Rüya Tabirleri : Rüyada Çeyiz Görmek

Rüyalar, kimi insan için hiçbir şey ifade etmezken, bazıları için hayat ve gelecek adına işaretler taşıyor. İşte bu evrede, rüya tabirleri devreye giriyor. Görülen simgeler neyi ifade ediyor? Rüyalar bir işaret mi, yoksa, bilinçaltının birer yansıması mı? Birçok insan bu sorulara cevap bulabilmek adına, çeşitli yollara başvuruyor. Bizler de sizin için bu yazımızda, rüyada çeyiz görmek ne anlama geliyor, çeyiz genelde neyle tabir ediliyor, bu konulara değineceğiz.

ruya-tabirleri-ceyiz-gormek

Rüya tabirlerine göre çeyiz görmek, genel anlamda iyiye ve hayırlı işlere yorumlanıyor. Genç kızlar ve bekar erkekler için, evlenmeye ve mutlu günlere delalet ettiği söyleniyor. Gönül işleriyle ilişkilendirilen çeyiz sembolü, bekar insanlar için yeni ve hayırlı kısmetler, bu kısmetlerle uzun süreli ve mutlu bir evlilik anlamı taşıyor. Yani rüyanızda çeyiz görmüşseniz, yeni bir aşk karşınıza çıkabileceği için şimdiden heyecan duymaya başlayabilirsiniz. Eğer rüyanızda çeyizleri bir yere serdiğinizi görmüşseniz; bu yeni bir ev ya da başka bir mülke sahip olunacağına işaret ediyor olabilir. Çünkü; rüyada çeyiz görmek, sağlıkla ve yeni eşyalara sahip olmakla yakından ilişkilendiriliyor.

Çeyiz görmenin, her durum için olumlu anlamlar taşımadığı rüyalar da var tabii. Örneğin; rüyanızda gördüğünüz düğün çeyizi ise, bu; iyi niyetliliğiniz yüzünden zarara uğrayacağınız anlamını taşıyor. Ya da çeyiz sakladığınızı görmüşseniz, sonu olmayan yasak ilişkilere gireceğinize dair yorumlanıyor. Bir başka olumsuz yorumsa, çeyiz dikmekle alakalı görülen rüyaya ait. Çünkü; çeyiz dikmek, hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınız anlamına geliyor.

Genç kızlar ve bekar erkekler için, rüyada çeyiz görmenin yorumlarına değindik. Peki evli iseniz, çeyiz görmek ne anlama geliyor? Evli olanlar için rüyada çeyiz görmek; evliliğin çok mutlu ve bereketli devam edeceğini, eşten ve çocuklardan yana sıkıntı çekilmeyeceğini, şansın hep sizinle olacağını simgeliyor. Aynı zamanda, çocuk sahibi olamayan çiftler için, Allah tarafından, evliliklerinin çocukla taçlanacağı yorumunda bulunanlar da var. Çeyizlerinin eskidiğini gören evli bir insan için rüya yorumu, o kişinin uzun bir yaşam süreceği şeklinde yapılıyor.

Çeyiz görmek genel itibariyle, hayırlı işler yapmak, hayırlı kazanç sahibi olmak, dardaysanız feraha ulaşmak, sıkıntıdaysanız dertlerinizden kurtulmak, hastaysanız şifa bulmak anlamına geliyor. Çeyiz eşyası almak; rüya sahibinin hayatının olumlu yönde değişmesine, uzun süredir yapmak istediği değişiklikleri yapmasına, çeyiz almak; anne babanın hayır duasını almaya yorumlanıyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!