Safir Set Hangi Renk Kıyafetlerle Kombin Edilmeli?

 

Öncellikle sizlere safir taşı hakkında biraz bilgi verelim. Safir asil bir taştır. Bu taşın büyülü bir güzelliği vardır. Sarı, pembe, mor, turuncu, saydam ve yeşil renkleri bulunmasına rağmen mücevher olarak en çok kullanılan tonu mavidir. Safir ismi Yunancada mavi taş anlamındaki ” sappheiros” kelimesinden gelir. Dünyanın en pahalı taşları arasında olan safirler, elmastan daha nadir bulunur. Batı toplumlarında kraliyet sembolü olarak kullanılan safir aynı zamanda papalık makamını da temsil eden taş olarak bilinmektedir.

Persler dünyanın dev bir mavi safir üzerinde durduğuna ve gök kubbenin renginin bu şekilde mavi olduğuna inanırlarmış. Osmanlı padişahları da safiri takı olarak kullanmışlardır. Prens Charles, Diana ile nişanlandığında mavi safirden yapılan bir yüzük tercih etmiştir. Safir set günümüzde çoğunlukla 5. evlilik yıl dönümü hediyesi olarak tercih edilmektedir.

safir-set-eros-pirlanta-2

Safir hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre şimdi safir setler hangi kıyafetlerle uyum sağlar ondan bahsedelim. İlk olarak size genel bir öneri verelim; kullanacağınız takıdaki taşlar renkli ise mutlaka o renge uyumlu renkte bir kıyafet giymelisiniz. Mavi renk pek çok insanın favori rengi olarak bilinir. Eğer siz de maviden vazgeçemiyorsanız, günlük hayatta ve davetlerde bu renkteki kıyafetlerle safir setler kombin etmeniz sizin için en doğru seçim olacaktır. Son yıllarda abiye gece elbiselerinde trend olan civit mavisi ve lacivert renkleri ile mavi safir setler çok güzel bir uyum sağlıyor. Yine siyah bir abiye ile kullanmanız mücevherinizi ön plana çıkaracaktır ve size asil bir görünüm katacaktır. Günlük kıyafetlerle safir setler kullanmak istiyorsanız size önerimiz beyaz bir bluz veya beyaz bir elbise ile kullanmanız yönünde olacak. Spor kıyafetlerle ise set olarak değil sadece yüzük veya safir taşlı bir kolye tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Ünlüler safir setleri nasıl kombin ediyor?

safir-set-eros-pirlanta-3   safir-set-eros-pirlanta-4

Özellikle kraliyet ailelerinin safir takılar kullandığını söylemek mümkün. Lady Diana safir taşlı inci kolyesini siyah elbise ile giyerek tarz yaratırken, prenses Kate Middleton safir taşlı yüzüğü ile mavi şık bir elbise giymeyi tercih ediyor. Kraliçe Sylvia safir tacı ve gösterişli safir kolyesini mavi, zümrüt yeşili, gri ve siyah elbiselerle kombin ediyor. Ayrıca yine Lady Diana’nın mavi safir yüzüğünü beyaz ve mavi ceket ile tamamladığı pek çok günlük kombin mevcut.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!