yoktur. Ama tabi, siz yine de makyaj ve saçınıza özen gösterin. Çekim sırasında sürekli kontrol edin ve düzeltmeler için makyaj çantanızı yanınızda bulundurun.

Nişan günü, istediğiniz gibi gerçekleşmeyen hiçbir şey için moralinizi bozmayın. Yüzünüzün asılmasını ve bu enerjinizin fotoğraflara yansımasını istemezsiniz. Unutmayın, yıllar sonra fotoğraf albümünüzü gösterirken bugün yaşadığınız sorunların hiç anlamı olmayacak. Mümkün olduğu kadar kendinizi rahatlatmaya çalışın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!