Orijinal Alyans Modelleri

Evliliğinizin nişanesi alyansınız herkesinkinden farklı olsun istiyorsanız, binlerce seçenek bulabilirsiniz. Ama size tavsiyemiz, kişiye özel tasarlanan, orijinal alyans modellerini tercih etmeniz.

Alyans seçmeye çıkmadan önce nişanlınızla birlikte hangi malzemeden yapılmış ve hangi renklerde bir alyans istediğinize karar verin. Son yıllarda iki hatta üç renkli alyanslar daha çok tercih ediliyor. Kadınlar sarı altın tercih ederken erkeklerin seçimi aynı modelin beyaz altın ya da gümüş olanı oluyor. Çelikten yapılmış modeller de erkeklerin yeni favorisi. Elbette bu malzemelerin birlikte kullanıldığı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Alyansınızı seçerken küpe ve kolye ile takım halinde kullanabileceğiniz alyans modelleri olduğunu da unutmayın. İşte size orijinal alyans örnekleri.

alyans-eros-pirlanta-32

Parmak İzi Alyans

Eşinin parmak izini sonsuza dek parmağında taşımak isteyen çiftler için orijinal bir fikir. Yüzüğünüzün bir yüzüne kendi, diğer yüzüne ise eşinizin parmak izini işletebilirsiniz. Hatta eşinizle yüzüklerinizi birleştirdiğinizde parmak izinizin kalp şeklini aldığı modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu modellerin kadınlar için olanlarını pırlanta ile daha da şık ve çekici hale getirmeniz mümkün. Alyansınızda parmak izi daha belirgin olsun istiyorsanız beyaz ve sarı altını bir arada kullanmanızı öneririz.

alyans-eros-pirlanta-33

alyans-eros-pirlanta-34

Hayat Ağacı Alyans

Hayatın, yeni başlangıçların ve ailenin simgesi hayat ağacı; alyansınızın üzerinde eşinizle kuracağınız mutlu yuvayı temsil ediyor. Hayat ağacı motifinin alyanslar üzerine işlenmiş birbirinden farklı tasarımlarını bulmak mümkün. Kadınlar için tasarlanan hayat ağacı alyanslarında en belirgin detay ise pırlantalar.

alyans-eros-pirlanta-35

 

alyans-eros-pirlanta-36

Yazılı Alyanslar

Üzerinde sadece eşinizin adının yazılı olduğu bir alyansa ne dersiniz? Eşinizin ya da her ikinizin adını da alyansınıza işletebilirsiniz. Veya eşinizle size özel bir bir şiiri ya da cümleyi de alyanslarınıza işleterek bu özel hatıraları kalıcı hale getirebilirsiniz. Beyaz ve sarı altından ya da gümüş ve çelikten yapılabilen yazılı alyanslar kadınların vazgeçilmezi değerli taşlarla orijinal tasarımlara dönüşebiliyor.

Sonsuzluk Alyansı

Sonsuzluk figürü, bir alyansa en çok yakışan simgelerden biridir herhalde. Sonsuza dek sürecek aşkınızı ve sadakatinizi simgeleyen bu figürün asimetrik yapısı alyansınıza farklı bir hava katacak. Sonsuzluk alyanslarının vazgeçilmez parçası ise elmaslar.

 

alyans-eros-pirlanta-38

Kalp Atışı Figürlü Alyans

alyans-eros-pirlanta-39

Alyanslar neden sol yüzük parmağına takılır biliyor musunuz? Çünkü inanışa göre sol elin yüzük parmağından kalbe giden bir damar vardır. İşte kalp atışı figürlü alyans da kalbinizin sadece eşiniz için attığını simgeleyen orijinal bir fikir. Diğer modellerde olduğu gibi bu alyans da kadınlar için değerli taşlarla süslenebilir. Üst üste geldiğinde kalp atışı figürünün tamamlandığı bir çift alyans da tercihiniz olabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!