Sevgililer Günü Hediyesi Bayan İçin Farklı Fikirler

Sevgililer günü hediyesi bayan için alındığında daha fazla özen gösterilmesi gereken bir konudur. En özel ve farklı hediyeyi düşünürken size yardımcı olmak istedik.

Kadın ya da erkek pek çok insan, bir döneme damga vuran, 2000 yılı Hollywood yapımı efsanevi film Kadınlar Ne İster’i izlemiştir. Sahi ne ister bu kadınlar? Ünlü oyuncu Mel Gibson sorunun cevabını almak için bacaklarına ağda yapıp, elektrik akımlarına kapılsa ve ölümlerden dönse de siz rahat bir nefes alabilir ve ardından sevgililer günü hediyesi bayan için farklı fikirler deryasına geçiş yapabilirsiniz. Hazırsanız şimdi başlıyoruz.

En Değerli Hediye En Yaratıcı Olan Hediye

Erkekler için hediye seçenekleri kısıtlı iken kadınlar için sonsuz rakamlara ulaşabilmek mümkündür. Ancak bu seçenek bolluğu avantajına rağmen  sevgililer günü gibi özel günlerde bayan için hediye alındığında daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu sebeple en özel ve  en farklı hediyeyi düşünürken size yardımcı olmak istedik. Zira mutlu birlikteliklerin yolu, küçük ya da büyük fark etmeksizin yaratıcı jestlerden geçiyor.

Söz konusu sevgililer günü hediyesi bayan için olduğu zaman, pek çok kişi zaman kısıtlılığını ve hayat pahalılığını öne sürerek alışılmış, sıradan hediyeler almayı tercih ediyor. Ancak hediye seçimlerinde farklı ve yaratıcı fikirler kullanmayı tercih edenlerin de giderek arttığını görebiliyoruz. Zira kimi yaratıcı hediyeler, bedeli ölçülemeyecek anlamlar ifade ediyor. Özellikle de uzun süreli bir ilişkiye sahip olan kişiler için hediye seçiminde daha titiz olmak en temel gereksinimlerden biri. Karşınızdaki kişiyi uzun süredir tanımanız ve bu süre içerisinde hediye fikri kısıtlılığı yaşamanız olası olsa da sevgiliniz ya da eşinize dair detayları bilmeniz olayları lehinize çevirebilir.

Her ne kadar bir bayan için hediye almak çok kolay gibi gözüküyor olsa da alışılmış mücevher, çiçek ve yemek üçlüsünün klişeliğinden bıkanlar için farklı hediyeler bulmak oldukça zor olabiliyor. Bu sebeple daha önce sevgilisine bu gibi sürprizler yapan kişiler için hediye seçimi konusunda daha titiz bir şekilde düşünülmesi gerekebiliyor. Klasik hale gelmiş hediyelerden ziyade alışılmışın dışında fikirler bulmak sevgilinizi de daha mutlu edebiliyor. Kimi zaman da ekonomik sıkıntılardan ötürü söz konusu üçlüyü sunamayan beyler için hediye seçimi içinden çıkılamaz bir hale dönüşüyor.

Kadınlar Ne İster ya da  Ne İstemez?

Hem sevgilinizi ya da eşinizi  daha mutlu edebilmek hem de onu yeterince şaşırtabilmek sevgililer günü hediyesi için fikirlerinizin daha fazla olması ile mümkün olabilir. Bir şişe ya da kutu dolusu notlarla sevgilinize sizin için anlamını ifade eden sözler yazmanız alacağınız binlerce liralık mücevherden daha değerli olabilir. Bunun yanı sıra alacağınız küçük bir yüzük, kolye ya da bileklikle beraber hislerinizi ifade edebilecek notlar yazmanız da aynı etkiyi yaratabilir. Özetle içerisinde maddi değerin yanı sıra manevi emeğin de bulunduğu hediyelerin değeri katlanarak artıyor. Bu tarz bir hediye vermeyi düşünen beylere en büyük tavsiyemiz şudur: Hemen o bilgisayarın başından kalk ve kendin bir şeyler yaz. İnternette yer alan klişelerle dolu aşk sözcükleri ne kadar süslü, ne kadar gösterişli olursa olsun, yeri sizin aklınız ve kalbinizden geçen sözleri tutamayacak. Birlikte geçirdiğiniz bir gün, anı ya da olaydan aklınızda kalanları birkaç cümle ile anlatmak altın değerinde. Altın değerindeki bu öneriyi altın bir takı ile tamamlama gücünüz var ise işte sevgililer günü için kadınlara ne alınır sorusunun cevaplarından biri de cebinizde.

Özetle bir hediyenin değerini belirten konuların başında bu hediyeyi almak ya da hazırlamak için ne kadar para harcadığınız gelmez. Aksine çok ucuz bir hediyeyi bile sevgilinizi düşünerek satın almanız ve nasıl bir hediye alacağınız konusunda titizlikle düşünmeniz daha önemlidir. Alacağınız bir bardak ile sevgilinizin ya da eşinizin en sevdiği renklerin üzerinde olduğu bir bardak şüphesiz ki farklıdır. Bu sebeple de sevgililer günü hediyesi bayan için alındığı zaman hemen akla gelebilecek hediyelerden ziyade daha fazla anlam ifade edebilen hediyeler almanız daha anlamlı olacaktır.

Her kadın özeldir. Külkedisi de olsa neticesinde bir prensestir. Bu bilgiler ışığında kadınlar ne ister sorusunun cevabı da kadınlara alınacak en güzel hediye nedir sorusunun cevabı da aynıdır: Onlara kendilerini sizin gözünüzde özel hissettirecek şeyler, alınabilecek en güzel hediyelerdir.

Not Defteri – Hafıza Yolculuğu –  Sosyal Medya Paylaşımları ve Kankalar

Sevgililer günü ya da diğer özel günlerde her seferinde ne hediye almalıyım krizi yaşıyorsanız size verebileceğimiz tavsiyelerden biri de not defteri almanız. Hayır, not defterini kendinize alacaksınız. Çünkü sevgiliniz ya da eşiniz yılın malum tarihleri yaklaştığında kendilerini en mutlu edecek hediyeyi uygun yer ve zamanda söyleme konusunda üstün becerilerle donatılmıştır. Eğer hediye almaya karar verdiyseniz ve not defteri tutmadıysanız hafızanızda ufak bir seyahate çıkmanız faydanıza olabilir. Belki söylediği bir söz ya da anlattığı bir olay kafanızın üzerindeki ampulü yakabilir.  Bunun dışında sevgiliniz ya da eşinizin sosyal medya hesaplarını şöyle bir kontrol etmek de işinize yarayabilir. Belki o çok istediği kolyenin bir görselini paylaşmıştır. Bu başlık altında paylaşacağımız son tüyomuz ise kankalar! Sevgiliniz ya da eşiniz yakın arkadaşlarına, ortak arkadaşlarınıza almak istediği bir şeyden bahsetmiş olmaz mı? Bizce olabilir.

Sevgiliniz için farklı bir hediye seçme konusunda kendinizi çok da zorlamanız gerekmiyor aslında. Bir kolye alacaksanız bile sevgililer günü hediyesi bayan için aldığınızı düşünerek daha fazla düşünmeniz ve daha özel anlamlar ifade edebilecek kolyelere yönelmeniz de yeterlidir. Mesela sevgilinizin melek motiflerine ilgisi varsa melek motifli bir kolye diğer kolyelere nazaran daha anlamlı olacaktır. Sevgiliniz için illa büyük sürprizler hazırlamanız değil, baktığı zaman sizi hatırlatabilecek bir hediye vermeniz daha önemlidir.

Sol Üst Köşeden Harca Ona!

İşin parayla satın alınamayacak manevi kısmını geçtiğimize göre şimdi biraz daha masraflı ama daha kolay kısmına geçebiliriz. Kolay demem sizi rahatlatmasın. Zira en kritik detaylar bu kısımda.

Birlikte olduğunuz bayan için hediye seçimi, ilişkinizin süresi, boyutu ve ciddiyeti gibi konulara göre değişiklik gösterebilir. Dünya üzerinde ne kadar kadın varsa o kadar en iyi hediye seçeneği vardır. Bu sebeple karşınızdaki kişinin kişilik yapısı alacağınız hediyede kilit noktadır. Bazı kadınlar çiçeği çok romantik bulurken bazı kadınlar ise gereksiz bulabilmektedir. Bunu ancak karşınızdaki kişiyi tanıyarak çözümleyebilirsiniz.

Kıyafet almak en riskli konulardan biridir. Kadınların beden ölçülerinin sıklıkla değişebilmesi ya da ürünlerdeki çeşitlilik sebebiyle hedefin kenarından köşesinden dahi geçememeniz olası. Siz illa kıyafet alacağım derseniz fatura isterken değiştirme kartını da istemeyi unutmayın bizden söylemesi. Bunun yanı sıra takı ve parfüm hediye etmek kıyafete oranla daha risksiz bir seçenek olacaktır.

Eğer eş ya da sevgilinizin yoğun bir çalışma temposu varsa hafta sonu beraber yapacağınız ufak bir tatil ya da spa masaj da güzel hediye seçenekleri arasında yerini alıyor. Bu hediyeler iki tarafı da mutlu edeceği için düşünmeye değer.

Özetle beyler, alacağınız hediye ne kadar büyük, ne kadar gösterişli, ne kadar pahalı olursa olsun ona değerini katan şey yine sizden, kalbinizden geçiyor.

Peki siz en son sevgilinize ne hediye aldınız?

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!