Ona Safir Yüzük Almaya Ne Dersiniz?

Mükemmel yüzük arayışınızda belki de yapmanız gereken tek şey alışılanın biraz dışına çıkmaktır. Herkesin yaptığı gibi bir kuyumcuya gidip gördüğünüz ilk tek taş yüzüğü satın almak pek de özel gelmiyor kulağa öyle değil mi? Bunu öğrenirse müstakbel eşinizin size kırılabileceği gerçeğini de aklınızdan çıkarmasanız iyi olur. ”Ee hepsi aynı nasıl doğru olanı bulacağım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bizim de size harika bir önerimiz var: Safir. Neden pırlantayı safirle birleştirmeyesiniz? Veya sadece safir taşı bulunan bir yüzükle evlenme teklif etmeyesiniz? Hele de safir onun favori taşıysa hiç düşünmenize bile gerek yok doğru yüzük aramalarına başlayın hemen. Aklınızda safir bir yüzüğü canlandıramıyorsanız sanırım aşağıdaki resim size bu fikrin ne kadar da güzel olabileceğini göstermiştir.

safir-yuzuk-eros-pirlanta

Onca değerli taş varken neden safir bir taş seçmeliyim derseniz, safir taşı: aşk, sadakat, güvenilirlik, özlem demektir. En çarpıcısı da evliliğin sembolü olması. Onu diğer taşlardan ayıran bir diğer özelliği ise muhteşem görünümüdür. Kıvılcıma benzeyen ışıltısıyla göz alıcıdır. Elmastan sonra en sert taş olan safir kolay kolay çizilmediği gibi geçmişte de insanlarca önemli kabul edilmiştir. Özellikle batılı krallar tarafından kutsal koruyucu taş ilan edilmiş olan safirin: kötülükten, ihanetten, büyülerden koruduğuna inanılmıştır.Bir kadına evlenme teklifi ederken bundan daha anlamlı bir taş seçilemeyeceğine herkesin hem fikir olacağını düşünürken yanılmadığımıza eminiz.

safir-yuzuk-eros-pirlanta-2

Safir yüzük fiyatlarına gelince, günümüzde her bütçeye uygun bir yüzük bulmak tabiki de mümkün.500 tl’den 50.000 TL’ye kadar envai çeşit yüzük var. Fiyatlar genelde taşların büyüklüğüne göre değişiyor tabi. (Aklınızda bulunması açısından önem kaydeden bir bilgi: safir taşı ne kadar koyuysa o kadar değerlidir.) Ancak, göz alıcı bir tek taş yüzük almak için en az bin lirayı gözden çıkarmak gerektiği gerçeği de ortada. Teknolojinin gelişmesiyle beraber internette de aradığınız safir yüzüğü bulabilmeniz mümkün. Bu size zaman kazandırdığı gibi, işinizi oldukça kolaylaştırıyor da. Tek yapmanız gereken bir safir yüzük beğenmek ve tek tıkla satın almak.

safir-yuzuk-eros-pirlanta-3

”90’lı yılların en sıcak, en güldüren, en hüzünlendiren dizisi Friends’i bilenler bilir. Chandler’ın Monica’ya aldığı bu göz alıcı pırlanta-safir birleşimi yüzükle evlenme teklifi etmesi en romantik bölümlerden biriydi hiç şüphesiz.”

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!