Nişan Fotoğrafları Çektirirken Bunlara Dikkat

Nişan tarihiniz yaklaştıysa ve fotoğraf çekimi hakkında hala kararsız hissediyorsanız, yazımızı okumadan fotoğraf organizasyonunuzu tamamlamayın…

ourisman-rings

Yüzükler, nişan pastası, nişanlıklar, müzikler, davetli listesi… Hepsi tamam. Peki ya nişan fotoğrafları? Evleneceğiniz kişiyi cümle aleme ilan edeceğiniz, hayatınızın en mutlu günlerinden biri olacak bugün için yaptığınız tüm hazırlıkları “ölümsüzleştirmek” istiyorsanız, hazırlıklarınıza nişan fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Nişan fotoğrafı denince aklınıza sadece nişan sonrası baş başa çektireceğiniz fotoğraflar gelmesin. Gelin hanımın kahve servisi, yüzüklerin takılma anı, anne babaların heyecanı ve diğer bütün detaylar organizasyonun içinde yer almalı. İşte nişan günü fotoğraf organizasyonu hakkında bilmeniz gerekenler…

Nişan günü sizi sabahtan akşama kadar takip edecek bir fotoğrafçıyla anlaşmanızı tavsiye ederiz. Çünkü nişan gününüz, tekrarı olmayan ve her anını hatırlamak isteyeceğiniz bir gün olmalı. Böylece belgesel tadında ve daha doğal pozlardan oluşan bir albüme sahip olabilirsiniz.

Fotoğrafçınızı seçerken size klişe pozlar verdirecek biri yerine, sizi rahat ettirecek, doğal pozlar çekecek birini bulmaya çalışın. Bunun için fotoğrafçınızın daha önce çektiği albümleri mutlaka gözden geçirin.

Çekim öncesi nişanlınızla birlikte ne istediğinize karar verin. Fotoğrafçıya rahatça poz vermenin herkesin yapabileceği ve hoşlanacağı bir şey olmadığını unutmayın. Bu yüzden nişanlınızı istemediği pozlara ve konseptlere zorlamamanızı tavsiye ederiz.

Çekimden önce mutlaka fotoğrafçınızla çekim hakkında konuşun ve ona ne istediğinizi anlatın. Tanışma hikayeniz, meslekleriniz, nereli olduğunuz, nelerden hoşlandığınız gibi detaylar, konsept belirlerken size yardımcı olacaktır.

Eğer profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşmayacaksanız, fotoğrafları akrabalarınızdan veya yakın arkadaşlarınızdan birine çektirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu özel insanlar, bu özel günde ortalıkta koşturmak yerine sizinle birlikte olmayı ve eğlenmeyi tercih edecektir.

Eğer fotoğraflarınızı akraba ya da arkadaşlarınızdan birine çektirecekseniz, nişanlınızın da yanında rahat edeceği biri olmasına dikkat edin. Zira fotoğraf çektirirken rahat olmak çok önemli. Yoksa doğal pozlar veremez ve fotoğraflarınıza her baktığınızda o “kasıntı” halinizi hatırlarsınız.

Nişan merasimi sırasında fotoğraf çekecek pek çok kişi olacağından, özel bir fotoğrafçınız yoksa nişanlınızla aynı objektife bakarak poz verme konusunda dikkatli olun. Yoksa nişan sonrası aynı yere bakan tek bir fotoğrafınız bile olmadığını görebilirsiniz.

Dış mekan çekimi için mutlaka iki alternatifiniz olsun. Olumsuz hava koşullarını da hesaba katarak bir B planı hazırlayın. Stüdyo fotoğrafçısı gibi.

Eğer fotoğrafları kendiniz çekecekseniz aklınızda bulunsun: Kızlar kıyafet, saç ve makyaj gibi detayların net bir şekilde fotoğraflarda görünmesini ister.

Ve çekim sonrası vakit kaybetmeden fotoğraflardan seçtiklerinizi bastırmayı ihmal etmeyin. Ne de olsa dijital verilere güven olmaz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!