Vintage Dokunuşların Son Durağı: Nostaljik Düğün Fotografları

Son yıllarda gündemde olan vintage modası nostaljik düğün fotoğraflarında da etkisini gösteriyor. Dekorasyon olarak kullanacağınız her şey eskiye ve çocukluğunuza dayanan nostaljik düğün fotoğraflarınız üzerinde bakmaya kıyamayacağınız etkiler yaratabilir. Bunu hatıraların içinde kaybolmak için bir bahane olarak kullanabilir ve etraflıca bir araştırmayla orijinal fikirler bulabilirsiniz.

Düğün fotoğraflarınız o büyük güne dair elinizde kalan anılarınızın en somut aynası. Büyük gün gelip çattığında mutluluğunuzu belgeleyecek fotoğraflarınızın mükemmel olmasını istiyorsanız aradığınız fikir burada. Son yılların trendi vintage modası artık düğün fotoğraflarında da etkisini gösteriyor. Nostaljik düğün fotoğrafları eski günlere selam gönderirken, size de yıllar boyu açıp açıp bakmaya doyamayacağınız bir albüm bırakıyor. Kullanacağınız her bir obje fotoğraflarınızda nostaljiyle harmanlanmış bir romantizm etkisi bırakabilir. Böylece eski güzel günler, anılarınız ve çocukluğunuz bu nostaljik düğün kareleri üzerinde tahmin edebileceğinizden çok daha hoş bir etki bırakabilir. Ayrıca nostaljik düğün fotoğrafları üzerine düşünmek için hatıralarınızda kısa bir yolculuğa çıkıp, biraz da kendinizi o tozlu sayfalarda kaybedebilir ve bu sırada kullanabileceğiniz oldukça orijinal fikirler için bir bahane olarak kullanabilirsiniz. Ne de olsa nostaljinin aşırı dozda romantizm taşıdığı inkar edilemez ve bu romantik etki belki de sizin düğün fotoğraflarınız için tam aradığınız şey olabilir. Romantik, masumane ama kesinlikle zamanın ötesinde bir dokunuş vintage fotoğrafların yarattığı etki. Dev moda evlerinin kreasyonlarında, müzisyenlerin albüm kapaklarında ve farklı sanatçıların tasarımlarında kendini gösteren vintage akım neden sizin düğün fotoğraflarınızda da yer almasın ki…

Baştan Sona Uyumlu, Nostaljik Bir Düğün

Nostaljik düğün fotoğrafları tek başına pek de bir anlam ifade etmez. Düğün için vintage bir tema da seçmeniz gerekir. Bu noktada gelinlik ve damatlıktan, davetiyelere, alyanslarınıza, dekorasyona, gelin makyajınıza ve hatta düğünün yapılacağı alana kadar her türlü ayrıntıda bu nostaljik temadan uzaklaşmamanız gerekebilir. Sonuçta nostaljik düğün fotoğraflarınızda görünebilecek 2017 model bir araba bütünlüğü bozmanın yanında komik de bir görüntü oluşturacaktır. Düğün fotoğraflarınızda da kullanabileceğiniz düğün arabası için nostaljik bir araba kiralayabilir, tarihi bir mekan ve tarihi bir dekorasyonla bunu tamamlayabilirsiniz. Davetlileri karşılayacağınız alanı vintage nesnelerle süsleyerek düğüne şaşırtıcı ve etkili bir giriş sağlayabilirsiniz. Saç ve makyajınızdaki vintage dokunuşlar da istediğiniz nostaljik etkiyi pekiştirecektir. Eğer belli bir tarihi dönemi tema olarak seçmeyi düşünüyorsanız, o yıllara ait kapsamlı bir araştırma yapmanız yerinde olacaktır. O döneme ait fotoğrafları, şarkıları, filmleri, arabaları ve mekanları bularak bunlardan ilham alıp, kendinize özel nostaljik bir tema yaratabilirsiniz. Seçtiğiniz döneme ait müzikleri çalacak bir orkestra tutmak da oldukça sofistike bir dokunuş olacaktır. Hatta daha da ileri gidip o dönemin popüler dansıyla muhteşem bir ilk dans deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hayalinizi Objektife Yansıtın

Doğal olarak nostaljik düğün fotoğraflarınızın çekileceği mekanın da tarihi bir yer olarak seçmeniz daha güzel sonuç verecektir. Çekiminizi mekanın içinde veya sadece dış görünüşünü kullanabileceğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Eğer bir mekanda değil de stüdyo ortamında fotoğraf çektirmeyi düşünüyorsanız, istediğiniz vintage etkiyi yaratmak için stüdyoda bazı eşyalar bulundurabilirsiniz. Vintage görünümlü bir bavul veya kanepe bu noktada çok işinize yarayacaktır. Arka fonda ise vintage çerçevelerle süslenmiş tablolar kullanabilirsiniz. Büyük guguklu saatler ve ihtişamlı avizeler de çarpıcı bir etki yaratmada yardımcınız olabilir. Eskitilmiş ve ahşap dokulu korkuluklu bir merdiven de oldukça ilginç ama kusursuz bir nostaljik görünüm elde etmede etkili olacaktır. Daha radikal dokunuşlar için ise şapka ve peruklar bile kullanabilirsiniz. Nostaljik şemsiyeler ve eldivenler de nostaljinin dozunu artırmada yardımcı olacaktır. Aynalar, mumlar ve şamdanlar minik ama fotoğraftaki genel atmosfere etkisi büyük tercihler olacaktır. Tercihinize göre Gotik ya da Barok desenler, danteller, kurdeleler, ikinci el kitaplar da arka planda kullanabileceğiniz harika dekor ögeleri olabilir. Bir kaç plak ve gramofon, daktilolar, analog fotoğraf makineleri… Bu vintage yolculukta sınır sadece sizin hayal gücünüz. İşin içine biraz renk katmak istediğinizde ise çocukluğunuzdan çıkıp gelmiş gibi duracak balonlar tam istediğiniz havayı katabilir. Balonları düğün temanızın tamamına yayarak birbiriyle bütün oluşturacak vintage bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Balonlarla aranız iyi değilse yeni toplanmış gibi duran bir buket kır çiçeği nostaljik düğün fotoğrafları için vazgeçilmez detayların en başında geliyor. Bu buketten aldığınız bir çiçeği damadın yakasına iliştirerek gelin ve damadın arasındaki mükemmel uyuma ufak bir gönderme de yapabilirsiniz.

Nostaljiye Giden Yolculuğunuzda Teknoloji Rehberiniz Olsun

Nostaljik düğün fotoğrafları siyah beyaz ya da sepya olabilir. Bu noktada siyah beyazdan ya da sepyadan yana bir karar vermeniz gerekebilir. İkisini birden de kullanmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu ikili tercih düğün albümünüze güzel bir hava da katabilir. Fotoğraflardaki siyah beyaz tonlar direk nostaljiyi temsil ederken, sepya bu nostaljik görünüme tutku dolu bir romantizme biraz da gizem katacaktır. Mum ışığında çekilmiş gibi duracak fotoğrafları bir gözünüzün önüne getirin. İşte sepyanın gücü, sonbaharın doğal güzelliğinin ve romantizminin doruğa çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada büyük annenizin düğün fotoğraflarından ilham almaktan çekinmeyin. Fotoğraf çekiminizi renkli olarak yaptırıp karanlık oda efekti uygulatarak da farklı bir vintage etki elde edebilirsiniz. Bunun yanında puslu ve renkli kareler de nostaljik bir efekt elde etmenizi sağlayabilir. Renk ve ışık oyunlarıyla, kullanacağınız ışığın geliş yönünü değiştirerek bile bu vintage etkiyi pekiştirebilirsiniz. İstediğiniz nostaljik havayı yaratırken teknolojiden yardım almaktan da çekinmeyin. Yeşil ekran önünde verdiğiniz pozlara özel efekt uygulayarak görenleri şaşırtacak gerçeklikte nostaljik düğün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızın bir kızımı ya da dilerseniz tamamını polaroid fotoğraf makineleriyle çekebilir nostaljinin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Çekilen fotoğrafları farklı dokularda fotoğraf kağıtlarına bastırarak ve farklı banyo teknikleri uygulatarak da daha özgün fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz. Fotoğraftaki tek önemli nokta tonlama ve teknik değil elbette, verdiğiniz pozlar, bakışınız, duruşunuz kısaca size ait her şey odak noktasında olacağından annenizin eski fotoğraf albümünü karıştırıp insanların genel tavrı hakkında fikir sahibi olmanız da elde edeceğiniz sonucu iyi yönde etkileyecektir. Film afişlerinin kendinize ait bir versiyonunu oluşturmak da eğlenceli ve hatıralara kazınacak nitelikte nostaljik düğün fotoğrafları elde etmenize yardımcı olabilir.

Son Ama En Önemli Adım

Nostaljik düğün fotoğrafları için hangi yılın ya da dönemin etkisini fotoğraflarınızda kullanacağınıza, baskın renklere, dekorda kullanılacak nesnelere, belki de en ufak detaya kadar her şeye karar verdiniz ama sırada çok daha önemli bir adım var: fotoğrafçı seçimi. Seçeceğiniz fotoğrafçı ilmek ilmek dokuduğunuz bu vintage öykünün yönetmeni olacak ne de olsa. Bu noktaya kadar özenle planladığınız vintage temayı en güzel şekilde taçlandırmak için en mantıklı olan bir profesyonelin yardımını almak olacaktır. Bir düğün fotoğrafçısı veya düğün belgesel fotoğrafçısı ile anlaşmanız yerinde bir karar olur. Fotoğrafçınızın daha önceki çekimlerini inceleyerek bunlardan ilham alabilir, kendi özgün temanızı yaratabilirsiniz. Beğendiğiniz ve hoşlanmadığınız çekim tekniklerini bu yolla keşfedebilir, günün sonunda hayalinizdekine en yakın düğün fotoğrafları ile stüdyodan ayrılabilirsiniz. Böylece zamanın ötesinde ve en güzel ve özel gününüze ait anıları barındıran nostaljik bir albüme sahip olabilirsiniz.

Siz düğün fotoğrafı çekiminizde nelere dikkat ettiniz, neyin hayalini kurdunuz, hayalinize ne kadar yaklaşabildiniz yorum olarak bırakabilir, okuyucularımıza yeni fikirler verebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!