Arkadaşlarınızı Rahat Bırakın! Nişan Fotoğrafları Profesyonellere Çektirilmeli

En özel günlerinizde işinizi şansa bırakmamak ve anılarınızı muhteşem fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için işi uzmanına bırakmak en doğru seçim. Özel gün fotoğrafçılığı, günümüzde dünyanın her yerinde önem verilen ve ciddiye alınan bir meslek kolu halini aldı.

Düğünde fotoğraf çekiminize gösterdiğiniz özeni, ilerde pişman olmamak için nişanda da göstermelisiniz. Bu nedenle, nisan fotoğrafları profesyonellere çektirilmeli. Evlilik yolunda ilk adımı atacağınız nişan gününüzdeki anılarınızı, muhteşem fotoğraflarla ölümsüzleştirmeyi kim istemez. Nişan öncesi profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşmak, hem içinizi rahatlatır hem de sizi hatır rica ile fotoğraf çektirme derdinden kurtarır. Arkadaşlarınız fotoğrafçılık görevini üstlenseler de, onlardan profesyonel bir hizmet beklemeniz hata olur. Kimi zaman sizi çekmek yerine eğlenmeye dalacaklar, kimi zaman da tecrübe eksikliği nedeniyle yetersiz kalacaklar.

En iyisi nişan öncesinde hazırlık, kuaför, makyaj, organizasyon, davetli, orkestra derken bir de nişan fotoğrafları nasıl olacak diye endişelenmek yerine, bırakın bu işi uzmanlar sizin için yapsın. Hayatınız boyunca gülümseyerek bakacağınız fotoğraflara sahip olmanın yolu, profesyonel fotoğrafçılarla çalışmaktan geçer.

Evet, profesyonel fotoğrafçı için bir ödeme yapmanız gerekir. Ama karşılığında alacağınız sonuçlar, sizi ve nişanlınızı memnun edecektir. Siz eğlenmenize bakarken, onlar hiçbir detayı kaçırmadan en mutlu anlarınızı tüm doğallığıyla yakalar. Özel gününüzün ruhunu ve duygularınızı en iyi şekilde yansıtan fotoğraflarınızı çeker. Hatta o günün telaşı ve heyecanı için kaçırdığınız tüm detayları fotoğraflarınızdan görebilirsiniz.

Aşkınıza Manzara Katın

Artık nişan çekimlerinde de dış mekan kullanımı yeni çiftlerin gözdesi. İsterseniz deniz kenarında, isterseniz yeşilliklerin içinde bir çekim mekanı seçebilirsiniz.

İstanbul’da yaşıyorsanız Kızkulesi, Topkapı Sarayı gibi tarihi mekanları arkanıza alıp güzel pozlar verebilirsiniz. Ya da bulunduğunuz şehirde bulunan tarihi mekanlar ve köşkler, sizin için birer çekim mekanına dönüşebilir.

Doğanın içinde bir çekim yaparak da oldukça romantik fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Ağaçların içinde baş başa yürürken ve nehrin kenarında, küçük bir köprünün üzerinde çekilen fotoğraflar, kartpostalları andıracaktır. Bu fotoğraflara bisiklet, balon gibi detaylar ekleyebilirsiniz.

ib_api_p_1183301

Deniz manzarasını kullanmak isterseniz, kıyafetinizin rahatlığına göre bir sahil semtinde ya da bir kumsalda poz verebilirsiniz. Sakin bir kumsalda poz vermeyi seçerseniz, yanınızda kumsala renk katmak için dekoratif süsler ve aksesuarlar taşımayı ihmal etmeyin. Renkli balonlar, fenerler, deniz yıldızları ile süslenen bir kumsal, poz vermeniz için muhteşem bir mekana dönüşür.

ib_api_p_885386

Kış mevsiminde nişanlanıyorsanız kar manzarası ve yağmur da, benzersiz fotoğraflar çektirmenizi sağlar. Süslü şemsiye ve şallar, fotoğraflarınıza şıklık katacaktır.

Baş başa çekilen fotoğrafların yanı sıra, arkadaşlarınızın da yer aldığı çekimler yapılabilir. Nişan günü hepsi birbirinden şık olan arkadaşlarınız ile değişik kurgular yaratabilir, gösterişli pozlar verebilirsiniz.

Küçük davetlilerin de elinden tutarak verdiğiniz pozlar, aile olma konusunda niyetinizi yansıtan romantik fotoğraflara dönüşebilir.

Stüdyo Çekimiyle Hayallere Dalın

Nişan çekiminiz için dış mekanda çekim yapmak zorunda değilsiniz. Hava şartları izin vermezse ya da siz tercih etmezseniz, stüdyoda da güzel nişan fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Stüdyoda bulunan aksesuarların yanı sıra, arka plana bilgisayar yardımıyla yerleştirilen görseller sayesinde kendinizi hayaliniz içinde bulabilirsiniz. Fotoğrafçınız, isterseniz kıyafetlerinize uygun renkte bir arka plan, isterseniz de bir manzara görseli kullanabilir.

Stüdyoda güneş, rüzgar, kalabalık gibi dış mekanda sizi olumsuz etkileyebilecek faktörler olmadığı için daha kolay poz verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, nasıl bir konsept istediğinize önceden karar vermektir. Önceden düşünmediğiniz için o anda kararsızlık yaşamanız, hem zaman kaybettirir hem de sonucu riske atar. Ön hazırlığınızı yapar, gereken aksesuarları önceden temin ederseniz, çekim sırasında huzurunuz bakışlarınıza yansır.

Nişan Fotoğraflarınızın Kusursuz Olması İçin Tavsiyeler

Elinize nişan kıyafetinize uygun renkte bir çiçek buketi almanız, fotoğraflarda daha şık ve romantik görünmenizi sağlar. Çiçeklerin mutlaka taze olmasına ve canlı görünmesine dikkat edin.

Etekleri çok kabarık ya da ağır bir nişan elbiseniz yoksa, düğün çekimine göre daha kolay bir fotoğraf çekimi gerçekleştirirsiniz. Böyle bir elbise tercih ettiyseniz, sizi daha az yoracak çekim mekanları seçin. Tarihi bir konak ya da şık bir salon, nişan elbisenizi sergilemeniz için iyi birer mekan olabilir.

ib_api_p_1486004

Damat adayından uzun görünecekseniz, çok yüksek topuklu ayakkabılardan kaçının. Saçlarınızın kabartıldığında ya da topuz yapıldığında daha uzun görüneceğinizi de hesaba katın.

Makyaj malzemelerinizi ve saçınızı düzeltmek için toka, saç spreyi gibi eşyalarınızı yanınızda bulundurun. Güneş altında, doğa içinde yapılan fotoğraf çekiminde bunlara mutlaka ihtiyacınız olacak.

Çekim sırasında aç, susuz ve uykusuz olmamaya dikkat edin. Fotoğrafçınız, yüzünüze bilgisayar desteğiyle renk verebilir ama düşük enerjiniz yine de fotoğraflarda belli olur. Kendinizi o günün yıldızı olarak düşünün ve konforunuzu önemseyin.

Yine de bu fotoğrafların ömürlük olduğu göz önünde bulundurulursa, nişan çekimi de ciddiyet ve özen gerektirir. Tüm detaylara dikkat edin ve önceden hazırlanın. Fotoğrafçınızla mekana uygun aksesuarlar belirleyin. İyi hazırlanılan bir çekim, yüzünüzü güldürecektir.

Fotoğrafçınızın beklentilerinizi dinleyerek size öneriler sunup, konseptler geliştirmesi gerekir. Böylece, sadece eğlenceyi yansıtmanın dışına çıkıp mutluluk hikayenizi de hazırlar. Sizin aşk hikayenizi yansıtan fotoğraflar, çok anlamlı olacaktır. Yine de konseptinizi bulunduğunuz mevsim, nişan mekanınız gibi faktörler de etkiler.

ib_api_p_260899

Nişan fotoğraf çekimi, düğün çekiminden daha özgür olduğu için yaratıcılığın sınırları bazen zorlanabilir. Çok fazla kostümü andıran aksesuarlar, günün anlamına uygun olmadığı için bunlardan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Eğlenceli olmak adına fotoğrafçı kurbanı olmayın.

Bu özel konseptler nişan günü yorucu olur diye düşünüyorsanız, nişan öncesine ya da sonrasına da bırakabilirsiniz. Yine de heyecanı taze tutmak adına çok fazla ertelemeyin. Hayata yeni bir adım attığınız bu günün heyecanı, fotoğraflarınıza yansısın.

Fotoğrafçınızla İyi Bir Anlaşma Yapın

Nişan fotoğrafları için çalışacağınız kişilerle isterseniz prova çekimi alma kolaylığı da yakalayabilirsiniz. Böylece fotoğrafçınıza alışmış olur ve nişan günü geldiğinde yabancılık çekmezsiniz. Siz ne kadar rahat ve pozitif olursanız fotoğraflarınız da o kadar iyi görünecektir.

Fotoğrafçınızla anlaşmanızın sınırlarını net olarak belirleyin. Böylece ne siz hayal kırıklığı yaşarsınız ne de fotoğrafçınız zor durumda kalır. Kaç saat çekim yapılacağı, çekim mekanları, kaç kişilik ekip olarak gelecekleri, o günün hazırlık ve çekim programı, size her şeyin sonunda ne kadar fotoğraf ve video teslim edecekleri konusunda net şekilde anlaşmış olun. Bütçeniz, nişan hazırlıklarının çekilmesi için yeterli gelmezse çok dert etmeyin. Gelinlikle yapılan hazırlık çekimine öncelik tanıyın.

ib_api_p_351528

Nişanınız ister evde ister dış mekanda olsun profesyonel hizmet almak elinizde sadece güzel fotoğraflar olmasını değil, aynı zamanda özenle çekilmiş videoların bulunmasına da olanak sağlar. Böylece nişanın ortamının tüm havasını, yıllar sonra izledikçe tekrar tekrar yaşarsınız. Takılan takılar, yapılan servisler, dans eden akrabalarınız ve tüm eğlenceyi fotoğraflara sığdırmanız zor olur. Bu nedenle, mutlaka video çekimi de isteyin.

Hazırlıkları, heyecanları, mutlulukları, tatlı hüzünleriyle nişan fotoğrafları albümünüzü oluşturması için fotoğrafçınıza güvenin. Profesyonel bakış açısı ve samimi bir hava katarak sizin için en iyisini yapacağını düşünün. Artık bu özel gününüzde derin bir nefes alın, rahatlayın ve eğlenin. Tüm işleriniz için doğru kararlar aldıysanız, size sadece bu günün keyfini çıkarmak kalacak.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!