Renkli Damatlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yılların trendi renkli damatlıklar sizin de tercihiniz olabilir. Peki renkli damatlık seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Damatlığınızın rengine karar vermeden önce mutlaka önerilerimize göz atın.

Siz gerçekten bu çok özel günde prensesin yanındaki damat mı olmak istiyorsunuz? Yoksa prensesin yanına prens mi yakışır diyorsunuz? Tüm gözlerin gelinin üzerinde toplandığı bir düğün değil, bir çift olarak parlamak istiyorsanız eğer, özellikle son yılların trendi renkli bir damatlık seçerek, prensesin yanına yakışan şık bir prens olabilirsiniz.

Farklı ve trend görünmek isteyen damatların tercihi renkli damatlıklar, sizi günün yıldızı yapabilir. Fakat bu damatlıkların riskli tarafları olduğunu da söylememiz gerekir. Yanlış seçilmiş ya da konsepte uymayan başarısız renk tercihi, sizi olmak istediğiniz görüntüden uzaklaştıracaktır. Renkli damatlık seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

prev-w2_kigili-damatlik-modelleri_jnjpb7ml

Öncelikle damatlık renginin damadın karakteriyle ve ruh haliyle uyumlu olması gerekir. Bu, sizin kendinize olan güveninizi arttırır ve rahat bir gün geçirmenize yardımcı olur. Sevmediğiniz, kendinizi rahat hissetmediğiniz bir rengin içinde huzurlu ve mutlu görünmeniz imkânsız. Giyim tarzı tamamen klasik olan, gerek sosyal, gerek iş hayatında klasik koyu renkleri tercih eden bir erkeğin, düğün günü açık mavi renkte bir damatlık giymesi, tüm günün kâbusa dönmesine neden olabilir. Gelinler güzel görünmek uğruna bir günlüğüne rahatsız, dar bir gelinliğe ya da çivi topuk yüksek ayakkabılara katlanabilir, fakat erkekler için durum biraz farklıdır.

Diğer önemli bir nokta da, düğün yeriniz olarak düşünülebilir. Bir salon düğünü, kır düğünü ya da deniz kenarında bir düğün için farklı renkte damatlıklar uygun olacaktır. Düğün yeri için tercihiniz bir deniz kenarı organizasyonu ise bej rengi bir damatlık sizi harika bir görüntüye kavuşturabilir. Bir kır düğününde damatsanız eğer kırık beyaz, beyaz ya da açık mavi renklerde bir damatlıkla romantik kır düğünü algısını tamamlarsınız.

Son ve belki de en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise eşinizin gelinlik seçimindeki ayrıntılar. Gelinin saçındaki çiçek, el çiçeği, ayakkabı rengi ve varsa eğer belindeki kurdelesi ile uyumlu bir renk seçmeniz, sizi çok daha şık bir görüntüye ulaştırır. Burada uyumu yakalamanın en kolay yolu gelinin el çiçeği ile ya da belindeki kurdelenin rengiyle uyumlu bir damatlık seçimi olabilir. Elinde mavi çiçeklerin olduğu gelin çiçeği taşıyan bir gelinin yanında, sizin mavi damatlığınız göz kamaştıracaktır.

Gecenin yıldızı olmak isteyen damatların seçimi, renkli damatlıklar belki sizin de tercihiniz olabilir. Tarzınız, düğününüzün olacağı yer ve gelinin renkli ayrıntıları size renk tercihinizde kılavuzluk yapacak ayrıntılardır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!