Pırlantayı Kaptım Ama Hala Yemek Yapamıyorum Diyenlerden Misiniz?! Bu Yazı Sizin İçin…

Evlenmeye hazırsınız ama yemek yapmak konusu hala sizin için bir sorun mu? Korkmayın, evlilikle beraber yemek yapmaya da alışacak ve hatta bu sorun zamanla sizin için çok zevk aldığınız bir iş haline gelecektir.

Yemek yapmak bazı insanlar için adeta bir yaşam biçimi olabildiği gibi bazıları için ise işkenceye dönüşen ve hatta kaçılan bir iş haline gelebiliyor. Annenizin o güzelim, tadı başka kimsenin yaptığı yemeklere benzemeyen yemeklerini yerken bir gün bu konunun sizin karşınıza bir sorun olarak çıkacağını hiç düşünmemiştiniz değil mi? Kendinizi sadece o güzel yemeklerin tadını çıkarmaya bıraktınız.

Annenizden ve evinizden uzakta geçirdiğiniz öğrencilik hayatında yemek yapma denemelerinde bulundunuz ama çoğu zaman birçok öğrenci gibi ya makarna vb. yapımı kolay olan türde yemekler oldu menünüzde ya dışarıda hazır yemek yediniz büyük ihtimalle. Belki de şanslıydınız ve ev arkadaşınız bu konuda çok iyi olduğu için hiç sıkıntı çekmediniz.

Şimdi ise hayatınızda sizin için doğru olan kişi, bir ömrü beraber geçirmeye karar verdiğiniz insan size o soruyu sordu ve beklediğiniz pırlanta yüzük artık parmağınızda. Pırlantayı kaptım ama hala yemek yapamıyorum diyenlerden misiniz?! Size bu konudaki ilk tavsiyemiz kesinlikle ben yemek yapamam, yemek yapmayı sevmiyorum gibi düşüncelerinizi kafanızdan atmanız olacak.

Yemek yapmak konusunda size en çok yardımcı olacak şey tabi ki canınız annenizden alacağınız dersler ile o muhteşem yemeklerinin tarifleri ve küçük sırları olacaktır. Onlar muhtemelen bu sırları şu ana dek kimseyle paylaşmadılar ama unutmayın ki siz onun en kıymetlisi, biricik kızısınız ve bu sırları sizinle mutlaka paylaşacaktır. Bugünden itibaren annenizle beraber mutfağa girmeye başlayın, yemek yapışını dikkatle izleyin ama tüm bu tarifleri ve annenizin lezzetli yemek sırlarını bir deftere not etmeyi unutmayın. Bunun yanı sıra kendiniz de yemek yapmayı deneyin ve kendinizi buna alıştırın. Az malzemeli yemekler sizin için başlangıçta daha uygun olacaktır.

Mutlaka kendinize bir yemek kitabı edinin ama daha yolun başında olduğunuzu unutup şeflerin yemeklerinin olduğu türden bir kitap değil daha basit tarifler içeren bir kitap almaya dikkat edin.Unutmayın her yemeği kolay ve lezzetli şekilde pişirmenin bir yolu vardır.

Günümüzde birçok kolaylık sağlayan internet de size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Neredeyse aradığınız her tarifi bulabileceğiniz hatta sizi bugün ne yemek pişirsem derdinden kurtaracak günlük menülerin yer aldığı yemek siteleri de sizi bu dertten kurtaracaktır. 

Bunların dışında eğer düğününüz için önünüzde zaman varsa yemek kurslarına da gidebilirsiniz. Pratik yaparak öğrenmek her zaman daha iyidir ve bu kurslar bunun için çok uygun yerlerdir.

Evet artık evliliğe hazırsınız ve bizce yemek yapmaktan da korkmuyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey bu tavsiyelere kulak vermek. Haydi buyurun mutfağa.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!