Nişan Fotoğrafları İçin Öneriler

Nişanlanan çiftlerin bu en özel günlerinin kalıcı hale gelebilmesi için en iyi nişan fotoğrafları ipuçları bu yazımızda…

Nişanlanan çiftler bu özel günlerinde unutulmaz anlar yaşamak istiyorlar. Bu anların da nişan fotoğrafları ile kalıcı hale gelmesi en büyük arzuları. Ama bunun için bir kaç küçük ayrıntıya dikkat etmeleri gerek. Böylece, geleceğe mutluluğunuzun yanında hayallerinizi de götürebilirsiniz. İşte size önerilerimiz:

Nişan fotoğraflarınızı kendiniz çekemeyeceğinize göre mutlaka birisine çektireceksiniz. İşte o birisi kim olmalı. Profesyonel biri mi yoksa yakın arkadaşınız mı? Sonuçta çekimi yapacak kişi siz olmayacaksınız bu kesin. Çünkü siz o sıralarda nişanlanıyorsunuz ve mutluluktan uçuyorsunuz.

nisan-foto

Nişan fotoğrafları iyi çıkmadığı için cümle aleme rezil olmayın. Bunun için de iyi bir ön hazırlık yapın. Her baktığınızda mutlu hissedeceğiniz fotoğraflar için çekimden önce fotoğrafı çekecek kişi ile mutlaka bir ön görüşme yapın. Beklentilerinizi anlatın.

Profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmışsanız işin büyük kısmını halletmişsiniz demektir. Ama hem nişanlı çift olarak sizin, hem de fotoğrafçının dikkat etmesi gereken püf noktalar vardır.

Nişan fotoğrafları çektirmek için tanıdık birisi önemli. Çünkü kimse bir yabancının yanında rahat edemez dimi. Bir tanıdık çekecekse, bu işten biraz anlayan birisi olsun.

nisan-foto-2

Size özel bu anları ölümsüz karelere dökmek için birkaç küçük ipucu ile profesyonellere taş çıkartan nişan fotoğrafları elde edebilirsiniz. İşte size ipuçları:

Çekimler sırasında; nişanlınızla bakışlarınız aynı yöne olsun. Bakışlar zıt yöne olursa “yoksa kavga mı ettiniz” sorularına hazır olun.

Hava koşulları için mutlaka bir B planı hazırlayın.

İnsan hayatında kaç defa nişanlanır ki? Unutmayın, mutlu olduğunuz sürece nişan fotoğrafları tekrar çekilmeyecek.

Fotoğraf çektirmek demek, kamera karşısında birlikte poz vermek değildir. Yüzük, davetiye, anne baba ve diğer detaylar da nişan fotoğraflarının bir parçasıdır unutmayın. Samimi ve sıcak, doğal pozlar vermelisiniz.

nisan-foto-3

Çekim yapılacak alanı tanıyın, dış mekanda hava şartlarını kontrol edin. Güneşi arkanıza alacak bir fon oluşturun. Güneşe karşı asla çekim yapmayın. Yoksa en güzel gününüz de nişan fotoğrafları karanlık birer hayalete dönüşebilir.

Sadece geniş fotoğraflar çekmeyin. Yakın planlardaki mimikleriniz de yüzünüzdeki mutluluğun en güzel yansımaları olacaktır.

Açınızı değiştirin, yere yatın, yüksek bir yere çıkın.

Bir kaç kare de siyah beyaz olsun. Çünkü siyah beyaz fotoğraflar muhteşem görünürler.

Yanınızda yedek kart, pil bulundurun. Çünkü en önemli, en değerli anlarda bunlar bitebilir.

Nişan fotoğrafları uzaktaki ve yakındaki tüm sevdiklerinizle paylaşılabilir ve bunun için sosyal medyanın gücünü ihmal etmeyin. Uygun gördüklerinizi Facebook ve Twitter’dan paylaşın ve sevginizi dünyaya ilan edin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!