Sanatsever Çiftler İçin Balayı Önerileri

Çiftler balayında nereye gideceklerini düşünürken, hayatlarındaki bu en özel tatili, unutulmaz kılmak için çevresindeki kişilerden de balayı önerilerini alırlar.

Çitler için en heyecanlı zamanlardır evlilik hazırlıkları. Bazen stresli, bazen heyecanlı anlarla dolu evlilik hazırlıklarının ardından, nihayet nikah masasına oturma vakti geldiğinde, heyecan doruğa çıkar. Bu kadar stres ve mutluluk dolu anlar sonrasında, çiftler tüm yorgunluklarını unutturacak, en özel tatillerine çıkmak isterler.

Çoğu zaman evlilik hazırlıkları aşamasında balayı önerileri gözden geçirilir. Karar aşamasına gelindiğinde birçok tatil yeri elenirken, geride kalan alternatifler üzerinde durulur. Onlar arasından karar verilmeye çalışılır. Bizler de özellikle sanatsever çiftlerin işini kolaylaştıracak, balayı önerilerihazırladık.

Balayına çıkacak çiftlerin önlerinde öncelikle iki seçenek vardır. Bu unutulmaz tatillerini yurt için de mi yoksa yurt dışında mı geçirmek istediklerine karar vermek. Bu karar verildikten sonra, şehirlerin detaylı şekilde incelenmesi ile balayı önerileri hakkında daha iyi karar verebilirler.

Yurt dışı tatilini tercih edecek sanatsever çiftler Yunan Adası olan Santorini‘yi değerlendirebilirler. Sönmüş bir volkan üzerinde yükselen rengarenk kayalıklarıyla balayı için dünya birçok çiftin tercih ettiği şehir, mavi-beyaz renkli kübik yapıları ile Yunan tarzını masalsı bir biçimde yansıtıyor.

Santorini-Yunan-Adalari

Tarih kokan bir başka şehir ise Berlin. Berlin sokakları sanatsever çiftlerin ilgisini çekebilecek detaylarla dolu. Bina dış cephelerinin oldukça etkileyici olduğu şehirde, her yerde heykel görmek mümkün. Burada Berlin Duvarı’nın bulunduğu yerden kısa bir yürüyüşle Postdam Meydanı’na geçebilir, isterseniz Hitlerin sığınağını görebilirsiniz.

Berlin

Eğer tarihi olduğu kadar hareketli bir kentte balayınızı geçirmek istiyorsanız; size önerimiz New York’un lüks otelleri olabilir. New Yorkta Empire State Binası’nın tepesinden New York metrosunun tünellerine kadar, herkesin kendisinden bir şeyler bulabilir. New York’a gidip de Özgürlük Anıtını görmemek olmaz. Metropolitan Sanat Müzesi ve Modern Sanat Müzesi de şehirdeki görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

NYC-1

Yurt dışı tatilini başka bir zamana bırakıp, yurt içinde bir balayı geçirmek isteyen sanatsever çiftler için ilk önerimiz Antalya olabilir. Burada Phaselis Antik Kenti‘ni gezebilir, Göynük Kanyonu’nda doğa aktiviteleri yapabilirsiniz. Eğer dalış merakınız varsa Paris Batığını da keşfedebilirsiniz. Antalya antik kentleri, kanyonları, mağaraları, şelaleleri, müzeleri ile sanatsever tatilciler için güzel bir alternatif oluşturuyor.

phaselisten_tahtali_dagina

Farklı bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin tercih edebileceği tarihi bir kent de Diyarbakır. Kentte bulunan tarihi doku, sanatseverleri kendisine hayran bırakırken, kaleleri ,köprüleri, tarihi evleri ile Diyarbakır görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.

tarihi-kentlere-toky-surprizi

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!