Orijinal Düğün Davetiyeleri

Evlilik heyecanının ilk başladığı anlardan biri olan düğün davetiyesi seçimi için sizlere birbirinden farklı orijinal düğün davetiyesi önerilerimiz.

Uzun zamandır beklediğiniz o özel gün çok yaklaştı. Gelinliğiniz, düğünü nerede yapacağınız, davetli listeniz yavaş yavaş belli olurken, davetlilere en özel gününüze tanıklık etmeleri için seçeceğiniz düğün davetiyeniz de yapılacaklar listenizin ilk sırasına yerleşti. Gelinle damadın belki de en çok keyif aldıkları, bir açıdan da zorlandıkları konu düğün davetiyelerinin nasıl olacağı. Seçenekleriniz ne kadar çok olursa karar vermek de o oranda zor olacak. Ama gözünüz korkmasın, zamanla seçenekleri azaltacak, en güzelini bulana kadar araştırmaya devam edeceksiniz. Bir anlamda davetiyeler artık evleniyor oluşunuzun resmi habercileri. Bu yüzden düğün davetiyeniz sadece sizi yansıtmakla kalmamalı, sizin için değerli olan insanlardan da geçer not almalı.

Düğün organizasyonları en ince ayrıntısına kadar bir bütündür ve sevdikleriniz düğününüzün detaylarıyla sandığınızdan daha çok ilgilenir. Gelinliğiniz, saç ve makyajınız damatlık seçimi, düğününüzdeki dekorasyon öğeleri bir yana önce düğün davetiyesi bu detayların en başında gelir. Özellikle konsept düğünlerde davetiyeniz gelecek olan davetlilere ipucu niteliğindedir. Bu yüzden konsept bir düğün yapıyorsanız davetiyeniz de aynı çizgide dokular taşıyabilir. Konseptiniz asil ve sade bir düğünse, seçeceğiniz kağıt üzerinde belli belirsiz kabartmalar kullanabilir, bağlamalarında inci detaylar ile sade şıklığı yakalayabilirsiniz. Ya da ben enerjisi yüksek bir düğün planlıyorum derseniz ona uygun bir tasarım sizin için doğru seçim olacaktır. Davetiyenizi hazırlatmak üzere anlaştığınız kişilere düğününüzün nasıl olacağını ya da gelinliğinizin nasıl olduğunu anlatırsanız, alacağınız yardım da o derecede artacaktır.

Davetiye İçeriğinde Neler Olmalı?

Düğün davetiyenizin içeriğinde nelerin olmasına karar vermeniz bile günlerinizi alabilir. Davetiyeler seçilmeden önce fikirler havada uçuşur, herkes farklı bir seçenek üzerinde yoğunlaşır. Davetiyenizi hazırlarken belli bir kalıba bağlı kalmak zorunda olmadığınıza ama atlamamanız gereken bilgileri de unutmadığınıza dikkat edin. Sizin ve müstakbel eşinizin adı tasarıma uygun bir şekilde yer almalı. Bunun yanı sıra davetlilerin rahatça okuyabilecekleri bir şekilde davetiye gününü, yeri ve saati de belirtmiş olmanız gerekmekte. Düğün sezonunun yoğun olduğu yaz ve sonbahar aylarında bazen salonlar birden fazla düğüne ev sahipliği yapacaklarından organizasyonun yapılacağı mekanın belirli bir bölümünde düğününüz gerçekleşecek ise onu da belirtmenizde fayda var. Özellikle otellerin düğün organizasyonları için ayrılmış olan salonları için bunun altını çizmek sizin için faydalı olacaktır. Bu sayede davetlileri yönlendirmek daha rahat olacak, düğün esnasında yaşanabilecek ufak karışıklıkların da önüne geçmiş olacaksınız. Tabii ki bu sadece büyük düğün alanlarında yaşanabilecek sorunlar için geçerli olan bir öneri.

Davetiyenizde isteğe bağlı olarak davetlilere hitaben yazı kullanabilirsiniz. Bu sevdiğiniz bir şairin şiiri, müstakbel eşinizle beraber yazacağınız bir yazı da olabilir. Klasik davetiye hazırlatıyorsanız buna uygun yazıları da yine davetiyeyi seçeceğiniz yerde bulabilirsiniz. Davetiyeye konuklara hitaben eklenmiş yazı zorunlu değildir, isteğinize bağlı olarak ekleyebilir ya da yazı istemiyorum diye belirtebilirsiniz.

Sizin ve müstakbel eşinizin ailesinin isimleri de davetiyelerde genellikle yazılması gerekenler arasında. Öncelikle sizin anne ve babanızın ismi ve soy isimleri daha sonra da müstakbel eşinizin anne ve babasının ismi ve soy isimleri yer almalıdır.

Davetiyeler ailelere dağıtılırken ya zarfın üzerine ya da ayrı bir etikete davetlinin aile ismi yazılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, davetli ailenin ismini yazarken okunaklı olması ve bu yazıya uygun bir kalem ile yazılmış olmasıdır. Eğer imkanınız varsa daha özenli durması açısından kaligrafi kalemi kullanabilir, yazınıza güvenmiyorsanız el yazısı güzel birinden davetiye üzerine isimleri yazmasını rica edebilirsiniz. Ayrıca davetiyenizi bastıracağınız yerde sizin için böyle bir hizmet veriliyor olabilir. Bunu da seçim yaparken soruyor olmak sonrasında size zaman kazandırabilir.

Bazı düğünler yemekli organizasyonlar olduğu için katılacak kişi sayısına göre ayarlama yapılmaktadır. Davetlilerinizin eğer kişi sayısını bilmeniz gereken bir düğün yapıyor iseniz size gelip gelemeyeceklerini nezaketen de olsa bildirmeleri gerekir. Eğer siz de düğününüzün seçimini bu yönde yaptıysanız, davetiyenizin altına LCV (lütfen cevap veriniz) gibi bir ibare ekleyebilir, ayrıca davetiyenizin kaç kişilik olduğu bilgisini geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu bu alanın davetiyenizde çok yer kaplamaması, davetliler tarafından çok göze batmayacak şekilde konumlandırılmış olmasıdır.

Davetiyenizin içeriğinde olması gerekenlerden sonra gelelim, sizin için orijinal düğün davetiyeleri için önerilerimize. Unutmayın ki nikah şekerleri kadar düğün davetiyeleri de saklanır ve aynı titizlikle incelenir. Düğününüzden önce davetlilerinizin merakını ve beklentisini üst seviyelere çıkarmak için düğün davetiyeniz kullanabileceğiniz en güzel fırsatınızdır.

Aşkınızın Derinliği Üç Boyutlu

Farklı bir tasarım arayışındaysanız,3 boyutlu davetiyeler sizin için önerilerimizin başında yer alıyor! Dilerseniz en sevdiğiniz fotoğrafınızın üç boyutlu halini davetiyenize uyarlatabilir, sizi anlatan bir davetiye haline getirebilirsiniz. Ya da el yapımı davetiye tercihinizi yine üç boyutlu bir şekilde konuklarınıza ulaştırabilir, davetiyenizin yıllarca konuşulmasını sağlayabilirsiniz.

Mevsimlerden İlham Alın

Davetiye seçiminizi yaparken düğünün yapılacağı mekan ya da mevsim size güzel fikirler verebilir. Kış mevsiminde düğün yapıyorsanız, çam dallarının renginden ilham alabilir, kar taneleri ile davetiyenize asalet katabilirsiniz. Baharın yenileyici ve canlandırıcı kokusunu davetiyenizde kullanacağınız çiçek desenleri ve pastel tonlar ile getirebilirsiniz.

Zamanı Durduran Çerçeveler

Davetiyeniz yıllar boyu sevdiklerinizin gözünün önünde dursun ister misiniz? Cevabınız evet ise çerçeve davetiyeler tam da size göre. İster eskitme isterseniz minimal bir çerçeve ile davetlilerinizin evlerinde davetiyelerinizin baş köşede yer alacağına eminiz.

Eğlenceden Vazgeçemeyen Çiftlere

En mutlu gününüz yaklaşırken işe biraz da eğlence ve muziplik katmak isterseniz sizi en sevdiğiniz karakterleri ön plana almaya davet ediyoruz. Gelin ve damat haline bürünen Pac Man’ler sizin için iyi bir fikir olabilir. Bu seçenekle müstakbel damadın da gönlünde taht kurabilirsiniz.

Anılarınız Size Eşlik Etsin

Evet, yaklaşan bugün en güzel gününüz olmaya aday. Ancak geçmişte de bir çok mutlu anı biriktirerek buralara kadar geldiniz. Anılarınızın bir çoğunu fotoğraflar ile ölümsüzleştiren çiftlerdenseniz hedefi on ikiden vurdunuz demektir. Geçmişten bugünlere nasıl geldiğinize dair küçük bir albüm hazırlayın. Farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflarınızı davetiyeniz için bir anı geçidine dönüştürebilir, sevdiklerinizi de mutluluğunuza ortak edebilirsiniz.

Size Özel

Kişiye özel tasarlanmış olan el yapımı davetiyeler bu sezonun en trend ürünleri arasında yerini almakta. Bu size özel tasarlanacak olan butik düğün davetiyesi seçeneği ile çevreci kişiliğinizi de ön plana çıkabilirsiniz. Çoğu malzemesi geri dönüştürebilir parçalardan olan el yapımı davetiyeler hem sizin kişiliğinizi yansıtacak hem de istediğiniz şekilde düzenleme özgürlüğü ile içinize sinen bir seçim olacak. Kağıt kullanmak yerine size özel hazırlanan butik davetiyelerde ahşap düğün davetiyesi  seçeneğini de es geçememenizi öneririz.

El Emeği

Davetiyenize kendinizden bir şeyler katmaya ne dersiniz? Bu seçenek başta size zor gelse de söylemeliyiz ki düğününüze katılacak olan davetliler için belki de en anlamlı davetiyelerden biri olacak. Eğer çizime karşı ilginiz var ise kendi çizdiğiniz bir resmi matbaanız sizin için davetiyeye uyarlayabilir. El emeği davetiyenizi bastırmak ve sevdiklerinize bu mutlu gününüz için veriyor olmak çok keyifli olacak. Bu müstakbel damat ve siz de olabileceği gibi sizin için anısı veya anlamı olan bir obje de olabilir. Örneğin ilk buluşmanızda sizi bekleyen motoru ile bir yakışıklıysa ve siz ömür boyunca onunla olmaya evet demişseniz, bunu biraz da sabredip kağıda dökmek onu da sizi de çok mutlu edecektir.

Ne olursa olsun davetiye seçimi belki de gelinlik seçiminden sonra evlilik öncesi en zorlu aşamalardan biri. Siz de yorumlar alanına beğendiğiniz fikirleri yazabilir, evliyseniz henüz seçim yapmamış olan gelin adaylarına kendi davetiyenizi anlatarak yardımcı olabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun en mutlu gününüzde her şeyin çok güzel olacağına eminiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!