Online Tarot Falı Baktırabileceğiniz Web Siteleri

 

  Online tarot fali baktirabileceginiz web siteleri deste içinde mouse yardımıyla kart seçmenize bağlı olarak, açılan kartlar üzerinden tarot yorumu yapıyor. En iyi tarot siteleri Düğün Yardımcısı aracılığıyla sizler için derlendi.

 

Fala inanma falsız da kalma diyenlerin yeni gözdesi online falcılar. Geleceği öğrenme tutkusunun sonucu olan fal, kimilerine yeni aşk, kimilerine iş, kimilerine ise ev vadediyor. Online tarot fali baktirabileceginiz web siteleri ise fal merakını kolaylıkla gideriyor.

Çeşitli türleri olan falların en eski kehanet yöntemi olan Tarot falı son zamanlarda büyük ilgi görmeye başladı. Bu ilginin nedeni ise gizemli görülen kart motifleri, kehanetlerin çıktığı varsayımı ve elbette fal bakanın maharetinden kaynaklanan ve danışanın karakterine dair yapılan yorumların gerçekliği…

Her ne kadar merak duygusuyla çok yollar aşılabilecek olsa da insan bazen üşenir bir yere gitmeye ya da muhatap olmak istemez başkalarıyla. İşte bu durumda çareniz internet ortamı. Son zamanlarda oldukça ilgi gören fal siteleri size çeşitli fallar ve yorumları üzerinden hizmet veriyor. Sizler için evinizin rahatlığında merakınızı giderin diye birkaç site önerisinde bulunacağız. Ancak öncesinde tarot falı hakkında bilgi vermeden olmaz. Zira online tarot falı da bu ilkelere dayanarak bakılıyor.

Tarot kartlarının günlük hayatta bakacak kişi ile bağ kurması önem taşıyor. Kart sahibinin kartları kendisinin almaması öneriliyor. Birinin hediyesi olması gereken kartlar, kullanıcı ile ilk teması itibarıyla enerji alanı oluşturuyor. Genellikle ahşap kutularda saklanan kartların, kadife kese içinde bir hafta kadar kullanıcının uyku anında yastık altında bulunması enerji bütünleşmesi için verilen tavsiyeler arasında yer alıyor.

Bir haftanın ardından kartlarla vakit geçiren kullanıcı, kartların anlamları ve yorumları üzerinde çalışmalara başlıyor. Tarot falı geleceğe dair kehanetten ziyade, uyarı vermekle yükümlü sayılıyor.

Kartlar danışanlara başlarına geleceklerden bahsediyor; bir aşkın bitişi gibi… Ancak devamında bunun kişide nasıl sonuçlar doğuracağını, kişinin durumla nasıl baş edebileceğini, göreceği destek ve engelleri de açıklayarak yol haritası çizmesine yardımcı oluyor.

Gelecekten bir olay bildirmekten ziyade, neden – sonuç ilişkileri içinde gelecek yaşantıyı resmeden tarot, bu özelliği ile diğer fallardan ayrılıyor. Tarot baktıracak kişinin yoğunlaşacağı soruyu bulduktan sonra kart seçerken iyice düşünmesi bu nedenle önem taşıyor. Çünkü bir kartın bile anlamı tüm açılımın yorumunu değiştirebiliyor.

Tarot kartı okumak yalnız kartın anlamını anlatmak değil, görselin uyandırdığı duyguyu da aktarmayı gerektiriyor. Kartların sıralamasından, kart numaralarından bile zaman konusunda çıkarımlar yapan uzman falcılar tarotun bilgiden ziyade, sezgi ile yorumlanabildiğinin altını çiziyor. Yine de kartların yorumları ile ilgili detaylı bilgi isteyen kimselerin tarot kartları ile beraber satılan kitapçıktan, makalelerden veya diğer kaynaklardan bilgilere ulaşabileceği ifade ediliyor.

Online tarot falı bakmak için öncelikle kartların anlamına hakim olmak gerekiyor. 78 kartlık desteden seçilen kartların yorumlanmasına dayanan tarot falının geçmişi Orta Çağ’a kadar uzanıyor. 78 kart arasında saraylı kartlar, asa kartları, kupa kartları, tılsım kartları, kılıç kartları ve arkana major kartlar bulunuyor.

Büyük Arkana, yani Arkana Majör kartlar 22 adet sayılırken; Küçük Arkana kartlar 56 adet sayılıyor. Her kartın kendine özel bir anlamı bulunuyor. Kartların üzerindeki simgeler de o kartın mitolojik hikayesini veya anlamını simgeliyor.

Asa kartları, kılıç kartları, kupa kartları ve tılsım kartları gruplar olarak genel konu başlıklarını ifade ediyor. Asa kartları mücadele ve iş temsiliyetini açıklarken, kupa kartları da aşk üzerine ipucu veriyor. Tılsım kartları para ve kariyer konusunda bilgi ulaştırıyor. Kılıç kartları ise daha çok gücü simgeliyor.

Her kartın anlamı düz veya ters olmasına göre de farklılık gösteriyor. Ayrıca kart gruplarının burçlara dair yorumda da yardımcı olduğu biliniyor.

Toprak grubu burçlar tılsım, su grubu kupa, ateş grubu asa, hava grubu ise kılıç ile tarot yorumlarında eşleşiyor. Saraylı kartları da yaş grubuna ve karakterine göre kişilerin ayırt edilmesine yardımcı oluyor. Örneğin, Kılıçların Kralı kartı otoriter olgun bir erkeği simgelerken, Kupaların Şövalyesi romantik, huzurlu ve sezgisel bir erkeğin izini sürüyor. Kartlar yanlarındaki diğer kartlarla beraber yorumlanabilirken, açılımda hangi sırada çıktıklarına göre de farklı anlamlara gelebiliyor.

Online 10 kartla tarot falı

Standart tarot açılımına başlanmadan önce danışılan kişinin yaşına, burcuna ve cinsiyetine göre belirleyici kart seçimi yapılır. Ardından belirleyici kart desteden çıkartılır ve kalan 77 kart istenen açılıma göre belirlenen sayıda çekilerek dizilmeye başlanır. En bilinen açılım olan Kelt Haçı modelinde bir soru belirlendikten sonra, 10 adet kart iyice karılan desteden çıkartılır.

Seçim esnasında kalbe yakın olduğundan sol elin kullanımı tercih edilir. Hacın ortasına yerleştirilen ilk kart bugünü temsil ederken, ikinci kart sorulan sorunun karşısındaki engeller ve destekleri ifade eder. Üçüncü kart hacın alt kısmına yerleştirilir ve geçmişi anlatır. Hacın sol tarafındaki 4. kart yakın geçmişi, üstündeki 5. kart mümkün geleceği, sağdaki 6. kart yakın geleceği tarih eder. 7, 8, 9 ve 10. kartlar sırasıyla; kişinin karakterini, çevrenin danışana bakışı ve etkisi, çevredeki tehlike veya fırsat yaratacak olayları ve sorunun yanıtını veren sonucu belli eder. Geleceğin nasıl olacağına dair yorum yapılırken 5. kart ve 10. kart bir arada değerlendirilir. Eğer açılımda 8’den fazla ters kart varsa, açılım geçersizdir; kartlar yeniden çekilerek yeni bir haç oluşturulmalıdır.

Normal fal bu ilkelerle açılırken, online sitelerde ise rastgele sistem ya da kullanıcının seçtiği 10 kart üzerinden okuma kullanılıyor.

Online tarot falı tek kart sisteminde, spesifik olarak bir soru seçildikten sonra desteden tek kart seçiliyor. Kartın yorumuna göre sorunun cevabı alınıyor.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!