Rüya Tabirleri : Rüyada Gelin Görmek

Sabahleyin uykumuzdan uyandığımızda günün belki de ilk sohbeti “Rüyamda şunu gördüm, acaba ne demek?” oluyor. Rüya tabirleri hepimizin merak ettiği ve ilgi duyduğu bir konu şüphesiz. Peki, rüyanızda gelin görmek ne anlama geliyor biliyor musunuz?

ruyada-gelin-gormek

Rüyada gelin görmekle ilgili rüya tabirleri genellikle olumlu olup, içimize su serpmektedir. Rüyada gelin görmek bekar kız veya erkekler için evliliğe yakın ve hazır oldukları şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler muhtemelen ya evlilik hazırlıklarındadır ya da çok hızlı gelişecek bir evlilik süreci onları beklemektedir. Ayrıca rüyada gelin gören kişilerin güzel bir haber alacakları ve huzurlu, mutlu bir yaşam sürecekleri de diğer yorumlardan bazılarıdır.

Eğer bekarsanız ve rüyanızda kendinizi bembeyaz gelinlikler içinde bir kuğu gibi süzülerken gördüyseniz bu; yakında mutlu bir evlilik yapacağınızı ve aşk dolu bir yuvada huzurlu bir ömür geçireceğiniz gösterir. Aynı zamanda büyük bir şölene, davete katılacağınız anlamına da gelir ki belki de bu şölen sizin kendi düğününüz olacaktır! Rüyanızda düğününüzün olacağı yerde kendinizi gelinlikler içerisinde görürseniz bu kısa bir zamanda mevkiinizin artacağı ve daha yüksek bir konuma geleceğinize işarettir. Evli olduğunuz halde kendinizi gelin olarak görmeniz halinde ise bu rüya, bir erkek çocuğa sahip olacağınız anlamını taşır.

Rüyanızda bir başkasına gelinlik giydirdiğinizi görürseniz bu; çok güzel bir olaya aracılık etmeniz sebebiyle bir kişiyi mutlu edeceğiniz ve ondan bolca hayır duası alacağınız, bu hayır dualarının da sizi koruyacağı anlamına gelir. Bunun yanında gelin olarak gördüğünüz kişi yabancıysa ve daha önce hiç görmediğiniz biriyse bunun anlamı hiç beklemediğiniz bir yerden yardım geleceği ve bu şekilde çok daha rahat bir duruma erişeceğiniz şeklindedir. Rüyanızda gördüğünüz gelin yaşlı ise bu iki farklı şekilde yorumlanır. Bunlardan ilki neşe, huzur ve gelecek günlerin refah içinde geçeceği anlamını taşırken diğer yorum ise dünya malına gereğinden fazla değer verdiğiniz ve bunun aile ilişkilerinizi kötü etkileyebileceği şeklindedir. Bunun yanında eğer ki rüyada gelin ile birlikte damadı da görürseniz bu bolluk ve berekete işarettir. Helal şekilde kazanılmış büyük bir servetle mutlu ve huzurlu bir ömür geçirileceğini gösteren bu rüya, uzun ömürlü, güzel bir yaşantıyı gösterir. Aile büyüklerinden rıza alınmış bir yaşam sürüleceği anlamını da taşır.

Rüyada hamile bir gelin görürseniz bunun anlamı çok daha güzeldir. Çok hayırlı olan bu rüya hayatınızda çok güzel gelişmelerin yaşanacağının müjdesi niteliğindedir. Uzun zamandır istediğiniz, arzuladığınız, çabaladığınız şeylere kısa bir süre içerisinde ulaşacağınız şeklinde yorumlanan bu rüya aynı zamanda hayırlı bir kısmet ile evleneceğinizi ve kuracağınız ailenin çok mutlu bir ömür süreceğini anlatır. Bunun yanında kazancınızın ciddi şekilde artacağı yeni bir işe gireceğiniz veya ev sahibi olacağınız şeklinde de yorumlamak mümkündür.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!