Nişan Tepsisi Alternatifleri

Nişan hazırlığı mı yapıyorsunuz? Peki ya nişan tepsinize karar verdiniz mi? Bu yazımızda sizlere birbirinden orijinal nişan tepsisi önerileri veriyoruz.
Evlilik yolundaki ilk ve belki de en heyecanlı durak nişan törenidir. İster evinizde mütevazi bir nişan yapın, isterseniz bir mekânı bu özel gününüz için kapatın, yaratıcılığınızı konuşturmak ve özel gününüzü özel ve güzel kılacak detayları belirlemek yine siz gelinlere düşer.

Nişan merasiminin en önemli unsurlarından biri de elbette ki nişan tepsisidir. Son yıllarda, nişan tepsileri klasik formundan uzaklaşarak tasarım objelerine dönüştüler. Peki, sıradan bir nişan tepsisi yerine yaratıcı bir nişan tepsisi hazırlamak nasıl mümkün olabilir? İşte bu noktada, size vereceğimiz birbirinden ilginç ve güzel önerilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle, ev eşyaları satan mağazalardan bir tepsi ve yapay çiçekler alarak işe başlayabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz nişan tepsisi, çiçeği burnunda çift Buse Terim ve Volkan Bahçekapılı’nın nişan töreninden.

830737963957c7a1526b7c75af68ff80

Sade bir tepsinin bir kenarını kuru ve yapay çiçeklerle süsleyip alyanslar için aynalı kutular alabilir, bu kutuları işleme detaylı bardak altlıklarının üzerine yerleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz kutuların üzerine nişanlınızla baş harflerinizi de işletebilirsiniz. Yüzük kurdelesinin de rengini çiçek aranjmanınıza göre belirleyebilirsiniz. Makası da yine aynı şekilde bir mağazadan alıp kurdeleler ve yapay çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz baş harf işlenmiş kutuları da aşağıdaki görselde görebilirsiniz. Renk seçimleri, tepsi tasarımlarını nasıl da değiştiriyor, değil mi?

Seçimleriyle dikkat çekmek isteyen gelin adaylarına bir diğer önerimiz, nişan tepsisiyle aynı görevi gören nişan yüzüğü kutusu tasarımlarına bir göz atmalarıdır. Ahşap bir kutu alıp üzerini aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi süsleyebilir ve yüzükleri içine yerleştirebilirsiniz.

Kullandığınız süsler bu tasarımdaki ile birebir aynı olmak zorunda değil. Nişan tepsilerini süslemek için aldığınız kuru çiçekleri, kurdeleleri ve işlemeli kumaşları da nişan yüzüğü kutunuzu süslerken kullanabilirsiniz. Evlendikten sonra da bu kutuyu mücevher kutusu olarak kullanmak eminiz güzel olacaktır. Çok orijinal bir fikir, değil mi?

il_570xN.729620852_3wzm

Son önerimiz ise yine nişan yüzüğü kutusuna benzer ama en az onun kadar orijinal ve sevimli görünen bir yüzük kutusu tasarımı.

il_570xN.797111801_iz4j

Bunun için, evinizde bulunan orta boy bir kutuyu da değerlendirebilirsiniz. Kutuyu istediğiniz renge boyayıp üzerine evleneceğiniz ayın takvim sayfasını bastırabilir ve nişan tarihinizi kalp içine alabilirsiniz. Bu da diğer kutu gibi nişan sonrası kullanışlı olacaktır.

Özel gününüzün detaylarını özel kılmak sizin elinizde. Size önerdiğimiz nişan tepsisi alternatiflerini inceledikten sonra en güzel nişan tepsisini yaratacağınızdan eminiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!