Orijinal Bir Evlenme Teklifi – Bugünü Özel Kılın!

Geçirdiğiniz o muhteşem günler size yetmemeye başladıysa, artık uyandığınız her sabah, onu yanı başınızda görmek istiyorsanız, evlenme teklifi etmenin vakti gelmiş de geçiyor demektir. Bir ömrü beraber geçirmek için karar verdikten sonra evlenme teklifi seremonisiyle bu birlikteliği taçlandırmak gerekiyor. İşte tam da bu noktada damat adaylarını küçük bir telaş sarmaya başlıyor. Ona “evet” dedirtmek için dizlerin üzerine çökmenin yeteceğini bilseler de bugünü özel kılmak için en orijinal evlenme teklifiyle gelinin ayaklarını yerden kesmeyi hayal ediyorlar.  Biz de bu kez damat adaylarının yardımına koşmak için sizin için bunun yollarını araştırdık!

Klişelerden Kaçın!

Klişeler heyecanlandırmaz. Şu yollara gül serme falan, hep yapıldı bunlar. Güllerden kalp yapmaktan bahsetmiyoruz bile. Yemek masasında hoş oluyor orası tamam ama tüm gün güller sunmak karşınızdaki insanı sıkabilir.

Kız arkadaşınız hangi özelliğinizden yakınır mesela? Onu şaşırtmalısınız. Sizin sessiz yada tepkisiz olduğunuzdan yakınıyorsa, büyük bir meydanda bağıra bağıra yapacağınız teklif reddedilemez bir hal alır.

“Benimle evlenir misin?” sorusu da ayrı bir klişedir. “Bu zorlu yolda artık birbirimize destek olalım mı?” ya da “akşam eve geldiğimde hep seni görmek istiyorum” gibi sorular daha çekici olur. Çok abartırsanız anlaşılmayabilirsiniz, bu durumda hafif bir terleme biraz kızarma olabilir. Böyle bir durum yaşanırsa klişe filan dinlemeyin, benimle evlenir misiniz deyiverin.

Şık Giyinin

Yapacağınız sürprizin anlaşılmaması için yeşil eşofman takımınızı giymeyin sakın. Gün içerisinde onu etkilemeniz için giyimde çok önemli. Hele yazsa tiril tiril gömlek, rahat bir keten pantolon bu işin altından çok rahat kalkar. Açık renkli giymekte fayda var. Kapalı tonlar gün içerisinde bunaltabilir, ayrıca seçiminize göre resmi durma ihtimalide yüksektir. Ayrıca kız arkadaşınıza da buluşma günü için ipuçları verin ki kız arkadaşınız kötü giyindiğini düşünerek kendini tüm gün huzursuz hissetmesin.

İpucu verin derken, evlilik teklifi edeceğinizi söylemeyin tabi. Güzel bir yemek için ya da güzel bir yerlere gitmek için sözleşe bilirsiniz. Emin olun eş adayınız da sizin kadar şık giyinir.

Yüzük Seçimi

Yüzük, kesinlikle eş adayınızın  karakteri ile ilgili seçimdir. Kendisi lüks hediyelerden hoşlanan taşların büyüklüğüne ve sayısına önem veren birisiyse, keseninin ağzını açmak lazım. Fakat mütevazi hediyelerden hoşlanan, hediyenin maddiyatı değil de manevi kısmıyla ilgilenen birisiyse yaşadınız! Çünkü çok uygun fiyatlarla teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki bizim düşüncemiz, yukarıda da belirttiğimiz üzere çok sık yaşanmayan ve hep akılda kalacağı için büyük ve pahalı seçimler yapmanız.

Bu konuda kopya çekmeniz de mümkün aslında, bir arkadaşınız ağzını arayabilir ya da siz şaka yollu çok rahat öğrenebilirsiniz. Emin olun sizi gerçekten seviyorsa iki türlü de çok mutlu olacaktır.

Buluşmanın Kısa Sürmesine İzin Vermeyin

Eş adayınızı sabah evinden aldıktan sonra ya da akşam dışarıya çıkarttığınızda, arabada çiçeği uzatıp oldu bittiye getirmek gibi bir hata yapmayın sakın. Önce ikinizin de hoşuna gidebilecek ve gerginliğinizi alabilecek şeyler yapmayı deneyin. Mesela bir yerlerde oturup manzarayı izleyin. Beraberken yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapmanız daha pozitif bir hava oluşturur. Hem teklifi hem günü unutulmaz bir hale getirir. Dediğimiz gibi orijinal bir evlenme teklifi ile bu günü özel kılın.

Çok da Riske Girmeyin

Yanlış anlamayın, bizler sizin evlilik teklifi etmenizi istemiyor değiliz. Ama doğru zamanı bekleyip bir şeylerden emin olmayı deneyin. Emin değilseniz bile büyük bir alanda şansınızı denemeyin. Kötü bir tecrübe yaşama ihtimaliniz olabilir. Sonuçta ret cevabı alma ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Hele ki bu ihtimal kuvvetli ise çok da riske girmeyin. Bu fikre kapılmamızın sebebini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

O Hala Küçük Bir Kız Çocuğu

Orijinal bir evlenme teklifiyle bugünü özel kılmak tabii ki sizin elinizde! Fakat her damat adayının küçük bir yardıma ihtiyacı mutlaka vardır. Orijinal evlenme teklifi yapmaya hazırlanmadan önce, onu nasıl şaşırtabileceğiniz üzerinde sıkı bir çalışma yapmanız gerekiyor. Küçük sürprizler zaten evlenme teklifinin olmazsa olmazı. Bu yüzden evlenme teklifi sırasında bir adım daha ileri giderek onu şaşırtacak orijinal fikirlere ihtiyacınız var.

Onların hala küçük bir kız çocuğu olduğunu unutmazsanız, orijinal bir evlenme teklifiyle mutlu bir son için ilk adımı atabilirsiniz. Mesela birlikte izlediğiniz o romantik filmden bir kesitle muhteşem bir atmosfer yarattıktan sonra, romantik evlilik teklifi sözleriyle “evet” cevabını garantileye bilirsiniz.

Son Olarak Unutulmaz Bir Evlenme Teklifi İçin

Bugün, düğün gününüzden sonra belki de hayatınızın en özel 2. günü olacak. Kusursuz ve orijinal bir evlenme teklifi olması ise tam da bu sebeple kaçınılmaz! Her şeyden önce bugünün yıllar sonra mutlulukla hatırlanması için romantik bir ortam yaratmalısınız. Loş bir mekan, sevdiği çiçekler, mumlar ve eksiksiz bir masa… Evlenme teklifi için romantik bir ortam yaratmak yeterli mi? Tabi ki değil! Her şeyin kusursuz ve orijinal olması için evlilik teklifinizi özel kılmanız gerekiyor. Birlikte yaptığınız şeyler size ilham verebilir. Küçük bir oyun ya da en özel şarkınız…

Hatta size özel bir evlenme teklifi hikayesi ile bugünü yıllar sonra gülümsetecek bir hatıraya çevirebilirsiniz.

İstanbul’da Evlilik Teklifine Müsait Yerleri Sizler İçin Derledik

1- Boğaz’da Evlilik Teklifi

Tam da diz çöktüğünüzde arkanızda bütün heybetiyle Boğaz Köprü’sünün durduğunu düşünsenize. Bizce epey etkileyici bir tablo olurdu. Hele ki  akşamsa ve güzel bir şekilde ışıklandırıldıysa boğazda evlilik teklifi kesinlikle etkileyici olur.

2- Gülhane Parkı

Kesinlikle uç uca uzanmış o güzel ağaçların içerisinde yapılacak bir teklifin çok romantik olacağını düşündük. Önce banklarda simit yiyebilir, ardından sevdiğinizin gözlerine içine bakarak güzel bir şiir okursunuz. Gün içerisinde yürür muhabbet edersiniz.Yakınlar da bir kafede evlilik teklifi bile yapabilirsiniz. Gülhane Parkı güzel, mütevazi, duygu yüklü bir evlilik teklifi için iyi bir seçim olabilir.

3- İstiklal Caddesi

Rengarenk mağazalarla çevirili bu cadde aslında klişe olma yolunda ilerliyor. Bize sorarsanız halen evlilik teklifine çok müsait bir yer. Önce Beyoğlu çikolatası yer,el ele bir tur atabilirsiniz. Belki aralarda bulabileceğiniz meyhanelerde güzel bir yemek ve iki duble rakı içer sohbet ederbilirsiniz. Rakının etkisiyle daha rahat ve güzel cümleler kurabilirsiniz. Hem heyecanınız da yatışır. Sonrası size kalmış, İstiklal Caddesi’nin her yeri evlilik teklifine müsaittir.

4- Büyükada

Büyükada’nın renkli ve nostalji kokan sokaklarında bir süre gezer, belki sabahtan gidip kahvaltıda yaparsınız. Sonrasında fayton turu yaparak günlük telaşlarınızı bir köşeye atma ve deşarj olma fırsatı yakalarsınız. Akşamı bekleyip, deniz kenarında eş adayınız için diz çökme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ardından güzel bir odada gelecek planlarınızı kurup saatlerce sohbet edersiniz.

5- Tekne

Etkileyici bir teklif düşünüyorsanız güzel bir tekne gezisi ideal olacaktır. Güzel bir akşam yemeği ve ardından iki kadeh şarap içtikten sonra eş adayınızla denizi dinleyebilirsiniz. Burada deniz temalı bir şiir okumak sizi bir adım daha öne çıkarabilir. Teknede yapılan evlilik teklifi asla unutulmayacaktır.

İyi Şanslar!

Benim de orijinal bir evlilik fikrim var diyorsanız hemen yorum yapın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!