Özel Tasarım Söz Yüzüğü Modelleri ile Tarzınızı Yansıtın

Kendi aralarında sade bir söz yüzüğü modeli arayanları, ailelerin onayını aldıktan sonra nişan evresinde olup söz yüzüğü arayanları ve “bir tane olsun o da alyansımız olsun” fikrinde olanları da göz önünde bulundurarak size klasikleşmiş modellerin dışında söz yüzüğü modelleri sunuyoruz.

154499898_tn70_0

Söz, genel geçer bir tanımı olmasa da, birlikteliklerinde ciddi bir evreye giren çiftlerin kendi aralarında birbirini söz vermesi veya aileleri tanıştırıp, onların arasında sade bir törenle yapılan nişan öncesi aşamaya deniyor. Herkes için kafa karıştırıcı bir konu gibi dursa da aslında işin temelinde evliliğe dair ciddi bir yola girildiğinin kararı yatıyor.

image_resize

Bu duruma önce çiftlerin hangi anlamı yüklediği daha önemli. Çünkü söz olayı aileden aileye, yöreden yöreye değişiklik gösterebiliyor. Böyle olunca ortaya söz yüzüğü, nişan yüzüğü, evlilik alyansı gibi karışık bir çerçeve çıkmış olsa da, hem erkek hem kadının takacağı ortak bir çift yüzükten bahsediliyor.

Söz yüzüğünü çiftler aileye henüz anlatmadan, kendi aralarında çevreye karşı birlikte olduklarını ilan etmek için takabilirler. Ya da aileler tanıştıktan sonra, kız isteme töreninden nişana kadar ki sürede de ciddi bir adım attıklarını çevreye duyurmak için yine söz yüzüğü takmayı tercih edebiliyorlar. Bu durumda siz de kendi durumunuza en uygun söz yüzüğü modellerine bakmalısınız.

Söz yüzüğünü çiftler gidip kendileri birlikte beğenebileceği gibi, erkek tarafı kendisi de bunu yaparak ciddi olduğunu partnerine ispatlamak için alabilir. Bazı durumlarda söz yüzüğü, nişan yüzüğü ayrı ayrı olmadan evlendikten sonra alyans olarak da kullanılabiliyor. Şu durumda siz söz yüzüğünü hangi evrede ve ne kadar sürede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ve ona göre bir söz yüzüğü modelleri seçmelisiniz.

Eğer ki kendi aranızda bir durumla kalacaksa daha sade ve mütevazi bir tercihle gümüş söz yüzüğü modellerine bakabilirsiniz. Kız isteme evresi geçirildi, aileler tanıştıysa nişanla birlikte söz verdiyseniz daha gösterişli ve haliyle biraz daha masraflı bir yüzük seçimi yapmanız gerekiyor.

Burada işinizi kolaylaştıracak şey, ailenizde ve yörenizde söz merasiminin anlamını öğrenmeniz gerekiyor. Bu işler genelde alışılagelmiş bir düzende, örf, adetlere göre yapılıyor. Size tavsiyemiz önce bu duruma bir açıklık getirip bir seçim yapmanız. Tabi ki partnerinizle gidip birlikte mi seçeceksiniz yoksa ona ciddi olduğunuzu ispatlamak için sürpriz mi yapacaksınız orası da ayrı bir konu.

Biz bu yazıyı her durumda olan çiftlerimiz için hazırladık. Kendi aralarında sade bir söz yüzüğü modelleri arayanları, ailelerin onayını aldıktan sonra nişan evresinde olup söz yüzüğü arayanları ve “bir tane olsun o da alyansımız olsun” fikrinde olanları da göz önünde bulundurarak size klasikleşmiş modellerin dışında söz yüzüğü modelleri sunuyoruz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!