Organik ve Geri Dönüştürülebilir Düğün Teması İçin Öneriler

Hayatınızın en önemli günlerinden birinde, üstelik de yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamanın eşiğinde, farklı konsept ve fikirler ilginizi çekiyor. Doğaya karşı duyarlı, tüketime değil üretime dönük yaşam tarzınızı düğün töreninize de yansıtmak istiyorsunuz. Bunun için en iyi yol; organik ve geri dönüştürülebilir düğün temasını seçmek.

Düğün başlı başına oldukça masraflı bir süreçtir. Hazırlık sürecinden düğün gününe kadar sizinle birlikte koşuşturan bir sürü insana daha ihtiyaç duyarsınız. Gelinlik, damatlık, gelin çiçeği, ayakkabılar, organizasyon falan derken eksikler bitmez. Tüm bunları tamamlamak ise zaman ister. Siz, düğün konseptinizi tamamıyla geri dönüştürülebilir organik ürünlerden seçerseniz eğer düğün hazırlık sürecini de bir hayli keyifli hale getirirsiniz.

Geri dönüştürülebilir ürünlerle ve çevreye zarar vermeyen materyallerle de düğün yapılabilir. Yeşil dostu sizler için, muazzam bir organik ve geri dönüştürülebilir düğün teması önerileri bu yazıda!

Aydınlatma

Doğa dostu bir düğün için en önemli adım enerji tassarufundan geçer. Düğününüz bahar ya da yaz ayına denk geliyorsa eğer kır düğünü ya da kumsal düğünü yapın. Kumsalı da bahçeyi de organik mumlarla aydınlatmanız hem konsepte yakışacak hem de enerji kullanımını azaltacaktır. Bir diğer aydınlatma yöntemi masalarda şamdan ve mekanın genel aydınlatmasında meşaleler size oldukça yardımcı olacaktır.

Mönü Seçenekleri

Mönünüzü daha çok organik olan mahsullerden seçebilirsiniz. Bu davetlilerinize hem daha sağlıklı bir tüketim sunar hem de farklı bir mönü ile onların da akıllarını çelerek her daim organik tüketmelerini sağlayabilirsiniz. Hiçbir katkı maddesi olmayan yiyecekler ve yanında tamamıyla organik meyvelerden hazırlanmış meyve suları ya da organik üzümden yapılmış kırmızı şarap. Tüm bunlara ulaşmak için organik pazarlar dışında organik ürünler satan internet sitelerini mutlaka ziyaret edin; gördüklerinize inanmayacaksınız!

Çiçek Kullanımı

Organik ve geri dönüştürülebilir düğün teması önerilerinde masa süslemelerinde ve gelin buketinde kullanılacak çiçek oldukça önemlidir. Çiçekleri koparmadan, tek bir gün için sadece süs için onları dalından etmeyin. Masa süslemelerinde saksı çiçeklerine yönelebilirsiniz. Minik saksılarda çiçek açmış kaktüsler ya da menekşeler oldukça hoş duracak ve düğün sonrası evinize renk katarak hatırası kalacaktır. Gelin buketiniz içinse alternatiflere yönelebilirsiniz. Çalılardan, elde dikilmiş kumaş çiçeklerden ve geri dönüştürülebilir farklı materyallerden ilham alarak gelin çiçeğinizi dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Takı Merasimi

Takı merasimi deyince akıllara gelen altın bilezik ya da ceyrekler yarımlar değil, gerçekten ihtiyacınız olan şeylerin karşılanması sizin için daha avantajlı olacaktır.  İlla da altın almak isterseniz altınınızın; bölgesel ya da küresel herhangi bir çatışmaya imkan vermeden bir oluşum sürecinden geçmiş ve “Kimberley Sertifikası’na sahip olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra yeni alınmış bir altından ziyade, vintage ya da antika takılara davetlilerinizi yönlendirebilirsiniz. Bizim gözümüz takıda değil, biz doğaya katkıda bulunmak istiyor bir başka destek de istemiyoruz diyorsanız eğer; davetlilerinize ricada bulunarak, herhangi bir yerdeki ormana bir fidan diktirebilirsiniz.

Gelin Makyajı

Gelin makyajı gelin için bütünlük açısından çok önemli iken, maalesef geri dönüşümü olmayan ve kimyasallarla dolu bir yığın makyaj malzemesi kullanmak doğa dostunun yapamayacağı bir hareket olacaktır. Bu yüzden gelin makyajınızı oldukça sade tutarak ve organik ürünleri tercih ederek gelin makyajınızı yapmak çok daha uygun olacaktır.

Nikah Şekeri

Organik ve geri dönüştürülebilir düğün temasındaki önerilerde ilk sırayı nikah şekeri alabilir. Nikah şekeri davetlilerinize sunacağınız, geri dönüştürülebilir ve organik harika birer hediyelere dönüşebilirler. Davetlilerinize nikah şekeri yerine birçok jest yapabilirsiniz. Davetli adına bir fidan diktirebilir, bir başka yere bağış yapabilir, yerel bitki tohumu hediye edebilir, organik çaylardan ya da kokulu bitkilerden hazırlayacağınız organik kumaş keselerinden harika sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!