Özgür Kadının Aksesuarı : Safir Küpe

Safir taşı, dünyanın en kıymetli taşlarından biri olarak günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Oldukça değerli bir taş olması nedeniyle özellikle kadınların kullandığı takı aksesuarlarında değerlendirilmiştir.

Safir taşı genellikle küpe ve kolyelerde yerini almıştır. Kamboçya, Sri Lanka ve Hindistan’da yüksek miktarda çıkarılmış ve işlenerek kadınların en değerli aksesuarlarında kullanılmıştır. Özellikle safir küpeler günümüzde oldukça dikkat çekmektedir.

safir-kupe-eros-pirlanta2

Yapısı itibariyle oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu taş, genellikle derin bir mavi rengini içermektedir. Lacivert, kırmızı, sarı ve yeşil gibi renkleri bulunmaktadır. Ancak en fazla dikkat çeken rengi mavi tonlarıdır. Safir taşının bu kadar değerli olmasının sebebi diğer madenler kadar uzun bir geçmişe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. New York Doğal Tarih Müzesinde sergilenen dünyanın en büyük safir taşı 563 karat boyutundadır. Yılda binlerce ziyaretçi kabul eden New York Doğal Tarih Müzesi’nin belki de en dikkat çeken eseri safir taşıdır.

Safir taşının böbrek ve kalp yetmezliğine iyi geldiği söylenmektedir. Genellikle şifacılar olarak nitelendirilen bireyler tarafından iddia ediliyor. Safir taşı kullanan bireyler ise bu taşın gerçekten kendilerini iyi hissettirdiğini söylüyorlar. Şifalı taşların gerçekliği konusunda henüz bilim adamları tarafından herhangi bir söylem bulunmasa da genel anlamda şifalı taş kullanan bireylerin söyledikleri gerçekten şaşırtıcı olarak görülüyor. Safir taşının psikolojik bir boyutu olduğu söylenirken aynı zamanda inancı güçlendirdiği ve şefkat hislerini arttırdığı iddia ediliyor.

Safir taşının verdiği özgürlük hissi özellikle vurgulanıyor. Kişinin ruhsal duyarlılığının arttığı ve kendini daha özgür hissettiği birçok birey tarafından safir taşı hakkında bahsedilen etkiler arasında bulunuyor. Özellikle aşkta derin bir bağlılık sağladığı evli bireylerin ilgisini çeken konular arasında bulunuyor. Özgürlük hissini daha iyi bir şekilde algılamak isteyen bayanlar için oldukça çekici bir ürün olarak gösteriliyor.

safir-kupe-eros-pirlanta3

Safir küpe bu nedenle takı aksesuarları arasında dikkat çeken ve kadınların sık bir şekilde tercih ettiği ürünler arasında bulunuyor. Safir küpenin faydaları göz önüne alındığında iyi bir küpe tercihi olduğu şüphesiz. Özellikle mavi tonlarına sahip bir safir küpe satın almak isteyen bayanlar, oldukça doğru bir tercihin eşiğinde bulunuyor olabilirler. Güzelliğine kıymet veren kadınlar için uygun kıyafet eşliğinde kullanılan safir küpeler, sizlere güzelliğin yanı sıra özgürlük hissini de tattırabilir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!