Baktıkça Eskilere Döneceğiniz: Nişan Fotoğrafları İçin Albüm Seçimi

Evliliğe giden yolda nişan hatıraları hiç şüphesiz unutulmazdır. Nişan zamanınızı ölümsüzleştiren resimler ise sizi her zaman o günlere götürecektir. Gelişen teknoloji ile her şey dijital ortamda olsa da basılı fotoğrafın verdiği keyif bir başkadır. Hele bir de o fotoğraflar çok özel bir fotoğraf albümünde ise baktıkça anılarınızı canlanacaktır. Hiç şüphesiz fotoğrafları daha da güzelleştirecek olan nişan fotoğrafları için albüm seçimi olacaktır.

ib_api_p_1863896

Nişan günlerinizin vazgeçilmezi nişan fotoğrafları ile mutlu anlarınızı ölümsüzleştirerek, o güzel anlardan evinizin bir köşesini süsleyecek albümler oluşturabilirsiniz. Zevkinize göre seçeceğiniz şık bir albüm, hiç şüphesiz evinizin en güzel köşesini süsleyecektir.

Evlilikten önce atılan ilk adım anlamına gelen nişan organizasyonu özellikle toplumumuz içinde büyük bir önem taşımaktadır. Evlilik kadar olmasa da detaylı planlar ve hazırlıklar yapılarak gerçekleştirilen nişan gününde, nişan fotoğrafları çok büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü nişan gününüz aynı zamanda düğününüzün önemli bir provası demektir. Nişan da yaşanılan en özel günlerde ki fotoğraflar, düğün fotoğraflarınız ile birlikte en unutulmaz anlarınızın bütünü olacaktır hiç şüphesiz.

Herkes şüphesiz ki nişan fotoğraflarının güzel ve çok özel olmasını ister. Nişan fotoğraflarının güzel olması için öncelikle eşinizle uyumlu giyinmeli, makyajınıza ya da saç ve sakal traşınıza önem vermeli ve o özel güne en iyi şekilde hazır bir halde olmalısınız. Güzel ve özel fotoğraflar için mutlaka doğru mekanları tercih etmelisiniz. Doğru mekanı tercih etmek demek, doğru fotoğraf demektir. Bunun dışında nişan fotoğraflarının çekimini yapacak fotoğrafçı da çok önemlidir. Fotoğrafçıyla anlaşmadan önce, fotoğrafçının çekimini yaptığı eski albümleri inceleyip ona göre doğru bir karar vermelisiniz. Fotoğrafçı ile mutlaka öncesinde tüm detayları ayrıntılı bir şekilde konuşup ayarlamalısınız. Doğru bir fotoğrafçı bulursanız eğer, dış mekan konusunda ki deneyimlerinden de yararlanarak, aklınızda olmayan dış mekan seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

ib_api_p_260892

Nişan fotoğrafları için fotoğraf stüdyolarını tercih edebileceğiniz gibi açık ortamda, bir kır bahçesi ya da deniz kenarında da nişan fotoğrafları çektirilebilir. Seçeceğiniz dış mekan fotoğraflarınızın konseptini yansıtacağından mutlaka zevklerinize yer vererek yapmalısınız. Hatta daha ileriye gidip fotoğraflarınız için bir hikaye oluşturup, bu hikayenin bağlı olduğu konsepte göre kompozisyonlar oluşturup çok güzel albümler oluşturabilirsiniz. Şu aralar revaçta olan tüm gün fotoğraf çekimi bizim de size önerdiğimiz tercihler arasında yer almaktadır. Sabahtan akşama kadar sizinle gezecek bir fotoğrafçı, kuaförde saçınızın yapılmasından nişan yüzüklerinin takılmasına kadar her anı fotoğraflayacaktır. Standartların dışına çıkıp gelinin kahve servisi yaptığı anın bile fotoğraflanması sizler için güzel bir anı olarak evinizin bir köşesini süsleyecektir.

Nişan Fotoğrafları İçin Seçilebilecek En Özel Mekan Seçenekleri

Nişan, düğün gibi özel günlerde çekilecek olan fotoğraflar yaşanılan şehre ve hangi mevsimde olunduğuna göre farklılıklar gösterecektir. Fotoğraflarınızı çektirirken yaşadığınız şehrin izlerinin de olması fotoğrafları çok daha özel yapacaktır hiç şüphesiz.

Her şehrin kendine özgü özel bir yeri vardır mutlaka. Kimi şehirde deniz kenarı olabilir, kimi şehirde özel bir park ya da tarihi bir yapı. Nişan fotoğraflarınıza buralarda çekindiğiniz resimlerin de eklenmesi, fotoğrafları daha özel yaptığı gibi çekinilen yerlere her gittiğinizde o günlerinizi hatırlatacaktır.

ib_api_p_1585600

Yaşadığınız şehirde deniz var ise fotoğraflar da deniz kenarında çekinilen fotoğraflar mutlaka olmazsa olmazlardan olacaktır. Denizin iç açıcı güzelliği, güneş ışınlarının denizde yansıması fotoğraflarınıza bambaşka bir güzellik katacaktır.

Yaşadığınız şehirde, şehrin manzarasının görüldüğü yüksek yerden çekinilen fotoğraflar da unutulmaz olacaktır hiç şüphesiz. Şehrin tüm görkemini arkanıza alarak, tüm mutluluğunuzu fotoğraflarınıza yansıtabilirsiniz.

Yaşadığınız şehirde sizin için özel bir yer var ise mutlaka fotoğraflarınız arasına orayı da eklemelisiniz. Sizin için özel olan o mekana aynı zamanda en özel gününüzün hatırasını da eklemiş olacaksınız bu sayede. Özel olan yer daha da anlamlı olurken, mutluluğunuza da şahitlik edecektir.

Zevklere Göre Nişan Albümü Seçenekleri

Nişan fotoğrafları için albüm seçimine gelecek olursak, bu ilk başta tabii ki sizin zevkiniz ile ilgili bir durum olacaktır. Albüm seçimlerinde ilk olarak dikkatinizi çeken kısım albümün ölçüleridir. Tek başına büyük bir albüm alabilir ve bu albümü de küçük bir cep albümü ile tamamlayabilirsiniz.

Albümler deri, ahşap, kristal, metal veya pleksi olabilir. Size en çok hangisi hitap ediyorsa onu alabilirsiniz. Ahşap albümler daha ağır hava katmakla birlikte, albüm sayfa ve albüm kalınlığı da seçiminizi etkileyen diğer etmenlerdir. Albümü seçerken evinizin en güzel köşesinde yer alacağını unutmadan karar vermelisiniz. Seçimi yaparken hayalinizde ki evi de hayal ederek yaparsanız, albüm evinize çok yakışacaktır hiç şüphesiz. Albüm seçimi yaparken unutmayın ki, bu nişan albümü bütün olarak sizi ve sevginizi yansıtacak. Albüm seçerken mutlaka çift olarak seçin ki bütünlük ortaya çıksın.

Nişan albümü için çok fazla seçenek bulunmaktadır. Farklı zevklere göre farklı düşüncelerdeki albüm seçenekleri ile seçiminizi kolaylaştıralım.

ib_api_p_1585617

Keten üzerine işlemeli kanvas modelini istediğiniz renk seçeneğine göre oluşturabilirsiniz. İlk fotoğrafınızın dizaynına göre bütünlük oluşturup şık bir görsel tasarlayabilirsiniz.

Deri kutu içerisin de panoramik albüm, şüphesiz ki farklı bir seçim olacaktır. Krem, siyah ya da beyaz deri tonlarından biri zevkinize göre seçerek asil bir görünüm elde edebilirsiniz. Fotoğrafların panoramik olması ise fotoğraf çekinilen yerleri de daha ayrıntılı yansıtacağı için nişan albümünüz hiç şüphesiz çok orijinal olacaktır.

Pastel tonlarda deri kaplamalı bir albüm de evinizde şık bir şekilde dikkat çekici olacaktır. Bir de bu albümün kapağına koyacağınız fotoğraf albüm ile bütünleşecek bir fotoğraf ise evinizde hiç şüphesiz herkesin dikkatini çekecektir.

Ön ve arkası fotoğraflar ile kaplı albümde evinizde çerçeve gibi sergileyebileceğiniz şık bir aksesuar olacaktır. Her iki tarafı fotoğraflı olan albümü zevkinize göre bir renkte ve dizaynda seçebilirsiniz.

Seçeceğiniz albümün dış tarafı incilerle ya da minik minik çiçekler ile süslenmiş de olabilir. Böyle bir albüm görsel olarak muhteşem olacaktır hiç şüphesiz. Böyle bir albümde dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı süsleme de aşırıya kaçılıp albümün özelliğini yitirmemesine dikkat edilmelidir.

Geçmişi seven kişiler için nostalji temalı albüm ve albüm kapakları tam onlara göre olacaktır. İlerleyen zamanlar da nostaljik teması ile sizi çok farklı duygulara kapılmanızı sağlayacaktır.

Nişan fotoğraf albümünde ilk kapağın tamamı sizin fotoğrafınız olacak şekilde ayarlanabilir. İlk kapağın tamamı sizin fotoğrafınız olacağı için arka kapağının dizaynını da yaparken dengeleyecek şekilde seçmeye özen göstererek bütünlüğü sağlamalısınız.

ib_api_p_1445269

En önemli etkenin ise albüm içeriği olduğunu düşünüyoruz. Sadece müstakbel hayat arkadaşınızın olduğu bir albüm ya da tüm aile bireyleri ve arkadaşlarınızın olduğu bir albüm yaptırabilirsiniz. Ama bizce bir nişan albümün olmazsa olmazları, makyaj sırasında, mekana giriş yaparken, yüzükler takılırken, ilk dans ve son olarak da geleneksel anların fotoğraflandığı anlardır. Tüm bunların albümünüz içerisinde yer almasına özen gösteriniz. Çünkü nişan fotoğrafları özeldir.

Evliliğe giden yolda nişan hatıraları şüphesiz çok özel olacaktır. Peki siz nişan albümünüz nasıl olsun istersiniz? Nişan albümünüz de nasıl bir teme sizi daha mutlu eder?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!