Rahat Bir Düğün Günü İçin Rahat Gelin Ayakkabısı Önerileri

 Kadınların hayatlarındaki en özel günlerden biri olan düğün günlerinde rahat bir ayakkabı tercih etmeleri, onların tüm düğün boyunca rahat hareket etmelerine olanak sağlarken, can acıtan ayakkabıların en önemli günlerini berbat etmelerine engel oluyor.

Her gelin ve damat için düğün günleri unutulmaz ve özeldir. Bazen gelin ve damatlar şık olmak adına rahatlığından vazgeçerek rahat olmayan, rahatsız edici ayakkabılar giyebilirler; özellikle de gelinler. Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğününüzü rahatsız ayakkabılar ile gölgelemek istemiyorsanız, rahat modellere yönelmenizde yarar var. Ayağı yormayan hem şık hem de modern bir ayakkabı arayanlar için rahat gelin ayakkabisi onerileri ve tavsiyelerinden oluşan bir liste hazırladık.

Düğün günü için rahat gelin ayakkabisi önerileri yazımızı inceleyerek, bu özel gününüzün tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle arzu ettiğiniz gibi dans edip saatlerce eğlenebilirsiniz.

Hem Şık Hem De Rahat Modeller

Gelinlik modeliniz ister kısa ister uzun olsun, seçeceğiniz ayakkabı şıklığınızı tamamlayan en önemli unsur olacaktır. Bu nedenle hem rahat hem de şık bir model seçmelisiniz.

Rahat ve şık ayakkabılar arasında ilk olarak babet modelleri geliyor. Gelin ayakkabısı babet modelleri, arka bölgesinde bulundurduğu belli belirsiz, hafif topuk özelliği ile az da olsa bir eğim sağlıyor ve ayakkabının ayaktaki duruşu anında değişiyor.

Taşlarla ve çiçekler ile süslü bu modeller, düz taban özelliği ile hem ayağınızın rahat etmesini sağlayacak hem de şıklığınızı tamamlayacaktır.

En özel günlerinizden birinde, tüm davetlileriniz ile teker teker ilgilenmek, çılgınlar gibi dans edip eğlenmek ve mutluluktan sürekli oradan oraya sürekli koşuşturmak düğün günlerinde kaçınılmaz bir durumdur.

Babet ayakkabılarda taban bölgesinin özelliğine göre dikkat edilmesi gereken bir unsur söz konusu. Bazı babetlerin altları kayabiliyor. Babet seçimi yapılırken tabanı kaymayan bir ayakkabı seçilmesine özen gösterilmelidir. Babet modelleri son dönemlerde oldukça şık bir hal aldı. Süslü püslü, cicili bicili babetler şıklığınızı tamamlarken sizi klasik bir gelin olmaktan da alıkoyacaktır.

Kır ve Kumsal Düğünleri İçin Sandalet Tipi Gelin Ayakkabıları

Özellikle kır düğünü yapacak olanların tercih edebileceği rahat gelin ayakkabısı modeli ise sandalet tipi ayakkabılar oluyor. Kısa etekli gelinliklerin altında oldukça şık duran bu modeller, düz tabanı ve rahat modeli ile ayakları yormuyor. Kır düğünlerinin yanı sıra sahilde yapılan düğünler için de oldukça uygun olan sandalet tipi gelin ayakkabıları, parlak gri veya kırık beyaz gibi farklı tonlarda bulunabilir. Farklı renklerin yanında, parlak taşlarla ve çiçeklerle süslü modelleri de tercih edebilirsiniz.

Sandalet tipi ayakkabılar kolay giyim özelliğiylede ön planda yer alıyor. Düğün öncesi ve düğün günü koşuşturmasından dolayı kadınların ayakları şişebilir, vücut otomatik olarak düğün stresinin vermiş olduğu gerginlikten ötürü ödem yapabilir. Bu nedenle giyip çıkarılması kolay olan bir ayakkabı tercih edilmesi de önem taşımaktadır.

Kır düğünlerinde ve sahilde yapılan düğünlerde mis gibi taze havayı içinize çekerken, doğallığınızı tarzınızla da davetlilerinize yansıtabilirsiniz.

Hem Uzun Gösteriyor Hem De Rahat: Dolgu Topuk Modeller

Gelin ayakkabısı topuklu modellerden vazgeçmeyen kadınlar için ise dolgu topuklu modeller uygun bir ayakkabı seçimi olacaktır. İnce topuklu ayakkabılara göre daha rahat olan dolgu topuklu ayakkabılar, hem açık hava düğünlerinde hem de salon düğünlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Salon düğünleri için kapalı ve gösterişli modelleri tercih edebileceğiniz gibi açık hava düğünleri için sandalet tipi açık modeller tercih etmeniz daha uygun olur. Dolgu topuklu ayakkabılar ayaktaki eğimi azalttığı için ayakların taşıdığı ağırlığı oldukça hafifletir. Ayaklarınıza ince topuklu ayakkabılara nazaran daha az kan toplanır ve sizi daha az rahatsız eder. En özel gününüzde doyasıya eğlenip dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Klasik modellerin yanı sıra, dolgu topuk gelin ayakkabılarında modern tasarımları da bulabilirsiniz. Beyaz üzerine işlenmiş kırmızı veya pembe kalplerle süslü modellerden üzerine isim yazdırabileceğiniz veya sevimli ve yaratıcı resimlerle süslü modellere kadar birçok farklı model mevcut.

Dolgu topuk denilince akıllara hemen ayakta daha kaba duran ayakkabı modelleri geliyor. Aslında bu ayakkabının yapısı gereği sahip olduğu yükseltiden kaynaklı bir dezavantajdır. Dolgu topuklu ayakkabıların sahip olduğu dezavantajı avantaja çevirmenin bir yolu da bulunuyor aslında. Klasik bir gelin ayakkabısının, sandaletin veya babetin süsleme alanları kısıtlıdır. Biraz süsü seviyorsanız; şıkır şıkır ayrıntılara, çiçek motiflerine veya dantel süslemelere ayakkabınızda daha çok yer vermek istiyorsanız, dolgu topuklu ayakkabılar tam da size göre. Çünkü sahip olduğu yüzeyi daha geniş olduğundan, süslenecek alanı da daha fazladır. Böylece bir taşta iki kuş vurmuş olup şıklığınızdan vazgeçmeden rahat adımlar atmanız mümkün oluyor.

Alçak Topuklu Gelin Ayakkabıları İle Rahatlığın Keyfini Sür

Rahat gelin ayakkabısı modellerinde son olarak alçak topuklu ayakkabılar geliyor. Bu modeller arasında istediğiniz tarzda sade veya süslü modelleri kolayca bulabilirsiniz. Topuk kısmı alçak olduğu için ayağınızı yormayan bu modeller, sade gelinlik modelleri ile oldukça zarif duracaktır. Özellikle dümdüz inen, kabarık olmayan gelinlik modelleri ile tercih edilen rahat, alçak topuklu gelin ayakkabıları da son zamanların vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor.

Kısa topuklu ayakkabı modellerini uzun boylu gelinler de tercih ediyor. Çok uzun boylu olup da yine de az da olsa topuklu ayakkabı giymek isteyen gelinler, özellikle kısa topuklu ayakkabıları tercih ediyor. Hafif de olsa ayağın eğimli olması, bacak ve beden duruşunu olumlu yönde etkiliyor.

Gelin ayakkabısı, gelinliği tamamlayan en güzel unsurlardan yalnızca bir tanesidir. Elbette gelin adayı o gün nasıl rahat edecekse ona yönelik tercihlerde bulunmalıdır. Her şeyden önce  insanın kendisini iyi hissetmesi önemlidir. Düğün günü gibi bir özel gün göz önünde bulundurulursa, gelin kendisini dinlemeli ve içinden ne geliyorsa o şekilde davranmalı ve seçimlerde bulunmalıdır.

Ayakkabı tercihi yapılırken unutulmaması gereken diğer minik püf noktalar:

– Önceden hava koşullarına mutlak suretle bakmalı ve organizasyonun gerçekleşeceği mekandaki zemini mutlaka incelemelisiniz.

– Gelinliğinize uyum sağlayacak ve içerisinde rahat olacağınız bir model tercih etmelisiniz.

– Ayakkabının rengi de oldukça önemlidir. Gelinliğinizi göz önünde bulundurarak ayakkabı renginize karar verin. Takdir edersiniz ki beyazın bile kırık beyaz, uçuk pembeye yakın beyaz ve buna benzer kategorileri mevcutken mutlak suretle gelinliğinizi baz almalı, daha sonrasında ise hayal kırıklığına uğramamalısınız.

– İçinde rahat olmadığınız ayakkabıyı tercih etmemelisiniz. Eğer en özel gününüzde canınız yanarsa, ayakkabı sıkarsa ya da bir şekilde ayağınızın incinmesine neden olacak bir model tercih ederseniz, istemeden de olsa gününüzü kabusa çevirebilirsiniz.

– Ayakkabınızda ufak detaylara yer verin. Ufak detaylar her zaman fark yaratırlar.

– Fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın. Aynı modeli farklı mağazalarda değişen fiyatlarda bulmanız oldukça yüksek bir olasılık taşıdığından mutlaka fiyat karşılaştırması yapılmalıdır.

Sizler için bir araya getirdiğimiz püf noktaları inceleyerek rahat düğün ayakkabısı modelleri nelerdir görebilir ve düğünüzün hareketliliğine ayak uyduracak en konforlu ve şık modeli kolayca belirleyebilirsiniz. Görüntünün yanında rahatlığa da önem vererek özel gününüzden çok daha keyif alabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!