Nostalji Rüzgarı Estiren 5 Gelin Aksesuarı

Yıllardır anneannenizin gelin fotoğraflarına bakıp iç geçiriyorsanız geçmişin ruhu sizi de sarıyor demektir. Üstelik bir de kendinizi o fotoğraftaki gelinin yerine koyup o yıllarda yaşamanın nasıl olacağını merak ediyorsanız siz zaten geçmişte yaşıyorsunuz da diyebiliriz. O halde neden kendi düğününüzde geçmişin izlerini taşımıyorsunuz?

60’lı yıllardan kalma bir saç aksesuarı, vintage eldivenler ya da birbirinden iddialı şapkalar… O yıllara dönüp tıpkı o gelinler gibi şık görünmek için onlarca aksesuar seçeneğiniz var. Anneanne dolaplarını ve ikinci el vintage mağazalarını biraz karıştırmanız yeterli. Mesela biz arşivleri biraz karıştırınca işinize çok yarayacak nefis parçalar bulduk.

Kafes Duvak Ya Da Saç Bandı

Hollywood dünyasının romantik prensesi Anna Hathaway’in Valentino gelinliği kadar kullandığı vintage aksesuarlar da günlerce konuşuldu. Bizi 50’li yılların sonuna götüren harika bir gelin olan ünlü yıldız neden esin periniz olmasın ki! Mesela onun tercihi çiçekli, dantel bir saç bandından yana olmuştu. Siz biraz farklı bir hava yaratıp hem duvak olarak hem de saç bandı olarak kullanabileceğiniz vintage bir gelin aksesuarı tercih edebilirsiniz.

nostaljik-kapak

Dantel Eldivenler

Sizin de Vintage temalı bir düğün denildiğinde aklınıza ilk gelen dantel eldivenler olmuyor mu? O halde nostaljik bir hava yaratmak için neden eldiven kullanmıyorsunuz? Aile büyüklerinden birinin sandıklarında mutlaka sabun kokulu bir çift eldiven olduğuna eminiz. Ancak “ben kendi eldivenlerim olsun istiyorum” diyorsanız sadece size özel tasarlanan bir çift eldiven için Galata butiklerini ziyaret edebilirsiniz.

nostaljik-2

Romantik Ayakkabılar

Siyah beyaz yılların en çok da masumiyetini seviyoruz. Bu yüzden de geçmişin ruhunu yaşatmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Son yıllarda vintage temalı düğünlerin bu kadar revaçta olmasının sebebiyse o yılların samimiyetine olan özlemimiz. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz nostaljik bir gelin aksesuarıyla özleminizi biraz dindirebilirsiniz. Mesela kalın topuklu ve dantelli bir gelin ayakkabısı derdinize çare olabilir.

nostaljik-3

Retro Şapkalar

Gelin adaylarının geçmişe bu kadar takılmalarının sebeplerinden biri de o yıllarda yaşayan kadınların zarafeti kusursuzca taşıyor olmaları. Şimdilerde sadece Parizyen kadınların başarabildiği bu şıklığa ulaşmaksa aslında sandığınız kadar zor değil. Paris butiklerinden çıkıp gelmiş harika bir şapkayla aradığınız gelin aksesuarına ulaşabilirsiniz mesela.

nostaljik-4

Bir Çift Küpe

Ailenizden yadigar bir çift küpeniz varsa sizden şanslısı yok diyebiliriz. Düğün töreninde nostaljik rüzgarlar estirmek için gelinliğinizin en kıymetli parçası hazırdır çünkü. Ancak böyle bir küpeye sahip değilseniz de üzülmenize gerek yok. Artık nostaljik formlarda birbirinden iddialı takılar hazırlayan pek çok tasarımcımız var çünkü. Hayalinizdeki o nostaljik küpeler ulaşmak için yapmanız gereken tek şey takı tasarımcılarının web sayfalarında küçük bir tura çıkmak.

nostaljik-5

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!