Nişan Tepsisi Nereden Alınır?

Nişan tepsisi hazırlığı yapıyorsunuz fakat tepsiye ne koyulur, nereden alınır diye fikre ihtiyaç duyuyorsanız yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

Gelenek ve göreneklerimize göre evlilik yolunda yapılması gereken birçok adet yer alıyor. Söz ile başlayan uzun yolcuğun ara durağı olarak adlandırabileceğimiz nişan merasimi, hem ailelerin hem de evlenecek gençlerin kaynaşması ve evlilik yolunda birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla atılan ikinci adım olarak değerlendirilebilir. Geçen zamanla birlikte nişan tepsisi de değişik şekillerde hazırlanmaya başlanmıştır.

Genellikle gümüş tepsilerin kullanıldığı nişan tepsisinde yüzükler ve makas baş rollerde yer alıyor. Gümüş tepsilerin yanında aynalı, ahşap tepsilerde son yıllarda kullanılmaktadır. Sade makas yerine taşlarla süslenmiş farklı makaslar da tercih edilebiliyor. Tepsi içinde küçük çiçekler, objeler ve çiftin isimlerinin yer aldığı küçük karlarda konulabiliyor.

Güzel ve farklı bir nişan tepsisi hazırlamak istiyorsanız hazır modeller arasından tercih edebileceğiniz gibi kendi nişan tepsinizi kendinizde hazırlayabilirsiniz. Genellikle çeyiz, kınalık ürünlerin satıldığı çeyiz evlerinde satılan nişan tepsilerinin hazır olarak satılan modellerini, İnternet üzerinden satış yapan büyük alışveriş sitelerinde de bulabilirsiniz.

0abc

Altın alışverişi yaptığınız kuyumcularda, el işi malzemeleri satan hobi marketlerde, gelinlik ve düğün için malzeme satışı yapan yerlerde de yine hazır tasarlanmış nişan tepsileri bulunuyor. Eskiye nazaran oldukça farklı alternatiflerin bulunduğu mağazalarda aradığınız modeli kolayca bulabilmeniz mümkün. Düğün ve nişan organizasyonu hazırlayan firmalarda kişiye özel nişan tepsisi tasarımı da yapılıyor. Hayalinizdeki tepsiyi onlara anlatarak sizin için bir tepsisi hazırlamalarını isteyebilirsiniz.

Eğer kendi nişan tepsinizi kendiniz tasarlamaya karar verdiyseniz işe öncelikle güzel gümüş ya da aynalı bir tepsi satın alarak başlayabilirsiniz. Gümüş ve aynalı tepsileri zücaciyelerde ve hediyelik eşya satan mağazalarda kolayca bulabilirsiniz. Daha sonra, renkli kumaş ya da saten kurdelelerden istediğiniz renge karar vererek, süslemek için bunları kullanabilirsiniz. İnciler ve yapma çiçekleri çiçekçilerde bulabilirsiniz. Yüzüklerini içine koymak için kadife ya da karton kutular veya porselen minik mücevher kutularını da yine hediyelik eşyalar satan yerlerden temin edebilirsiniz. İstediğiniz malzemeleri satın aldıktan sonra tüm bunları tepsi içinde bir araya getirmek tamamen sizin hayal gücünüze ve el maharetinize kalıyor. Kurdeleleri kesmek için tepside bulunması gereken makas için farklı bir çok tasarım bulunuyor. Taşlı, çiçeklerle süslenmiş farklı makasları hobi malzemeleri satan yerlerden de satın alabilirsiniz.

yeniinci2

 Tüm bu nişan tepsisi alternatifleri bir arada düşündüğümüzde size sadece hayalinizdeki tasarımı seçmek kalıyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!