Kurdelelerle süslü, çiçeklerle bezeli, taşlı makasların süslü yüzük kutularına eşlik ettiği bir nişan tepsisi tüm çiftlerin hayali.

Bir nişanın olmazsa olmazı nedir? Tabii ki en afillisinden bir nişan tepsisi. O en özel anın en yakın şahididir. Çiftlerin olduğu kadar ailelerin de, arkadaşların da hısım akrabaların da ilgi odağıdır, en merak edilenlerdendir.

Eski zamanlarda evdeki sıradan bir tepsi sıradan bir makas, tepsinin içine serilen dantel bir örtü bu işi gayet iyi görürken, gelişen ve değişen dünyayla birlikte nişan tepsileri de bir dönüşüme uğradı ister istemez. Bir kere nişan tepsileri artık farklı materyalleden yapılıyor, ahşap olanı var, aynalı olanı var, metal olanı var, daha hafif malzemelerden yapılanları var, kullan atlık olanları var. Sonra kenar süslemeleri ayrı bir önem taşıyor. Kimi tepsinin kenarları kendinden işlemeli, asil bir duruşu var dedirten cinsten, onlar ağırlığınca altın sayılıyor, pek el değmiyor. Ama diğerlerine öyle mi ya…

Nişan tepsisi deyince kimilerinin tercihi kurdele olurken, kimileri tülden olsun şanımız yürüsün diyor. Çiçeklerle süslü olanlar romantizm tutkunu çiftlere hitap ederken, gül her zamanki favoriliğini koruyor. Sıra sıra incilerle süslü olanlar ise sadeliği ve zerafeti aynı anda sunmak isteyenlerin tercihi olarak baş köşede yer alıyor. Renk renk tüylerle bezeli olanlar biz farklıyız diyenlerin tercihi olurken, kenarları taşlı olanlar ihtişamı seviyoruz diye bağıranların sesi oluyor. Tepsinin şekli şemali de ayrı bir öneme tabi. Köşeli, yuvarlak, oval, kalp ne isterseniz mevcut. Diagonal şekiller bile var.

Peki bir nişan tepsisinin içinde neler olur? Öncelikle yüzeyini örtecek şık bir örtü. Artık eski günleri yad edelim der dantelden mi gidersiniz, yoksa saten yapalım havamız mı olsun dersiniz, orası size kalmış. Örtüyü serdiniz mi, tamam gelelim üstüne neler koyacağınıza. Öncelikle kallavi bir makas şart. Bu makas sadece makas değildir, illaki ya süslüdür ya süslenir. Taşlı makas modelleri son dönemin trendi olurken, o kadar da abartmayalım diyenler, kurdele, tül, tüy ya da püskül gibi seçenekleri değerlendiriyorlar.

Nişan tepsisi içinde nişanlanacak çiftin baş harflerinin yazılı olduğu isimlikler çeşitli şekil ve dokularda arzı endam ederken, içine günün en bekleneninin en merak edilenin saklandığı yüzüklerin konduğu envai çeşidi olan yüzük kutuları da tepsiyi şenlendiriyor. İsteğe göre tepsiye gelin damat aksesuarlarıyla bezeli kadehler de eşlik ediyor. Hepsi bu kadar mı diyorsanız, genel itibarıyla bu ama kuş konduranlar, çiçek bahçesine çevirenler, boncuk yığınağı yapanlar, tüy yumağı haline getirenler de yok değil. Ancak şu bir gerçek ki size hitap eden bir nişan tepsisini bulmak hiç de zor değil, yeter ki ne istediğinizi bilin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!