Rahat Gelin Ayakkabıları

Ve o gün geldi çattı! Bugün en özel gününüz… Yorucu bir gün sizi bekliyor. Fotoğraf çekimi, nikah, takı merasimi ve dans derken unutmayın ki ayaklarınızın konforu en önemlisi.

Düğün gününün sabahına uyandınız. Saçlarınız ve makyajınızı tamamladınız. Gelinliğinizi üzerinize giydiniz ve son olarak ayakkabıları ayağınıza geçirdiniz. İşte o andan itibaren düğün organizasyonun konforlu ve rahat geçmesi için en önemli etken artık ayağınızdaki gelin ayakkabıları.

gelin-ayakkabilari

Fotoğraf çekimi, nikah töreni, takı merasimi ve dans pisti… Yorucu ve bir o kadar da özel ve güzel geçecek düğün gününüzde saatlerce ayakta kalmanız gerekecek. Hal böyle olunca da bütün yük ayaklara biniyor. İşte bu yüzden rahat bir ayakkabı seçimi gününüzün zehir olmaması için çok önemli. O gün ne kadar rahat ve konforlu hissedersiniz, o kadar güzel ve sağlıklı görünürsünüz.

Gelin ayakkabılarınızın rahat olması için öncelikle onları seçerken topuğunun çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer çok yüksek topuklu bir ayakkabı beğendiyseniz ve onu giymekte ısrarcıysanız düğün salonuna o ayakkabılarla girdikten sonra gecenin ilerleyen saatleri için mutlaka yanınıza babet veya sandalet gibi rahat bir çift ayakkabı alın. Ayrıca ayakkabıların burnu da çok sıkı olmamalı. Ayakkabınızı aldıktan sonra mutlaka evde bir süre giyip deneyin ve sizi rahatsız eden bir şey olup olmadığına dikkat edin. Ayakkabının fişini mutlaka saklayın, böylece eğer bir sorun yaşarsanız düğün öncesinde değiştirebilme veya iade edip daha rahat bir ayakkabı alabilme şansınız olur.

 

Eğer uzun boyluysanız ve boyunuzun ölçüsü eşinizinkine yakınsa rahatlık konusunda çok daha şanslısınız demektir. Uzun boylu hanımlar kısa topuklu bir ayakkabı ya da daha rahat babetler veya topuksuz sandaletler tercih edebilirler. İlla topuklu giymek istiyorsanız da unutmayın ki neredeyse tüm gece partnerinizle yan yana olacaksınız ve ondan uzun boylu olmanız komik bir görüntüye yol açabilir. Bu nedenle topuk ölçünüze dikkat etmelisiniz. Kısa boylu hanımlar eğer eşinizin boyu sizden çok uzunsa mutlaka rahat ama uzun topuklu bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Daha rahat olması açısından stiletto yerine dolgu topuklu bir ayakkabı alabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistine çıktığınızda daha rahat bir ayakkabı giyebilirsiniz.

Size önerimiz gelin ayakkabılarınızı mutlaka son gelinlik provasından önce almanız. Böylece gelinliğinizin boyu ve ayakkabı ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Eğer gelinliğinizle aynı renk bir ayakkabı almak istiyorsanız mutlaka yanınızda gelinliğinizden bir parça kumaş götürün. Gelinliğiniz kısa bir modelse düğün konseptinize veya diğer aksesuarlarınıza uygun farklı renkte bir ayakkabı seçebilirsiniz. Ayrıca ayakkabılarınızı alırken zemin faktörünü ve kötü hava şartlarını da dikkate almalısınız. Taşlı veya toprak bir zeminde yüksek topuklu ayakkabılar kabusunuz olabileceği gibi yağmurlu bir havada açık ayakkabılar da topuksuz sandalet dahi olsalar size rahatsızlık verebilir.

Peki rahat gelin ayakkabıları nereden satın alınabilir? Çeşitli ayakkabı markalarının düğünler için özel olarak hazırlanmış ayakkabı seçenekleri olduğu kadar pek çok şehirde çeşitli pasajlarda sadece düğün için ayakkabılar satan mağazalar da mevcut. Burada en çok dikkat etmeniz gereken konu belki de böyle bir gün için seçeceğiniz ayakkabıyı internetten ve denemeden almak olur. Eğer internetten bir ayakkabı beğendiyseniz ve onu deneme şansınız yoksa mutlaka öncesinde iade koşullarını okuyun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!