Özgür Gelinler İçin Açık Gelin Saçı Modelleri

Özgürlüğü seven insanlar gelin olurken de belli kalıplara girmek istemezler. Düğünlerinin de kendileri kadar doğal geçmesini istedikleri için açık gelin saçı modelleri tercih ederler. Bir gelinin düğün gününün sonunda tüm seçimlerinden memnun olması kadar güzel başka bir şey yoktur…

Açık gelin saçı modelleri, son yıllarda neredeyse bütün gelinlerin gözdesi olmakla beraber geline beyazın yanında ayrı bir masumiyet kazandırdığı da yadsınamaz bir gerçek. Kim istemez ki doğal saçlarıyla güzelliğini vurgulamayı. Daha çok yaz düğünlerinde tercih edilen açık gelin saçı modelleri, genellikle tercihlerini kır düğünlerinden yana kullanan gelin adaylarının gözdesi idi. Fakat artık kır düğünü dışında da tercih edilmeye başlandı. Sebep mi? Kimse aslında kuaförden çıkmış kalıp gibi görünmek istemiyor. Yaz kış hangi mekan olursa olsun fark etmez gelinler doğal güzelliğinin, belki o zamana dek özenle uzattığı ya da rengini tutturduğu saçlarının omuzlarında uçuşmasını bekliyor. Aslında mekanına göre doğru açık saç şekillerini gelin başı niteliğine getirebilirseniz hayalleriniz gerçek olur. Gelinlik stilinize uygun açık gelin saçı modelleri nasıl yapılır diye araştırırsanız sonunda gerçekten göz kamaştırabilirsiniz. Peki, ömrünüzde bir kere olabilecek düğününüz için açık bir saç modeli kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, biliyor musunuz? Açık saç şekli kullanmanın diğer modeller gibi katı bir kuralı yoktur elbette, fakat düğünün yapılacağı mekana uygun bir model kullanmanız sizi daha çekici yapar. Örneğin tarihi bir mekanda yapılacak bir düğün için gelinliğiniz ortama ne kadar uyum sağlıyorsa, açık olan saçınızın da ortamla bütünleşmesi yerinde olur. Mesela, küçücük bir toka, küçük bir çiçek ile bile harika sonuçlar yaratabilirsiniz. İşte açık gelin saçı modelleri için size özel hazırladığımız birkaç öneri…

Tarzınıza Göre Açık Gelin Saçı Modeller

Rahat Gelinler

Gelin başında aradığınız ilk şey rahatlıksa, büyük bukleli açık saçları tercih edebilirsiniz. Bu sizde doğal iri dalgalı saç yapısı varmış hissi uyandıracak ve doğal bir görüntü yakalayacaksınız. Ayrıca düğün resimleriniz de saçlarınızın çok dikkat çekeceğinden de emin olabilirsiniz. Özellikle parti tadında bir düğün yapıyorsanız, böyle bir model hem ortama uyum sağlayacak hem de siz gecenin tadını çıkarırken saçınız ağırlaşıp keyfinizi kaçırmayacak. Normal şartlarda eğlenceli ve yerinde duramayan bir kişiyseniz de düğünün sonuna doğru ağırlaşan, ilk yapıldığı halden eser kalmayan saçlarla poz vermek istemezsiniz. Eğer parti tadında bir düğün yapıyorsanız her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmelisiniz. Bu özel günün tekrarı maalesef yalnızca düğün DVD’lerinde oluyor.

Süslü Gelinler

Tabi ki bu bir tercih meselesidir. Kimi gelinler gösterişli görünmekten hoşlanırlar. Parıltılı taşlardan hoşlanan bu gelinler, 3 boyutlu gelinlik tercihlerine uygun saç modelinde kararsız kalmaktansa açık gelin saçı tercihlerine uygun kristal taşlı gelin taçlarını veya daha da kendilerini bir prenses gibi, kraliçe gibi hissetmek isterlerse parlak taşlı gelin taçlarını kullanırlar. Adeta güzellik yarışmalarından derece almış görüntüsü yaratan havalarıyla salona gelen misafirlerini büyülerler.

Retro Gelinler

Bazı gelinler yaşanmışlıkları, anıları, birikmişlikleri kısacası eskileri pek severler. Açık gelin saçı modellerini, vintage gelinlik seçimlerinizle de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Emin olun gelinliğinizin yaşanmışlıklarını gölgede bırakmayan bir model şıklığınıza şıklık katacaktır.

Romantik Gelinler

Tarihi bir mekanda yapılacak bir düğünün en zor tarafı gelinlik ve saç modeline karar vermektir. Açık bir saç modelini de böyle düğünler için kullanabilirsiniz. Tabii tek şartla, kesinlikle seçiminiz romantik bir modelden yana olmalı. Yandan ayrılmış romantik dalgalı bir model, kusursuz bir görüntü sağlamanız için yeterli olacaktır. Romantik gelinler asil görünmekten hoşlanırlar. Basit düz bir saç veya tek bir toka ile bütünleşen açık gelin saçınıza uygun bir duvak gelinliğinizle bütünleşecektir.

Peki ya duvak? Açık gelin saçı modellerinde duvağınızı da her şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle uzun duvaklar saçınızla bir bütünlük sağlayacaktır.

Küçük detaylar, büyük farklar yaratabilir! Açık gelin saçı için kullanacağınız küçük bir toka bile nefis bir görüntü sağlamanıza yardımcı olacak. Açık saç konusunda kararlıysanız fakat gelinliğinizle uyum sağlamayacağını düşünüyorsanız, küçük saç aksesuarlarıyla doğru görüntüye ulaşabilirsiniz. Gelinliğinizin ve düğün mekanınızın sesine kulak vermeyi ihmal etmeyin. Ayrıca özgür gelinler için açık saç modelleri yapımı oldukça basit görünse de işinin ehli bir kuaföre gitmekte fayda var.

Yaramaz Gelinler

Evet, evet tam yaramaz, biraz da farklı olmayı, çılgınlığı seven, içindeki çocuğu öldürmemiş gelinlerin tercihidir kır çiçekleri… Düşünsenize asi saçlarınızda kır çiçeklerinden bir taç… En çok kır düğünlerine yakışan bu gelin saçı modeli ile sevdiğiniz renkleri hem saçınızda hem de gelin buketinizde kullanabilirsiniz. Hafif su dalgaları, düz saçlar ya da bukleler… Tercih sizin, nasıl olsa minik çiçeklerin yarattığı havayla bir bahar perisine dönüşeceksiniz!

Fiziksel Özelliklerinize Göre Açık Gelin Saçı Modelleri

Oval Yüz Şekline Sahipseniz

Hemen hemen her tip açık modelin yakışacağı bir yüz tipine sahip olduğunuz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yüzünüzdeki simetriyi bozmamak adına düz kesim saçlar sizler için ideal olacaktır. Alnınızda herhangi bir perçeme yer vermeden kısa, uzun, dalgalı, kıvırcık veya düz bir açık gelin saçı modeli tercih edebilirsiniz.

Kare Yüz Şekline Sahipseniz

Aslında pek çok rastlanan bir yüz şeklidir, kare yani köşeli çene yapısına sahip olan gelinler çeneyi yumuşatmak adına katlı, dalgalı bir kesim veya kısa açık saçlar tercih ederek daha çok harika bir duvak veya güzel bir toka ile muhteşem görünmeyi başarabilirler. Hatta seviyorsanız basit bir oval perçem bile düşünebilirsiniz. Asimetrik saç görüntüleri tam size göredir.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahipseniz

Genellikle kendini kilolu gibi hissetmelerine neden olan bir yüz şekli olması nedeniyle gelinlerin bundan kurtulmak için yapmaları gereken tek şey yüzü uzun göstermek için ortadan ayrılmış hacimli kesim saçlarının tepesine konduracakları minik incili taçlar kullanmaktır.

Uzun Yüz Şekline Sahipseniz

Uzun yüzlü gelinlerin yüzlerindeki orantıyı sağlamak adına yapabilecekleri en güzel şey saçlarına hacim ve kat vermektir. Kıvırcık veya iri dalgalar tercih ederek yüzünüzü oval bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Düğünden evvel sakın saçlarınızı kestirmeyin ama oldu da kestirmiş bulunduysanız postiş takmakta fayda var. Yüzdeki uzunluğu almak adına düz kaküller veya yan perçemler kullanıp, taşlı gelin tacınızı da baş üstünde kullanabilirsiniz. Gelin tacı size çok yakışacaktır.

Fotoğraflar Yanıltmaz

Düğünden önce seçeceğiniz özgür gelinler için açık gelin saçı modelleri yapılışı kısmını atlattıktan sonra mutlaka gelinliğinizi giyip resimlemeye çalışın. Gelinliğin ne istediğini, hangi açık saç şeklinin size yakışacağını ve harika görüneceğini keşfedin. Bazı gelinler incilerle bezeli bir gelinlik seçtiklerinde saçlarında kristal taşlı bir taç görmek isterler, bu onlara göre bilinçaltı isteğidir oysa aynaya baktıklarında görmeleri gereken şey saçlarına takılacak tek şeyin yine küçük beyaz incili tokalar olacağıdır. Aksi halde bütünlüğü sağlayamayabilirsiniz. Pek çok gelin düğün resimlerinden hoşlanmaz. Saçları hakkında türlü yorumlar yapar fakat o anı geri getiremeyeceği için videolarına hayıflanıp durur. Bir ömür kalacak olan resimler ve kayıtlarınız için saçlarınıza gereken önemi verin ve gelinliğinize uyacak uygun açık gelin başı modelini seçin ve mutlaka gülümsemeyi ihmal etmeyin. Bir gelini güzel gösteren diğer büyük etken gülüşüdür. Mutlu bir gelin olun.

Eminim saç konusundan dertli pek çok gelin vardır. Kuaförler çoğu zaman kendilerine gelen gelinleri değiştirmek niyetiyle topuzları abartıp, saçları yapıştırıp, spreyleyip belli bir kalıptan çıkmış gibi yapmaya bayılırlar. Umarım çevrenizde böyle bir mağdur yoktur. Zaten hangi birimiz bir düğüne gidip de gelinin gelinliğine veya saçına yorum yapmadan eve dönüyoruz ki. Unutmayın düğünlerde başrol gelinindir, damat yardımcı oyuncu. Gelinler iyi araştırın ve kendinize yakışan, kişiliğinizi yansıtan modeli mutlaka bulun.

Peki siz açık saç modellerinden hangisini kendinize yakıştırıyorsunuz? Yorum bırakarak görüşlerinizi belirtebilir, farklı modellerle okuyucularımıza yeni fikirler verebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!