Romantik Gelin Saçı Modelleri

Heyecan dorukta! Düşlerinizdeki “o” gelin olmaya sayılı günler kaldı. Mum ışığını, sürpriz anları, masalsı atmosferleri seven romantik bir kadınsınız. Her şey buna göre düşünülüp ayarlandı. Zaten sizin gibi romantik birinin de düğünü farklı bir konseptte olamazdı!Mekandan kullanılan dekorasyona kadar her şey masalsı bir büyü içerisinde. Gelinliğiniz ise bu günün pırlantası! Tam da hayalinizdeki o masal diyarlarından çıka gelmiş bir prenses gibi. Böylesi bir gelinlik için çiçeğinizden ayakkabınıza her şey büyük bir uyum içerisinde. Peki ya saçlar? Gelinliğiniz ve düğün mekanınız ile uyumlu olabilecek en güzel romantik gelin saç modellerini sizler için derledik. Umarız, hayalinizdeki o romantik gelin saç modelini yazımızda bulabilirsiniz.

Mevsim Çiçekleri ile Süslenmiş Dalgalar

Düğün gününüz hangi sezonda olursa olsun, o sezona ait mutlaka taze çiçekler bulursunuz. Romantik gelin saç modelleri arasında en revaçta olan ve “romantik” başlığına en çok uyan; çiçeklerle süslenmiş dalgalı saç modelleridir. Biraz da dönem saç modellerini andıran dökümlü modellerde kullanılan çiçekler, saçlarınızın dalgalı kavislerine çok yakışacaktır. Taze çiçeklerin yanına inci ya da tül kullanabilirsiniz, ama dikkat; bunu yaparken saç modelinizin geri planda kalmasına izin vermeyin.

İnci ve Taşlarla Süslenmiş Dağınık Topuzlar

Romantik gelin saç modellerinden biri de klasik gelin topuzuna alternatif olan ama çok da kullanılmayan dalgalı ya da hafif dağınık topuzlardır. Topuzunuza daha da romantik bir hava katmak için aralarına zarif inciler iliştirebilir ya da  taşlı minik tokalar kullanabilirsiniz. Eğer bu tarz inciler ve minik taşlı tokalar kullanmayı tercih ederseniz, dikkat edeceğiniz tek husus; daha sade ve gösterişsiz bir duvak kullanmaktır ki saçlarınızı ve kullandığınız aksesuarları gölgelemesin.

Sadeliğin Büyülü Modeli Örgülü Saçlar

Abartılı modellerden uzak sadeliği önemseyen tüm gelinlerin gözde modeli; örgülü saç modelleridir. Örgülü saç modelleri ile hem sade bir şıklık yakalayabilir hem de hayallerinizdeki romantik saç modeline kavuşabilirsiniz. Örgülü saçın kendi içinde bir ahenginin olması, ekstra bir saç aksesuarı kullanmayı gerektirmez. Bu tarz aksesuarlar saçın özelliğini bozar ve belki de romantiklikten uzak rüküş gösterebilir. Bu modeli ortaya çıkaran tek şey onu yalnız bırakmaktır. Duvaksız ve saç aksesuarsız bir model kendini çok daha iyi gösterecektir.

Viktoryan Tarzının Ruhunu Yansıtan Kaotik Saçlar

Viktoryan tarzının gösterişli ama romantik saç modelleri oldukça cezbedici. Kaotik gibi görünen saçların kendi içinde bir sanat eserine dönüşmesi, o saçı rüküşlükten uzaklaştırır, görkemli bir sanat eserine dönüştürür. Bu tarz modelleri yaptırırken dikkat etmeniz gereken tek nokta; iyi bir saç tasarımcısı ile çalışmaktır. Yoksa beklentilerinizi tam da istediğiniz gibi bulamayabilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Viktoryan tarzı saç modellerinde duvak yerine, minik inciler ve küçük çiçekler kullanabilirsiniz. Oldukça gösterişli olacak olan saçınızın kullanımında büyük çiçeklerden ve gösterişli aksesuarlardan uzak durmanızda fayda var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!