Orjinal İlk Dans Müziği İçin Öneriler

Paylaşılan en güzel anların olmazsa olmazıdır müzik. Bir zaman sonra dinlediğinizde yaşadığınız ana geri götürür sizi ve o an öyle özeldir ki sadece siz bilirsiniz değerini. İlk dans müziğiniz olan şarkıyı duyduğunuzda da “bizim şarkımız” diyeceğiniz özellikte olmasını istersiniz.

Eğer o güne kadar herhangi orjinal ilk dans müziği için öneriler konusunda yardım almadıysanız ve aralarından bir seçim yapmadıysanız o gün düğün salonunun sizin için “özenle seçtiği” sıradan bir müzikle dans etmek zorunda kalırsınız. Siz sevdiğinizin gözlerinin içine bakarak ilk dansınızı yaparken şarkıda geçen herhangi bir cümle bir anda sizde hata verebilir ve o an sizin için çekilmez bir an olabilir. Sizlere o anın büyüsüne kapılıp gitmenizi sağlayacak orijinal ve sıra dışı ilk dans müzikleri için birkaç önerimiz var.

Düğünün ilk dans müziği için aranan nitelik, şarkının “gelmiş geçmiş en iyi aşk şarkıları” arasından seçilmiş olmasıdır. Orijinal ilk dans müziği istiyorsanız öncelikle tüm klişeleri ve geçmişi bir kenara atmanız gerekir. Fark yaratmak istiyorsanız önünüzde zorlu bir yol var. Tabii fark yaratmak isterken pistte sizi hareketsiz bırakabilecek tercihler yapmamalısınız. Çok hareketli ve ya aşırı yavaş bir şarkı seçip müziğin ritmine ayak uyduramazsanız hem siz pistte zor anlar yaşarsınız, hem de davetlilerinize hoş bir görüntü sergileyemezsiniz.

Aşkınızı gözler önüne sermek istiyorsanız tango sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Yeteneğiniz varsa ve fiziksel hakimiyetinize güveniyorsanız düğünden önce bir tango kursuna gidebilir, aşk ve özgürlük dolu tango müziği eşliğinde herkesin aklını başından alabilirsiniz. Tango hiç bir zaman eskimeyecek ve orijinal havasını kaybetmeyecek bir danstır. Öncelikle bu konuda size ilham verebileceğini düşündüğümüz muhteşem bir film olan Moulin Rouge sahnelerinden birini izleyebilirsiniz. El Tango de Roxanne eşliğinde dans ve müzik ziyafeti sergileyerek göz dolduracak etkili bir giriş yapabilirsiniz. Şarkının orijinal ve enstrümantal versiyonlarını da değerlendirebilirsiniz.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 1

Orijinal ilk dans müzikleri kategorisinin en başında film müzikleri gelir. İzlediğiniz aşk filmlerindeki aşk dolu sahneleri bir düşünün; orijinal müzikleri kulağa hitap ederken sergilenen oyunculuk da göze hitap ediyor. İkisi birlikte mükemmel bir uyum sergilediği zaman aynı duygu seline kapılmadan edemeyiz. İçimizde bir anda kelebekler uçuşmaya başlar. İlk dans müziğinizle dans ederken kendi heyecanınıza davetliler ve yakınlarınızı da dahil etmek istersiniz elbette. Daha önce duyulmamış bir şarkı seçimi dikkatleri daha çok üzerinize çekebilir ve daha büyüleyici olabilir.Tabi seçim yaparken kendinizi sadece aşk film müzikleriyle sınırlandırmayın. Komedi filmi müziği bile sizin orijinal ilk dans müziğiniz olabilir. Ama en farklısını bulmak istiyorsanız, önerimiz; Delicatessen adlı filmin müzikleri, oldukça farklı tınılara sahip. Orijinal bir koreografi ile harika bir düğün dansı ortaya çıkarmanıza olanak sağlayabilir.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 2

İlk dans müziği konusunda daha önce kimsenin aklına gelmeyen bir şarkı istiyorsanız arşivlerinizi karıştırın. Aklınızın ucundan bile geçmeyen müzik gruplarının şarkıları arasında orijinal ilk dans müziği  niteliği taşıyan bir şarkı gözünüzden kaçmış olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için arşivlerimizi karıştırdık ve orjinal ilk dans muzigi icin oneriler arasına girebilecek bakın ne bulduk? Bilenlerin grup ismini duyduklarında gözlerinin içinin parladığını tahmin edebiliyoruz. Başka birine öneri vermek için açtıysanız sayfayı ve Beirut grubunu seviyorsanız ve çoktan evlendiyseniz “neden benim aklıma gelmedi?” diye iç geçirdiğinizi duyar gibiyiz. Beirut bir gülümsemedir. Beirut’un “A Sunday Smile” şarkısı ilk dans müziği konusunda muhteşem bir seçim olabilir. Bu şarkı eşliğinde vals bile yapabilirsiniz.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 3

Düğünlerde sık sık Nouvelle Vauge adlı güzel grubun popüler olan “In A Manner Of Speaking” şarkısını duyarız . Bu şarkı hem pasta şarkısı hem de düğün giriş şarkısı olarak kullanılıyor. Çok güzel bir şarkı olmasına rağmen sürekli kullanıldığı için artık size sıradan gelebilir.  Fakat grubun gözden kaçan bir parçaları daha var ki ilk dans müziği olarak kullanmak kesinlikle harika bir fikir olabilir. Sözleri ve müziğiyle oldukça orijinal bir şarkı olan “I Melt With You” eşliğinde ilk dansınızı yapabilirsiniz.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 4

İlk dans müziğinin ne olacağı konusunda seçim yaparken sevdiğiniz anlamlı fakat size hareketli gelebilecek şarkıların coverlarını da unutmamanızı tavsiye ederiz. Çok anlamlı gelen şarkılar bazen orijinal versiyonundan çok daha güzel yorumlanabiliyor. Defalarca dinleyip tepinerek dans etiğimiz bazı şarkıların coverlarında ağlayacak kadar duygu yoğunluğu bile yaşıyoruz. Grease filminden bildiğimiz “You’re The One That I Want” şarkısını bir de Julia Stone’dan dan dinlemelisiniz. Cesaretiniz varsa ve çılgın bir koreografiyle giriş yapmak istiyorsanız tabii ki orijinal haliyle kullanabilirsiniz. Hem anlamlı hem de romantik bir ilk dans müziği için bu şarkının Julia Stone versiyonu orijinal ilk dans müziği seçimi olabilir.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 5

Düğününüzde kullanmak istediğiniz ilk dans müziği ile Latin rüzgarları estirmek isteyebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında çok zor görünse de temel hareketleri öğrenmek çok kolay. Öğrendiğiniz bir kaç figürle farklı bir ilk dans performansı sergileyebilirsiniz. Unutmayın ki her şarkı dans etmek için uygun değildir. Aynı zamanda her romantik şarkı da özellikle ilk dansınız için uygun değildir.  Bazı şarkılar vardır ki oturduğunuz yerde bile ritmiyle çeker sizi. Bu yüzden ilk dans müziği seçmek konusunda kendinizi sınırlandırmayın. Farklılığı bu şekilde düşünerek yakalayabilirsiniz. Bu konuda önerimiz; Buena Vista Social Club’dan “Chan Chan” şarkısı.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 6

Özellikle orijinal ilk dans müziği istediğinizde daha önce hiç kullanılmamış olması sizin için çok daha önemli olabilir. Aynı zamanda yerli bir şarkı da kullanmak istiyorsunuz ve yerli şarkıların çoğu önceden başka çiftler tarafından tercih edilmiş olduğundan sanatçısını ve şarkısını da çok sevmenize rağmen tercih etmeyebilirsiniz. Bazı şarkılar var ki sesinize güveniyorsanız orijinal ilk dans müziği kendi ses kaydınız bile olabilir hatta orkestra eşliğinde canlı da söyleyebilirsiniz. Bu konuda tatlı mı tatlı bir şarkı önerebiliriz; Yolda “Aşk” . Böyle bir şarkıyla düğününüze size özgü sempatik bir başlangıç yapmış olursunuz.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 7

Hiç bir sözlü şarkı aşkımızı yansıtmıyor diyorsanız ilk dans müziği tercihinizi enstrümantal müziklerden yana kullanmalısınız. Özellikle vals müziklerine ayak uydurmanız daha kolay olacağı için ilk dansınız müzikle birlikte  bütünüyle göz dolduracaktır. Evgeny Grinko’nun piyanosundan dinlediğimiz “Vals” eşsiz bir orijinal ilk dans müziği olabilir sizin için. Biz bu besteyi Mabel Matiz’in “Dört Duvar” olarak düzenlediği sözlü şarkısıyla biliyoruz. Şarkı her haliyle çok güzel ama enstrümantal haliyle düğününüzde kullanmanız müziğin etkisiyle sizi izleyen davetlilerinize duygu yoğunluğu yaşatabilir.

Orijinal İlk Dans Müziği – Öneri 8

Son olarak, genellikle ilk dans müziği yerli sanatçıların şarkılarından seçilir. Sıradan olduğunu düşünerek dönüp bakmak bile istemezsiniz. Belki dans kurslarıyla ve koreografiyle bile uğraşmak sizin için zor olabilir. Böyle bir durumda can alıcı bir şarkı kurtarıcınız olabilir. Selami Şahin’in Burcu Güneş ile birlikte seslendirdiği “Ben Bir Tek Kadın (Adam) Sevdim” şarkısını orijinal ilk dans müziği olarak değerlendirebilirsiniz. Şarkının çok fazla seveni ve dinleyicisi olmasına rağmen pek çok insanın gözünden kaçmıştır bu şarkı. Eğer düğününüze orkestra çağırmak istiyorsanız bu şarkıyı canlı okumalarını rica edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!