Romantik Düğün Teması İçin Öneriler

Yıllardır hayalini kurduğunuz, sevdiğiniz kişi ile birlikte yepyeni bir dünyaya adım atacağınız o gün geldi çattı. Evlenme teklifinden sonra sizi ve sevdiklerinizi bir telaş sardı. Nişandan sonra başlayan evlilik hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken siz düğün konsepti için düşünür oldunuz. Romantik dokunuşları ve zamanları seven biri olarak düğün konseptinize karar verdiniz; sizin düğününüz kesinlikle “ Romantik” olmalı. Romantik düğün konsepti için en uygun mekandan gelinliğe, aksesuarlardan davetiyenize kadar karar verme aşaması sizi oldukça meşgul edeceğe benziyor.

Her şeyi önceden düşünerek sizden önce bir araştırma yaptık ve romantik bir konsept için önerilerde bulunduk. Masa ve mekan süslemlerinden  gelinliğe, saç modelinden gelin buketine kadar birçok şeye değinerek hazırladığımız yazımızda sizin de işinizi kolaylaştırmak en büyük amacımız. Şimdi, yazımıza göz gezdirerek önerilerimizi dikkate alabilir ve kısa sürede düğününüz için hazır bir hale gelebilirsiniz.

Gelinlik –Romantik Düğün Teması 

Romantik bir düğün konsepti için önerilerimizde ilk olarak yeri tabii ki gelinlik alıyor. Konsepte en uyumlu gelinlikler biraz da vintage görünümü andıran, güpürün hakim olduğu, çok göz yormayan sade ama şık modeller ilk akla gelenler oluyor. Gelinliklerde model olarak kabarık değil, daha düz elbise gibi romantik bir akışın olduğu modeller konsept ile daha uyumlu olacaktır. Beyazdan ziyade kırık beyaz ya da bej renklerini kullanabilir, kuşağınızı ise uçuk floral desenli olarak kullanabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz görseller size ilham olacak ve gelinliğinizi seçerken size yardımcı olacaktır.

Saç Modeli –Romantik Düğün Teması 

Romantik bir ruha sahipken romantik bir görünüme sahip olmak o kadar da zor değildir. İçinizdekileri dışarı yanıstmanız yeterli olan tek şeydir. Daha gösterişli ya da daha abartılı sunumlardan uzak durduğunuz gibi abartılı saç modellerinden de uzak duruyorsunuz. Örgülü modellerden, uzun dalgalı saçlardan ve dağınık duran topuzlardan hoşlanıyorsanız zaten siz bir romantiksiniz demektir! Bu saç stillerinden hangisini tercih ederseniz edin, saçlarınızla büyük bir uyum içerisinde olacak olan mevsim çiçeklerini sakın ola saçlarınıza iliştirmeyi unutmayın!

Gelin Buketi –Romantik Düğün Teması 

Romantik bir düğün konsepti  içerisinde en olması gereken şeylerden biri de gelin buketidir. Gelinliğinizi tamamlayan en önemli aksesuarınız olan gelin buketine gereken özen gösterildiği takdirde romantik bir gelin olabilirsiniz; ne de olsa her şey kendi içerisinde bir uyumu yakalayabilmeli! Mevsim çiçeklerinden oluşturulmuş bir gelin buketi, saten kurdelelar ve tüllerle romantik bir hava kazanır. Renk olarak soft tonları seçmeniz çok daha iyi olur. Fazla patyalan renkler romantik bir havadan  buketinizi uzaklaştırabilir. Ayrıca, gelişigüzel toplanmış çiçekler gibi uzun sapları ile kullanacağınız bir gelin buketi romantik bir konsept için harika bir seçenek de olabilir.

Mekan ve Masa Süslemeleri –Romantik Düğün Teması 

Romantik bir düğün konsepti için mekan ve masa süslemeleri oldukça önemlidir. Gelin ve damat seramonisinden önce davetlilere fikri veren ortamın ambiyansıdır. Mekana ve masalara romantik bir hava katmak için şamdanlardan, fenerlerden ve kır çiçeklerinden faydalanabilir. Ortam süsmeleri için fener ve tavan süslemeleri için de kuş kafeslerinin mevsim çiçekleri ile süslenmesi masal diyarlarını anımsatan bir ortam yaratabilir. Masalarda şamdan kullanmak, mum ışığı altında yemek yemekte romantik bir anın başlangıcıdır.

Düğün Arabası –Romantik Düğün Teması 

Düğün arabası tercih ederken, romantik bir görünümü elden bırakmamaya  özen gösterin. Yeni bir arabadan ziyade, klasik bir araba romantik düğün konsepti için en doğru tercih olacaktır. Dönem arabalarından herhangi birini kiralayarak, düğün konseptinizi de tamamlamış olursunuz. Mevsim çiçekleri ve tüllerle süslenmiş klasik bir araba harika görünecektir!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!