Popüler Kına Gecesi Şarkıları Listesi

Farklı duyguların bir arada yaşandığı bu en özel gecenizde çalacak müzikleri, kına gecesi şarkıları listesiyle şansa bırakmayın. İçeriğimizdeki kına gecesi şarkı listesi size kına gecesinde çalacağınız şarkılar için ilham konusu olacak.

İsteme, söz, nişan derken sıra geldi en eğlenceli ve aynı zamanda en hüzünlü aşamaya; kına gecesi. Yüzyıllardır kadınların bir araya gelip önce ağladığı, sonra oynadığı; kâh sevindiği, kâh kederlendiği kına gecesi, bu topraklardaki en eski ve özel geleneklerden biri. Gelinin ana evinden ayrılıp kendi evine doğru yaptığı bu önemli yolculuğun en özel ve güzel anında giyilecek giysileri, mekanı ve etkinlikleri planlamak, araştırma gerektiren önemli bir iş. Sevdiğiniz adamla hayatınızı birleştireceğiniz evlilik yolunda düğünden önce yapacağınız kına gecesi, elbette ki dillere destan olmalıdır. Kına gecesi organizasyonlarında yapılacak her şey oldukça önemlidir. Bindallısından, ayakkabısına, ikramlardan, popüler kına gecesi şarkıları listesi ve dahasına kadar her detay ince düşünülerek yapılır.

ib_api_p_691901

Aynı gecede birbirinden farklı duyguların bir arada yaşandığı; gözyaşlarının kahkahalarla buluştuğu bu özel gecenin olmazsa olmazı da şüphesiz türküler ve şarkılar. Bölgeden bölgeye, yöreden yöreye bir hayli farklılıklar gösterse de ülkemizde kına gecesinde çalınan ortak müziklerin sayısı bir hayli fazla. Bütün bir süreci inceden inceye, en küçük ayrıntılarına kadar planladığınız gibi, bu özel gecede çalacak müzikleri de araştırmaya başladıysanız; popüler kına gecesi şarkıları listesi tam sizin için biçilmiş kaftan. Kına gecesi şarkıları konusunda pek çok genç kız kararsızlık yaşayabilir. Bu noktada size önerebileceğimi birkaç popüler kına gecesi şarkıları bir fikir vermeniz için size ilham kaynağı olabilir. Buyurun, okuyun.

Hüzünlü Kına Gecesi Şarkıları

Kınayı Getir Aney

Geceye ağlamadan başlanmaz. Listenin ilk sırasında sadece sizin değil ninelerinizin kına gecelerine bile eşlik eden bir türkü var. Gelin kızımız isterse baba eviyle aynı apartmanda oturacak olsun. Yine de bu türküyü duyan her genç kız ister istemez duygulanıyor. Tüm kadınlar hep bir ağızdan bu türküyü söylerken gözyaşlarına engel olmak mümkün değil; öyleyse en iyisi kendinizi türkünün ve anın akışına bırakmak: Kınayı getir aney…

ib_api_p_1745052

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar

Popüler kına gecesi şarkıları listesi için ikinci sırasında, yine anne-kız ilişkisini işleyen ve haliyle çok hüzünlü bir Edirne türküsü var: Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar… Bu türküyü Candan Erçetin’in uyarlaması ile de dinlemenizi tavsiye ederiz. Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan bu türkü, duygusal yapıda olmayan bir insanı bile ağlatabiliyor. Kına gecesinde hep mi ağlayacağız dediğinizi duyar gibiyiz.

Hareketli Kına Gecesi Şarkıları

Ata Demirer – Bu Fasulye 7.5 Lira

Kayınvalide de artık çeyrek altınını gelinin avucuna koyduğuna göre biraz neşelenmenin zamanı gelmedi mi? Zaten hüzünlü bir gece olan kına gecesini daha da zorlaştırmamak adına bu parçalardan hemen sonra hareketli müziklere geçmek iyi bir tercih olabilir. Gözyaşlarının yerini kahkahalara, kınanın oyuna bıraktığı bu aşamada; Ata Demirer’le fasulye meselesine değinmenin tam zamanı…

Candan Erçetin – Vay Halime

Bir kına gecesi için önerebileceğimiz şarkılar arasında Candan Erçetin’in Vay Halime. Gelin ve arkadaşları bu şarkı ile biraz daha hareketlenerek iyice kına gecesi havasına girebilir. Çok fazla hareketli olmadan biraz daha ağır bir şarkı olan ama yine de ortamı neşelendirecek bir ritme sahip.

Suzan Kardeş – Yarım Hava Çalsana

Yahu oturmaya mı geldik? Böylesine kıpır kıpır bir şarkıda kim oturabilir ki? Gelin, gelinin kankaları, akrabaları ve tüm konuklar bu şarkı ile kına gecesinin tadını çıkarabilir. Listenin ilk sıralarındaki duygusal türkülerden sonra bu oyun havası gecedeki tüm konukları yerinden kaldıracak. Umarız kına gecesinde bu şarkıyı çalıp göbek atabilmek her genç kıza nasip olur.

ib_api_p_1745049

Yeşim Salkım – Kına Gecesi

İşte kına gecesinin neşesi olacak bir şarkı daha. Şarkının müzikal tonları, sözleri, hareketliliği tam olarak bir kına gecesi şarkısı değil mi? Bu şarkı çalarken yeni neslin kına gecelerinin olmazsa olmazlarından biri haline gelen konuşma balonlarını elinize alarak arkadaşlarınızla birlikte eğlenebilirsiniz.

Tarık Mengüç – Şakşuka

Her ne kadar televizyon ekranlarında eski popülaritesinden eser kalmamış olsa da; Tarık Mengüç’ün Şakşuka’sı, hala kına gecesi şarkıları listesi 2017 yılının da vazgeçilmezleri arasındaki yerini koruyor. Oldukça hareketli, kıpır kıpır bir kına gecesi için mutlaka listede bulunması gereken şarkılardan biri olabilir.

Bütün Kızlar Toplandık – Nil Karaibrahimgil

Kına gecesi şarkılarının olmazsa olmazı. Bütün Kızlar Toplandık şarkısı, gecedeki gelin ve arkadaşlarını iyice moda sokacak şarkılardan bir tanesi. Sözleri oldukça güçlü, cesur, korkusuz ve eğlenceli olan bu şarkı ile doyasıya eğlenebilirsiniz. Hem şarkı söyleyip hem de oynamak istiyorsanız bu şarkı tam size göre.

Babutsa – Yanayım Yanayım

Gecenin ilerleyen saatlerinde mutlaka çalınması gereken şarkılardan biri de kuşkusuz bu şarkıdır. Bu şarkı her ne kadar popülerliğini yitirmiş olsa da son dönemlerin en başarılı şarkılarından biri olduğunu söylemeliyiz. Kına gecenize de renk getirecek olan bu şarkı oldukça başarılı görünüyor. Deli dolu, kıpır kıpır bu şarkıda göbek atmayan kimse kalmayacak.

Eli Zilli – Kınamız Var

Bu şarkı tam anlamıyla bir kına gecesi için eşsiz bir tercih olacaktır. Popüler kına gecesi şarkıları listesi için yakışacak bir şarkı olan bu parça, gecenin ortalarında konuklara ikramları dağıtırken arka fonda çalabilir.

Rumeli Türküsü – Yanana Yanane

Oldukça eğlenceli bir şarkı olan Yanana Yanane ortamı iyice neşelendirecek ve sanki listenin ilk iki şarkısı hiç çalınmamış gibi insanı kıpır kıpır yapacak. Bu şarkı kına gecenizin şarkı arasında mutlaka olmalı. Doyasıya eğlenebileceğiniz, şarkının sözlerine eşlik edebileceğiniz güzel bir kına gecesi şarkısı.

Aylin Aslım – Ben Kalender Meşrebim

Kına gecesinde gelin ve arkadaşlarının şarkının sözlerine eşlik edip doyasıya eğlenebileceği bir şarkı olan Ben Kalender Meşrebim, oldukça manidar bir şarkı olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü kadınların kına gecesinde bu şarkıyı söyleyerek eğlenmesi, geceye farklı ve neşeli bir hava katabilir.

Hadise – Evlenmeliyiz

Evliliğe bir kala gecesinde bu şarkı çalmadan olur mu hiç? Hadise’nin Evlenmeliyiz şarkısı geceye tam anlamı ile ayak uyduracak bir tercih olacaktır. Özellikle de gelin ve arkadaşlarının gecesi olan kına gecesinde bu şarkı çalmadan geceyi bitirmek biraz ayıp olabilir.

Shik Shak Shok – Mezdeke

Bir kına gecesinde mezdeke havası oynanmadan olur mu hiç? Elbette ki olmaz. Bu şarkı da şarkı seçiminiz için kesinlikle bulunması gereken şarkılardan biri. Bu şarkı ile birlikte tüm kadınlar elindeki süslü teflerle doyasıya göbek atabilecek. Gecenin eğlencesi ve hareketliliği bu şarkı ile daha da artacak.

Sizin de kına gecesinde çalınacak şarkılarla ilgili önerileriniz varsa yorum bırakarak bize ve okuyucularımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!