Sevgililer Günü’ne Anlam Katacak Mekanlar (Sevgililer Günü Gidilebilecek Mekan Önerileri)

Sevgiliniz ve siz… Bir ömür hatırlayacağınız, hiç unutamayacağınız bir Sevgililer Günü yaşamayı istemez miydiniz? Sevgilinizle bu Sevgililer Günü’nde her zamankinden farklı, daha özel bir mekânda olmaya ne dersiniz? Sevgililer Günü’nde ona unutulmazı yaşatacağınız mekânlar arıyor ama hep aynı seçenekler etrafında mı dönüyorsunuz? Cevabınız evetse, derin bir nefes alın. Çünkü bilinen tüm klişe kutlamaları geride bırakan oldukça özgün bir tavsiye listesi sizleri bekliyor.

Bu özel günü daha da özel kılacak seçenekleri sizin için belirledik. Ona, asla tahmin edemeyeceği bir mekânda hoş bir sürpriz yapmak sandığınız kadar zor değil. İşte sizin için bazı seçenekler:

* Denizin Büyüsü: Denizin ve mavinin o huzur verici büyüsünü bilirsiniz. İçerisinde bunca güzelliği, sonsuzluğu, özgürlüğü barındıran denizin, aşkınıza şahitlik etmesi; daima hafızanızda kalan anlardan birini oluşturabilir. Denizin şairane güzelliğinin üstünde, ışıltılı bir yatta, romantik yemek eşliğinde güzel bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz. Birlikte gün batımını izlemek ve güneş tam batarken onun elini tutarak sevdiğinizi söylemenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Bu organizasyonu kendi imkânlarınızla gerçekleştirmek, hiç de zor değil. Dilediğiniz büyüklükte yatı kiralayarak içerisini dilediğiniz gibi süsleyebilir, istediğiniz dizaynı verebilirsiniz. Fakat daha profesyonel bir organizasyon içerisinde yer almayı dilerseniz de çeşitli firmaların düzenledikleri etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca yine bu firmalardan destek alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, denizin üzerinde bir yatta olmasa bile, denize nazır restoranlarda; denizi ve onun gözlerini izleyerek romantik bir akşama imza atabilirsiniz.

* Anılarınıza Yolculuk: İlkler asla unutulmayan özel anlardır. Herkes ilkleri önemser. Geçen uzun zamanlarına ardından bile daima ilkler hatırlanır. Bu Sevgililer Günü’nde onu yaşadığınız ilklerle buluşturmaya ne dersiniz? Ona her şeyin yeni başladığı zamanları hatırlatarak, o anları ve heyecanı yeniden yaşatabilirsiniz. Bunun için, anılarınızı hatırlayın ve organizasyonunuz için onunla buluştuğunuz ilk mekânı tercih edin. Bu Sevgililer Günü’nde onu ilk buluştuğunuz mekâna götürerek şaşırtın. Bu mekânda yapabileceğiniz neler mi var? Bir gül ve şarap eşliğinde ona en sevdiği şarkıyı söylemek, müziğin büyüsüyle dans etmek, onu bir yüzükle şımartmak… Sürprizler söz konusu olunca birçok seçenek sıralanır belki ama unutmayın ki; mekânların ve hatıraların insanlar üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Onunla zamanda yolculuk yaparak eskiye dönmeniz bile ona yetecektir. Bu ilk mekânı unutmayarak bu şekilde değer veriyor olmanı bile mutlu olmasını sağlayacaktır. Bu mekânda ona hangi sürprizi yaparsanız yapın mutlaka sevinecek ve hiçbir zaman unutmayacaktır.

* Farklı Bir Şehir/Ülke: Yaşarken gitmeyi istediğiniz, birçok şehir veya ülke olur. Fakat günlük hayatın meşguliyetine kapılır ve bu seyahatleri durmadan erteler, sonraya bırakırsınız. İşte bu Sevgililer Günü, uzun zamandır ertelediğiniz seyahatleri gerçekleştirmenin tam zamanı! Onunla beraber gitmeyi en çok istediğiniz farklı bir şehir veya ülkeyi seçerek, sürpriz seyahat planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Keşfedilecek birçok yeni mekân, ikinizi bekliyor olabilir. Gidilecek yer seçimi yaparken, belli etmeden onun da hayallerini sorabilir ve gitmeyi en çok istediği yeri tercih edebilirsiniz. Yaptığınız planlamalar ardından, artık yollar şahane bir Sevgililer Günü için sizin! Yolculuk boyunca sevgilinizin elini tutup bu yolculuğun asıl anlamının o olduğunu ve her şeyin onunla anlamını bulduğunu dile getirerek onu mutlu edebilirsiniz. Bu organizasyonu gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise iyi bir planlama yapmak. Gideceğiniz yer neresi olursa olsun, oranın ünlü mekânlarını, tarihi yerlerini, kafelerini, müzelerini ve kalacağınız yeri; en iyi şekilde belirlemelisiniz. Unutmayın, rotanızı iyi çizmek; hem seyahatinizi daha iyi kılacak hem de vakit size beraber geçirmek için daha çok vakit kazandıracak.

* Doğal Bir Ortam: Umutlarınız Gökyüzünde: Çok süslü ve hareketli bir mekân yerine, daha minik bir mekân sürprizi yapmayı da düşünebilirsiniz. Etkileyici ve çok zahmet gerektirmeyen bir sürpriz için dilek feneri almak ile işe başlayabilirsiniz. Birçok mekânda kolaylıkla bulabileceğiniz dilek fenerlerini bir sahil veya kırda gökyüzüne uçurarak, umutlarınızı gökyüzünün sonsuzluğuna taşıyabilirsiniz. Onu bir sahile yahut kıra götürün ve beraber umutlarınızı bu dilek fenerine yükleyin. Gideceğiniz sahil yahut kırı daha önceden mum veya balonlarla süsleyebilirsiniz. Dilek tutarken, daima birlikte olmayı dilediğinizi ona söylemeseniz de gözlerinin içine bakarak bunu hissettirin. Elini tutun ve kulağına, tıpkı bu fenerin göklere yükselişi gibi, aşkınızın da sonsuza kadar sürmesini fısıldayın. Beraber gözlerinizi aynı noktaya dikip dileklerinizi taşıyan fenerin özgürlüğe kavuşmasını izleyin. Gökler umutlarınıza sahip çıkıp Sevgililer Günü’nüzü daim kılsın. Umutlarınız gökyüzünde dolaşırken siz de güzel doğanın içinde bir yemekle bu özel ana eşlik edebilirsiniz.

* Müziğin Konuştuğu Mekanlar: Tıpkı mekânlar gibi, müziğin de insanlar ve duygular üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu Sevgililer Günü’nü müziğin gücüyle ölümsüzleştirebilirsiniz. Ona olan aşkınızı müzikle dile getirin. Sevgililer Günü’ne özel düzenlenen birçok konser, dans, canlı müzik, karaoke gibi etkinliklerden birine bilet alın. Restoranların düzenlediği canlı müzik veya dans etkinliklerini de değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Bu etkinliği seçerken, onun zevkini ve beğenilerini göz önünde bulundurun. En sevdiği şarkıcının konseri veya sevdiği bir dans türü etkinliği için bilet almanız onu çok mutlu edecek, özel hissettirecektir. Bir konser, dans ya da karaoke anında ona bakışlarınız ve söyledikleriniz gecenizi anlamlandırsın. Müziğin gücü, aşkınızın üzerinde gezinsin. O gece, bütün şarkıları aşkınıza şahit tutun. Ayrıca Sevgililer Günü’nden önce onun en sevdiği şarkıları öğrenip onun için şahane bir karaoke bar da ayarlayabilirsiniz Sesiniz güzel ya da kötü olsun, sevilen şarkıları birlikte söylemenin tadı; bir başka olacaktır. Üstelik bir de Sevgililer Günü’ne özelse…

*Yemek Atölyeleri: Sevgilinizle birlikte yeni yemekler öğrenmek ve üretmek; Sevgililer Günü için vazgeçilmez bir fırsat olacaktır. Sevgililer Günü’ne özel, çiftler için düzenlenen birçok atölye alternatifi ile keyifli ve farklı zaman geçirebilirsiniz. Birlikte değişik lezzetler denemek; bu özel günde size unutamayacağınız bir anı bırakacaktır. Sevgilinizle birlikte mutfağa girmek ve değişik lezzetler denemek için yemek atölyelerine rezervasyon yaptırabilir, sevgilinizi şaşırtabilirsiniz. Sevgililer Günü’ne özel birlikte hazırladığınız menüyü daha sonrasında romantik bir mum ışığıyla yiyerek, günü daha da anlamlandırabilirsiniz.

*En Samimi Yer; Eviniz: Sevginin herhangi bir mekân yahut sürprize sığmadığı, elbette ki herkesin bildiği bir gerçek. Yaptığınız sürpriz ne olursa olsun, tüm sevgililer mutlu olmayı hak eder. Önermiş olduğumuz mekân sürprizleri dışında, dışarı çıkmanıza gerek kalmadan siz de evinizde yapacağınız küçük sürprizler ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Mutfağa girerek onun için hazırlayacağınız bir yemek bile onu dünyanın en mutlu insanı yapacaktır. Çünkü unutmayın ki, Sevgililer Günü’nü sizin için özel kılacak olan; mekânların yanı sıra onun varlığıdır. Onun için bir uğraş halinde olmanız dahi, ona verdiğiniz değeri gösterecektir. Evinizde romantik bir yemek hazırlamanın yanı sıra yaşadığınız şehrin olanaklarını göz önüne alarak onu şehrin henüz keşfetmediğiniz bir mekânında sürpriz ile karşılayabilirsiniz.

Öneriler ne olursa olsun, unutmayın ki onu en iyi siz tanıyorsunuz. En çok neyi sever, onu en çok ne mutlu eder; bunu sizden iyi kimse bilemez. Şimdi, bu tavsiyelerin ardından; Sevgililer Günü’nde onu mutlu edeceğini düşündüğünüz mekânı siz seçin.

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!