Otel Balo Salonlarında Düğün Yapmanın İncelikleri

Düğün planlamak hem yorucu hem de oldukça eğlenceli bir iş. Söz konusu otel düğünleri olunca ise işin içine çok daha fazla detay giriyor.

Yıllardır hayalini kurduğunuz gün kapıda! Nasıl bir düğün olmalı, hangi gelinlik, ne renk bir damatlık derken işin en önemli kısmına sıra geldi. Artık düğün mekanına karar vermenin vakti! Elbette bu kararı vermek hiç de göründüğü gibi kolay değil. Özellikle de her şeyin kusursuz gitmesini istiyorsanız. Bu yüzden de uzun bir süredir pek çok mekan seçeneğini gözden geçirmiş olabilirsiniz. Ancak hangi mevsimde olursa olsun, özel bir ambiyansa sahip olan ve olumsuz hava koşullarına karşın koruma sağlayan otel balo salonları, düğünlere ev sahipliği yapabilecek en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Balo salonlarında düğün planlayan kişilerin akındaki ilk düşünce genellikle, bu tür yerlerdeki düğün organizasyonlarının dört dörtlük yapılacağı yönünde oluyor. Fakat en iyi otelle bile çalışsanız, dümeni elinizde tutmadığınız sürece hayallerinizdeki bu özel geceyi gerçeğe dönüştürmek epey sancılı bir sürece sebep olabilir. Dolayısıyla organizasyon işini tamamen yetkili kişilere devretmeden önce sizin de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. İşte otel balo salonunda düğün yapmanın incelikleri…

Paketinize Neler Dahil?

Düğün organizasyonu sürecinde atılacak adımlar; özellikle de mükemmeli hayal eden çiftler için adeta bir ressamın tuvaline vurduğu kusursuz darbeler gibi. Bu yüzden ince eleyip sık dokumazsanız hayallerinizdeki kusursuz düğüne veda etmeniz işten bile değil. Çünkü en iyi firmayla bile çalışsanız kontrol mekanizmasını elinizde tutmadığınız sürece, her şeyin sizin istediğiniz gibi gitmeyebiliyor. Bu yüzden otel düğünü organizasyonlarında bile kontrolünüz dışında aksilikler çıkması oldukça mümkün. Dolayısıyla düğün töreninizden önce otel yetkilileri ile küçük bir toplantı yapmanızda fayda var.

Otelde yapılacak düğün organizasyonlarında çiftler için birçok paket sunuluyor. Size en uygun olanı seçmek ve istediğiniz tarzda bir düğün yapmak için bu paketleri detaylarıyla incelemeniz, otel yetkilileri ile hemfikir olmanız ve daha da önemlisi özel isteklerinizi net bir şekilde belirtmeniz ise oldukça önemli. Aksi durumda sizi huzursuz edecek birtakım sürprizlerle karşılaşmanız büyük olasılık. Evet, sunulan otel düğünü paketleri içerisinde neler olduğu tabii ki en başında belirtiliyor ama bu küçük toplantı sırasında hediye olarak birkaç hizmet daha almanız mümkün. Örneğin, paket içerisinde ücretsiz masaj hizmeti ekletebilir ya da misafirlerinize eğlenceli bir ortam sunacak hatıra köşesi yaptırabilirsiniz.

Misafirleri Mutlu Etmeyi Unutmayın

Düğüne gelecek misafirleri iyi bir şekilde ağırlamak ve düğünden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak da her şeyden önce sizin elinizde. Ayrıca davetlilerin sizin mutluluğunuza şahit olurken, aynı zamanda ortamdan keyif almaları da geceyi sizin için kusursuz yapacak önemli etkenler arasında. Bu yüzden özellikle de uzak yoldan gelecek kişiler için indirimli konaklama imkanları konusunda otel yetkilileri ile görüşmeniz gerekiyor.

Düğün karmaşasında misafirlerin otopark sorunu yaşamaması için de otel yetkilileri ile konuşmanız gerekiyor. Genellikle birçok otelin kendi otoparkı bulunsa da bu hizmeti vermeyen otellerin ne gibi bir alternatif sunduğunu öğrenip bu konuda anlaşma yapmanızda fayda var.

Önceden Yemek Tadımı Yapın

Yemekli ve içkili düğün yapmak isteyenler için ideal bir düğün mekanı olan otel balo salonları, genellikle bu sebepten tercih ediliyor. Dolayısıyla misafirlere sunulacak yemeklerin lezzetli, sağlıklı ve hijyenik ortamda yapılmış olması büyük önem taşıyor. Bu yüzden henüz bir anlaşmaya varmadan önce önceden otel düğünü menüleri konusunda araştırma yapmak ve menülerin genellikle kişi başı hangi fiyatlardan verildiğini öğrenmek gerekiyor.

Menü araştırması yaparken birkaç firma ile görüşmenizde ve bu firmaların yaptıkları sunumları inceleyip, yemeklerini tatmanızda fayda var. Böylece yemeklerin beğenilmeme riskine girmeden misafirlerinize ve kendinize leziz bir akşam yaşatabilirsiniz.

Mekanın Kapasitesini Davetli Listenizle Karşılaştırın

Her ne kadar siz upuzun davetli listesi yapıyor olsanız da emin olun çağırdığınız kişilerin %30’luk bir kısmı öyle ya da böyle gelmeyecek. Bu yüzden otel düğünü paketleri araştırması yaparken, kapasite faktörünü de mutlaka göz önünde bulundurun. Yani gereğinden fazla büyük bir mekan kiralayıp bütçenizi zorlamayın. Fakat işin diğer bir yönü de var ki, o sizin için büyük sıkıntı olabilir. O da mekanın gereğinden fazla küçük olması ve misafirlerin ayakta kalması. Bu durum sizi en mutlu gününüzde strese sokabileceği gibi, misafirlerinizin de düğünden mutsuz ayrılmasına sebep olan en büyük etkenlerden biri. Dolayısıyla otel balon salonunda bir düğün planlıyorsanız, mutlaka kişi sayısının olduğu kağıtla birlikte mekana göz gezdirin ve mekanın kapasite durumunu öğrenin.

Gelin ve Damat İçin Oda Tahsisi

Otel balo salonlarında düğün yapmanın en güzel yanlarından biri de tüm gün hizmetinize sunulan bir oda olması. Hazırlıklar süresince kullanabileceğiniz oda, sadece düğün sırasında değil tüm gün işinize çok yarayacak. Hatta iyi bir organizasyonla saç ve makyaj için anlaştığınız kişileri de burada ağırlayabilirsiniz. Böylece zaten telaşlı geçen bir günün en önemli stresinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte küçük bir düğün kutlaması yapmak ve stresinizi atmak için de otel odası tutmak harika bir fikir. Düğün sonrası balayı yapmayı ya da yola çıkmadan önce dinlenmeyi düşünüyorsanız, otel yetkilileri ile sıkı bir pazarlık ederek düğün paketine bu hizmeti de ilave ettirebilirsiniz.

Dekorasyon ve Süsleme Detaylarına Dikkat!

Düğün organizasyonlarının en önemli kısımlarından biri kuşkusuz mekanın konsepte uygun süsleme ve dekorasyon ile donatılmış olması. Eğer otel balo salonları için uygulanan dekorasyon ve süsleme konseptleri sizi memnun etmiyor ya da hayalinizdeki ambiyansı yaratamıyorsa, yetkili kişiler ile görüşüp önceden anlaşmanız gerekiyor. Çünkü bazı mekanlar kendi ayarladıkları konseptler haricinde herhangi bir organizasyon firmasının ya da sizin süslemeyi değiştirmenize izin vermeyebilir. Bu yüzden eğer hayalinizdeki mekanı yaratmak için gerekli izni aldıysanız ya da bu konuda inisiyatif kullanan bir otel bulduysanız gerisi artık sizin hayal gücünüze kalmış.

Fotoğraf ve Video Hizmeti Hakkında Bilgi Alın

Her otelin kendi fotoğrafçısı bulunuyor. Verilen fotoğraf ve video hizmeti ise anlaşılan firmanın kendi katalog fiyatlarına göre değişiyor. Bu yüzden düğün mekanı araştırması yaparken, fotoğrafçı faktörünü de atlamamanız gerekiyor. Fotoğrafların kaç adet verileceği ve fiyatlarının ne olduğu gibi faktörler dışında fotoğrafçının profesyonellik düzeyi hakkında da bilgi edinmenizde fayda var. Sonuçta hayatınızın en değerli anlarını yakalayıp, özel bir anı haline getirecek kişiler onlar. Bu yüzden eğer mümkünse fotoğrafçıların önceki işlerine göz atarsanız; buna göre kararınızı verip, işinizi sağlama almanız mümkün. Ayrıca eğer kendi fotoğrafçınızla çalışmak istiyorsanız bunu otel yönetimiyle de mutlaka paylaşmanız gerekiyor. Çünkü her firma dışarıdan fotoğrafçı getirilmesine izin vermeyebiliyor.

En Büyük Destekçiniz Otel Yetkilileri

Sayısız düğün törenine ev sahipliği yapan oteller, evlilik hazırlıkları konusunda oldukça deneyimli. Düğün boyu ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacak bilgiye de sahipler. Bu nedenle bir de organizasyon şirketi bulmak zorunda değilsiniz aslında. Örneğin kapsamlı bir düğün paketi ile tek taşla iki kuş vurabilirsiniz. Masa süslemeleri, sandalye giydirmeleri, fotoğrafçı hizmetleri, düğün menüsü belirleme, düğün pastası, hosteslik servisleri hatta DJ tahsisine kadar pek çok hizmetin dahil olduğu paketlerden birini tercih ederek hayalinizdeki kadar muhteşem bir düğüne ulaşabilirsiniz.

Siz de otel balo salonlarında bir düğün planlıyor ve hayalinizdeki ortamı gerçeğe dönüştürerek, unutulmaz anlar yaratmak istiyorsanız bu incelikleri mutlaka göz önüne bulundurun. Ayrıca deneyimlerinizi burada yorum olarak paylaşmayı unutmayın…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!