Osmanlı Düğün Teması Önerileri

Masal gibi bir birlikteliğe de ancak masallara yakışır bir mutlu son yakışır! Altın varak detayları, şerbet sunumları ve ipek örtüler… Neden sizinki de sadece Osmanlı saraylarında görülen o şaşalı düğünlerden biri olmasın! Üstelik hayalinizdeki o gösterişli düğün temasını oluşturmak sandığınız kadar zor değil. Küçük detaylarla mekanın atmosferini kıskanılası bir saray düğününe çevirmek için tüyolarımıza bir göz atın, yeter!

Osmanlı’dan Kalma Düğün Mekanları

Misafirlerinizi en az filmlerden, dizilerden ve kitaplardan bildiğimiz o meşhur Osmanlı saraylarında ağırlamak istiyorsanız işe mekan seçiminden başlamanız gerekiyor. Otel balo salonları sizi hayallerinizdeki Osmanlı düğünlerine götürmek için iyi bir seçenek olabilir. Mesela Boğaz’ın kıyısındaki Les Ottoman’ın özel salonları, hem yansıttığı saray atmosferi ile hem de deneyimli kadrosunun sunduğu kusursuz hizmetiyle aradığınız özeni bulabileceğiniz nadir mekanlardan. Üstelik Osmanlı esintilerini düğününüze taşımak için düğün süslemesi konusunda oldukça başarılılar. Yine otellerin birbirinden şık balo salonlarını da Osmanlı saraylarındaki bir düğüne çevirebilirsiniz. Varaklı kolonlar arasına kurulmuş şık masalar ve onları süsleyen ipek örtüler, ışıltılı şamdanlar ve gösterişli perdeler düşlediğiniz Osmanlı temalı düğün için gerekli ortamı yaratacaktır.

Gösterişli Bir Tahta Kurulmanın Vakti Geldi

Öyle bir hazırlık süreci geçirdiniz ki evlilik hazırlıkları sırasında yorgunluktan gözyaşı döktüğünüz günler bile oldu. Şimdi Osmanlı rüzgarlarının estiği bir düğünde arkanıza yaslanmanın vakti. Osmanlı temalı bir düğünün olmazsa olmazı şık bir tahtı kendiniz için kurdurmayı unutmayın. Işıkların süslediği nefis bir taht, hem düğün atmosferine renk katacak hem de Osmanlı süslemelerinizle muhteşem bir uyum yakalayacak.

Masa Süslemelerinden Sunumlara…

Osmanlı saraylarıyla yarışan bir düğüne imza atmak istiyorsanız masa süslemelerinden sunumlara kadar her detayda gösterişi yaşatmanız gerekiyor. İhtişamlı bir sofra kurmak ise saray temalı bir düğünün olmazsa olmazlarından… Osmanlı’da kurulan ziyafet masalarına rakip olmak biraz zor olsa da doğru tercihlerle bunun da üstesinden gelebilirsiniz. Mesela konukları şerbetle karşılamak bu düğünün en büyük jestlerinden. Masa üstü süslemelerinden aydınlatmada kullanılan detaylara kadar gözünüzün değdiği her yeri süslemek ise Osmanlı temalı düğünlerin ikinci şartı. Işıltılı suplalar, şık mumlar ve aynalı dekorlar ise bu etkiyi yaratmada size yardımcı olacak en önemli detaylardan.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!