Sevgililer Günü Hediyeleri İçin En Yaratıcı Fikirler

14 Şubat sevgililer günü hediyeleri için en yaratıcı fikirlerin derlendiği yazıda, hem hazır alınabilecek hediyelere hem de el yapımı hediyelere yer verilmiştir.

Her yıl, Şubat ayının 14’ünde kutlanan sevgililer günü, dünya tarihine geçmiş önemli günlerden biridir. Roma Katolik Kilisesi’nde görev yapan Valentine ismindeki bir din adamı adına ilan edilmiş özel bir gündür. Bu yüzden bazı ülkelerde Sevgililer Günü, Valentine’s Day olarak bilinir. Sonuç olarak aşkın ve sevginin önemine vurgu yapan, dünyada bu duygulardan önemli çok da bir şeyin olmadığını savunan bir gün olarak tarihe geçmiştir. Modern zamanda da sevgililer günü, yıllardan beri Türkiye’de olduğu gibi pek çok ülkede kutlanan bir gündür. Sevgililer günü pek çok ülkede kutlanadursun, bu anlamlı günün asıl aktörleri sevgililer günü hediyesi için oldukça zorlanabilirler. Çünkü herkes sevdiği kişiye benzersiz, yaratıcı ve orijinal bir hediye vermek ister. Neticede sevginizi karşı tarafa ispatlayabileceğiniz yegane günlerden biridir sevgililer günü. Sizin ve partneriniz için oldukça önemli bir gün olduğu için, sevgililer günü hediyeleri oldukça önemli bir anlam kazanır. Sevgililer günü hediyeleri arasından uygun tercihte bulunmak oldukça zordur. Elimizi neye atsak ona yakıştıramayız. Klasik hediyelerden uzak durmak gibi bir amacınız da varsa bütün gününüz hediye aramakla geçebilir.

ib_api_p_553143

Sevgililer günü hediyeleri denilince ilk akla gelen şüphesiz ki pırlantadır. Parıltılı ışıklara sahip bir pırlanta yüzüğün hediye değeri her dönemde oldukça yüksektir. Bir diğer alternatif ise iyi bir tatil planı olarak öne çıkar. Baş başa geçirilecek duygusal olarak yoğun birkaç günün etkisi de paha biçilemez olacaktır. Sevgililer günü için bilinen ve her zaman işe yarayabilecek hediyeler arasında; anlamlı kolye uçları, parfüm, çiçek gibi örnekler de verebiliriz.

Eğer aklınızdan geçen daha yaratıcı hediye bulma fikri ise doğru yerdesiniz. Sevgilinizin yüzüne yayılan kocaman bir gülümseme ile bir kez daha “seni seviyorum” dedirtme imkanı sunacak sevgililer günü hediyeleri arasından sizin için seçtiklerimize birlikte göz atalım. Sevgililer günü için onu heyecanlandıracak sıra dışı bir hediye arıyorsanız size 2 farklı alternatif sunmak isteriz. Birincisi hazır bir şekilde satın alabileceğiniz hediyeler. İkinci alternatifimiz ise kendi emeğinizle yapabileceğiniz hediyeler. Buyurun birlikte inceleyelim.

Sevgililer Günü Hediyeleri: Hazır Alınabilecek Hediyeler

1) Aşk Kulesi: Seni Her Şeyden Çok Seviyorum

Olabildiğince romantik, alabildiğine tatlı bir hediye. Kutular basamaklanınca ortaya çıkan çikolata kulesi her şeyi anlatmaya yetecek; seni her şeyden çok seviyorum.

ib_api_p_1503998

2) İstiridye İçinde İnci Kolye

Takı sevmeyen bayan olabilir mi? Onu heyecanlandıracak, mutluluktan gözlerini kamaştıracak pırlanta kaplı istiridye içinde gerçek bir inci kolye etkileyici bir sevgililer günü hediyesi olacak.

3) Kalp Şeklinde Şemsiye

Aşktan sırılsıklam olun ama yağmurdan olmayın. Kalp şeklinde tasarlanmış bu kırmızı aşk rengi şemsiye oldukça göz alıcı bir hediye alternatifi.

4) Sevgiliye Özel Duvar Saati: Sensiz Geçen Zamanın Anlamı Yok

Ondan ayrı geçirdiğiniz her saniyenin katlanılması güç olduğunu her bakışında hatırlaması için tasarlanmış bu özel saat ile kavuşma anını iple çekeceksiniz.

5) Kişiye Özel Şampanya Kadehi

Aşkınızı beraberce yudumlamak için sevgilinize özel tasarlanacak bu kadehler ile özel anlarınıza anlam katacaksınız.

6) Aşk Kavanozu

Sevgililer günü bir gün ama sevginiz 365 gün boyunca aynı sıcaklıkta. Ona içinde aşk sözleri bulunan bir kavanoz hediye etmek iyi bir fikir olabilir. Sevgiliniz içinden her gün bir tane kart çekerek güne içi aşkla dolu olarak başlayabilir. Etkisinin daha çok olmasını istiyorsanız içinde yer alacak minik kalplere yazılacak sözleri kendiniz seçebilirsiniz.

7) Birbirinizi Tamamladığınızı Gösterin

Üzerinde birbirinizi tamamladığınızı gösteren sözler yer alan tişörtler alabilirsiniz. Bu tişörtleri sevdiğinizle aynı anda giydiğinizde hem oldukça hoş bir görüntü elde edebilir hem de sevginizi herkese göstermiş olursunuz.

ib_api_p_1479217

8) Sevdiğinize Kişisel Özelliklerini Bildiğinizi Kanıtlayın

Sevdiğiniz kişiye sevgililer günü hediyesi seçerken, karşınızdaki kişinin özel kişisel ilgilerini içeren bir hediye alabilirsiniz. Örneğin, sevdiğiniz kişinin tuttuğu takımın maçına bilet alabilirsiniz, ya da çok sevdiği bir sanatçının konserine bir bilet. Bütçeniz birazcık fazla ise sevdiği bir sanatçıdan ya da sporcudan imzalı bir eşya almanız da mümkün.

Sevgililer Günü Hediyeleri: El Emeği Göz Nuru Hediyeler

1) Anılarınızı Hediye Edin

Sevdiğiniz kişiye birlikte çekilmiş fotoğrafları kolajlayıp, yine kendi yaptığınız güzel bir çerçevede hediye olarak sunabilirsiniz. Bu fikri video olarak da hayata geçirebilirsiniz. Dijital fotoğraf çerçevesi ile birlikte kolajladığınız videonuzu hediye olarak verebilirsiniz.

2) Aşkınız, Sevdiğinizin Başucunda Kalsın

Ona, el yapımı, oldukça şık bir gece lambası hediye edebilirsiniz. Nasıl mı? Oldukça basit. Her yerde kolayca bulabileceğiniz gece lambası iskeletlerinden alın. Fotoğraflarınızı kolajlayıp, ölçülerini aldığınız iskelete uygun bir kanvasa bastırın. Üzerinde fotoğraflarınızın bulunduğu kanvası, gece lambası iskeletine güzelce yapıştırın. Son olarak gece lambasının lambasını takın. Oldukça şık ve yaratıcı hediyeniz hazır.

3) Aşkınızı Isıtın

Örgü örmeyi biliyorsanız, sevgilinize sıcacık bir atkı bere takımı örebilirsiniz. Onun en sevdiği renkleri seçin ve hemen işe koyulun. Sevdiğinize Şubat ayında verebileceğiniz sıcacık bir hediye. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız telaş yapmayın. Atkı örmek, oldukça basittir. Bilen birinden yardım alabilirsiniz.

4) Romantik Bir Akşam

Sevgililer günü oldukça özel ve güzel bir gün. Bu güzel günde ille de sevgilinize maddi bir hediye vermek zorunda değilsiniz. Sevdiceğinize kendi ellerinizle güzel bir yemek hazırlayın. En sevdiğiniz müziklerden de bir liste yapın. Sevgililer günü hediyelerinin vazgeçilmezi olan kırmızı gülleri de unutmayın. Aynı organizasyonu dışarıda şık bir restoranda da yapabilirsiniz. Bu sevdiğinize vereceğiniz en güzel anlardan biri olabilir. Yalnız, eğer dışarıda şık bir akşam yemeği düşünüyorsanız, erkenden rezervasyon yapmayı da unutmayın. 14 Şubat, pek çok kişi tarafından kutlandığı için, istediğiniz restoranda yer bulmanız biraz zor olabilir. Bu yüzden elinizi çabuk tutmakta fayda var.

5) Filmlere Konu Olun

Film izlemeyi neredeyse herkes sever. Sevgilinize 14 Şubat’ta, hikayenize benzeyen romantik bir film hediye edebilirsiniz. Bunun için bir sinema salonu ile anlaşmanız gerekecektir. Seçtiğiniz bir filmi, seçtiğiniz bir salonda, sevgilinizle baş başa izlemek için talep edin. Hatta filmin öncesinde sevgiliniz için hazırladığını küçük bir video gösterimi de, sevgilinizi havalara uçurabilir.

6) Tüm Sevdiklerinizle Kocaman Bir Sevgililer Günü

Sevgililer günü için baş başa kalmak yerine, diğer sevdiğiniz dostlarınızla birlikte kocaman bir enerji yaratmayı düşündünüz mü? Hem sevdiğiniz kişinin en yakın arkadaşları hem de birlikte vakit geçirmekten sevdiğiniz dostlarınızı bir araya toplayarak, sevgililer gününü kalabalık bir şekilde kutlayabilirsiniz. Bu sevdiğiniz kişiyi hem çok mutlu edecektir hem de çevrenize Onu ne kadar çok sevdiğinizi kanıtlayacaktır.

7) Aşk Kutusu

Sevdiğiniz kişiyle belli bir süredir beraberseniz ve birlikte geçirdiğiniz zamanlarda küçük anılar toplayıp biriktirdiyseniz, bunların hepsini bir kutuda sevdiğiniz kişiye sunabilirsiniz. Sinema biletleri, otobüs biletleri, kuru çiçekler, fotoğraflar, tişörtler ve aklınıza gelebilecek, sizin ve birlikteliğiniz için anlam taşıyan pek çok eşyayı güzel bir kutuda toplayın ve Ona verin. İşte yaratıcılık.

Sizin de yaratıcı fikirleriniz varsa yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!