Rüya Tabirleri : Rüyada At Görmek

Rüya tabirleri kimi insanlar için son derece önemli ve hayatına şekil veren bir durum olarak karşımıza çıkar. Kimileri gördükleri rüyaları hatırlamazken kimileri de Hollywood filmlerine konu olacak derece gördükleri rüyaları hayatlarına yön verecek şekilde yorumlar. Peki kahve fallarına inanmayıp onlarsız kalmayan insanlar kahve fallarında gördükleri at figürünü, evliliğe, kısmete bağlarken, rüya tabirlerinde at görmek ne anlama geliyor?

Rüyada at görmek genelde atın rengi, alınıp satılması, ata binilip attan inilmesi veya düşmesi yollarıyla gerçekleşir ve yorumlar da bunlara göre yapılır. Genel olarak ata sahip olmak, ata binmek iyi şeylerin habercisi olurken at satmak, attan inmek ve attan düşmek kötü, istenmedik şeylerin habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada iyi cinste bir at görmek rızkın artmasına ve gücün çoğalmasına işaret olarak yorumlanır. Rüyada siyah at görmek, siyah rengin asilliğine atfen büyüklüğü ve zenginliği simgeler. Beyaz at görmek, kazançlı işlerle uğraşılacağı, kırmızı-kül renginde at görmek, işlerin bozulacağı anlamlarına gelir. Siyah renk ata binildiğinin görülmesi, şeref ve saygınlığın artacağına işaretken, boz renkte ata binilmesi düşmanlara karşı galip gelineceğine işarettir.

ruyada-at-gormek

Bekar bir kimsenin ata bindiğini görmesi o kişinin yakın zamanda evleneceğine delalet eder. Rüyada bir at yavrusuna binildiğinin görülmesi ise zengin bir eşle evlenileceğine ya da bir ev satın alınacağına dair yorumlanır. Gerçek hayatta ata binen bir kimsenin ata bindiğini görmesi ise değerli bir makama yükseleceğini, gemsiz bir ata binilmesi ise istenmedik bir kişinin altında işe başlanacağını gösterir.

Bir kimsenin rüyasında huysuz bir ata bindiğini görmesi ise o kimsenin yalancı ve düzenbaz birisiyle karşılaşacağına ve ondan zarar göreceğine yorulur. Rüyasında eğersiz bir ata bindiğini gören kimsenin ise işlerinin ters gideceğine ve beklenmedik hazırlıksız neticeler alacağına işaret eder.

Kişinin rüyasında at eti yemesi, attan düşmesi veya at satması iyiye yorulmazken, rüyasında pazardan at satın aldığını gören birisinin yakın zamanda terfi alacağına ve işinde başarılı bir sonuç elde edeceğine yorumlanır.

Kişinin rüyasında bir dişi ata bindiğini veya satın aldığını görmesi şerefli ve saygın bir hanımla evleneceğine, eğer rüya sahibi evli ise o takdirde büyük bir arazi alacağına delalet eder.

Rüyada görülen at ile ilgili çeşitli görünme türlerine çeşitli yorumlar yapılırken genel olarak güzel ve sağlıklı ata binilmesi kişinin evlilik hazırlıkları yapacağı veya kısmetinin açılacağı yönünde yorumlanır. Böylelikle kahve fallarında görülen at kimi rüyalarda da murat ve kısmet olarak karşımıza çıkmaya devam etmiş olur.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!