Nişan Kıyafeti için Dönemlere Göre Modeller

Yıllardır hayalini kurduğunuz teklif geldi ve kocaman bir “evet”  ile hazırlıklar başladı! Evlilik için bir adım olan nişanınızın unutulmaz olmasını isteyerek farklı bir konsepte yöneldiniz. Eskiye olan düşkünlüğünüz konsepti yarattı ve evet, siz bir dönem nişanı planladınız. 40’lar, 50’ler, 60’lar, 70’ler ya da 80’ler; bu beş dönemden birini seçecek ve nişan elbisenizi ve mekanı da ona göre belirleyeceksiniz.

Vintage olana düşkünlük son zamanlarda o kadar arttı ki, dönem kıyafeti bulabileceğiniz butiklerde bir o kadar çoğaldı. Cihangir, Karaköy, Kadıköy ve çeşitli web siteleri sayesinde aradığınız dönem kıyafetinizi bulacağınız kesin. Bizim sizler için 40’lardan başlayıp 80’lere kadar belirlediklerimiz ise, dönemin ikonik parçaları. Şimdi sıra siz de ve hangi dönemin kadını olmak istediğinizde. Dönemi belirleyin, mekanı ayarlayın ve elbisenizi alın. Bu iş sandığınızdan daha da keyifli bir hal alacak!

40’lar – Nişan Kıyafeti için Dönemler

Her dönemin kendine özgü giyim kuşamı olmuştur. Öne çıkan ikonik parçalar ise o dönemde herkesin üzerinde olan zarif parçalardır. 1940’lı yılların zerafeti kokteyl ve gece kıyafetleri ile tescillenmiştir. Kadife ve taftanın egemen olduğu elbiseler, kusursuz formlarla buluşmuştur. Gece elbiselerinin ve günlük kıyafetlerin bel çizgileri belirgin, etekler dökümlü ve göğüs dekolteleri cüretkar olup çiçeklerle süslenmiştir. Bu dönemin kıyafetleri nişan günü zarif ama gösterişli görünmenizi sağlayacak. Aynı zamanda, kendinizi prenses hissedecek kadar da cazibeli.

50’ler – Nişan Kıyafeti için Dönemler

Nişan için dönem kıyafetlerinde her birinin kendinize özgü stilleri ve öne çıkan parçaları olmuştur. Eğer siz, lady gibi hissetmek istiyorsanız 50’lerin elbiselerinden yana tercihinizi kullanın. 1950’li yıllardaki kadınların favori stili; olgun ve seksi. Göğüsler kalkık, beli ince gösteren korselerin ön planda olduğu ve üst bedeni tamamen saran elbiseler bu dönemin stilini yansıtan en önemli detaylar. Sizin için seçtiğimiz elbiselerden ilham alarak yola çıkarsanız eğer, nişan gününüzde harika görüneceğiniz aşikar.

60’lar – Nişan Kıyafeti için Dönemler

Bohem yaşamın en üst düzeyde olduğu 60’lar, her dönem gibi yaşam tarzından ilham alarak stilini oluşturmuştur. Canlı, parlak ve geometrik desenlerin revaçta olduğu bu dönemde, daha eğlenceli nişan elbisesi arayanlar için harika bir dönemdir. Daha net, sade ve gösterişsiz elbiselerin olduğu 60’larda, bütünlüğü bozmadan saç ve makyajınızı seçerseniz eğer harika bir 60’lar kadını olabilirsiniz. Üstelik bu tarz elbiselerin içinde kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz!

70’ler – Nişan Kıyafeti için Dönemler

1970’ler stili ile daha çeşitlidir. Disko ve club’lerin bu dönemde zemin oluşturması ve kültürlerin bir arada çeşitlilik göstermesi, stili de zenginleştirmiştir. Etnik kıyafetlerin yanı sıra; yakalı gömlekler, şile bezi elbiseler, basma kumaş ve uzun elbiseler oldukça popüler olmuştur. Siz de 70’lerin stilinden kendinize nişan elbisesi tercih etmek  isterseniz eğer; uzun ya da midi boy dediğimiz farklı kumaş baskılarına sahip elbiseleri seçebilirsiniz.

80’ler – Nişan Kıyafeti için Dönemler

Amerikan kültürünün baskın olduğu bu dönemde, her şey daha gösterişli bir hal almıştır. Bu kıyafetlerden, dekorasyona kadar herkesin yaşam stiline yansımıştır. Plastik aksesuarların ön planda olduğu, yaldızlı ve lame kumaşlar, şeffaf plastik ayakkabı ve takılar oldukça popüler hale gelmiştir. Lame, dore ve yaldızlı şeyler elbiselerde de kendini göstermiş ve 80’lerin alametifarikası olmuştur.

GÜNCEL NİŞAN ELBİSESİ MODELLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YAZILARIMIZI İNCELEYİNİZ

Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri

En Şık Straplez Nişan Elbiseleri

Gelinliğe Bir Adım Kala: Nişan Elbisesi

Nişan Elbisesi

 

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!