Sevgililer Günü Hediyesi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

14 Şubat için sevgilinize hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda mercek altına aldık.

Hadiah Valentine

Başka hiçbir özel günde bu kadar çok kırmızı temalı ürünü bir arada bulamazsınız. Güller, kalpler, çiçekler, pelüş ayılar, iç çamaşırları, parfüm şişeleri, hediyenin kendisi olmasa da paketi, kurdelesi hep kırmızıdır. Ama bir ürünün güne özel kırmızı renkte olması Sevgililer Günü hediyesi seçiminin doğru yapıldığı anlamına gelmez.

Eğer uzun süredir birlikteyseniz Sevgililer Günü hediyesi seçimi nispeten daha kolay olacaktır. Ancak henüz işin başındaysanız zorlu bir seçim sizi bekliyor demektir. Hediye dengesini iyi kurmalı, gereğinden fazla pahalı veya özensiz derecede ucuz hediye tercihlerinden kaçınmalısınız. Her ikisinin de antipatik karşılanma olasılığı hayli yüksek olacaktır.

Sevgililer Günü hediyesi seçimlerinde özgün olmanız, hediyenizin beğenilme ihtimalini arttıracaktır. Sevgiliniz her ne kadar sizi kırmasa da klasik hediye seçimlerini bir kenara bırakmanız, tazelenmek adına yerinde bir hareket olacaktır. Ancak hediye alacağınız kişiyi henüz yeterince tanımıyorsanız risk almayarak kırmızı gül gibi etkisi bilindik hediyelere yönelmelisiniz. İlişkiniz henüz alevlenme aşamasında olduğundan sevgiliniz üzerinde yeterli etkiyi gösterecektir.

Sevgilinizin sevdiği renkler, kokular, okumayı sevdiği tarzlar, giyim stili gibi kişisel tercihlerini iyi analiz etmeniz halinde zevklerine hitap eden bir Sevgililer Günü hediyesi bulabilmeniz mümkün olacaktır. Hediye seçiminizi bir de mükemmel sunumla birleştirince etkisinin birkaç katına çıkacağına emin olabilirsiniz.

Son olarak hediye seçiminde birkaç tüyoyu da sizinle paylaşalım.

-Son dakikaya bırakılan hediye seçimi büyük olasılıkla sevginizi değil ona verdiğiniz değeri gösterecektir. Bu sebeple alelacele alınacak hediye yerine unuttuğunuzu itiraf etmeniz daha az soruna yol açacaktır.

-Onu iyi dinleyin. Beğendiği şeylere ilişkin ipuçları mutlaka ağzından kaçacaktır. Biraz şansla beraber Sevgililer Günü hediyesi sevgilinizin kendi siparişi olabilir.

-Demode olan hediyeleri listenizden çıkartın. Kalp şeklinde yastık ya da peluş ayı neredeyse tarihe karışmak üzere.

-İki kişilik sinema bileti, filmi sadece siz ikiniz baş başa izlemediğiniz sürece, kötü bir tercih olacaktır. Ancak biletler çok sevdiği sanatçının konserine ait ise arzuladığınız etkiyi fazlasıyla gösterecektir.

-Kimi zaman çikolata değil lokum etkili bir sunum yaratabilir. Sevgilinizin damak tadını iyi bilmeniz hediyenizi ekstralarla desteklemenize imkan verecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!