Sevgililer Günü Ne Zaman Hediye Alınır 2

14 Şubat günü, sevgilisi olan herkes için önemli bir tarih. Tabi bu günü de güzel geçirmenin yolu, planlı programlı olmaktan ve sizin için hazırladığımız tavsiyeleri dikkat almaktan geçer.

Sevgiliniz ile baş başa zaman geçirmek, romantik anlar yaşamak ve hediyelerle mutlu olmak için özel bir gün, her ilişkinin ihtiyacı. Ama bu günü hayallerinizdeki gibi yaşamak için öncesinde yine iyi bir hazırlık şart. Sevgililer Günü Ne zaman Hediye Alınır 2 yazımızda ne alınır, nasıl alınır gibi soruların hepsine cevap vermeye çalıştık. İşte romantiklerin en sevdiği gün için dikkat edilmesi gerekenler:

Sevgiliniz size tam istediğiniz gibi bir hediye uzatırken, sizin hediye alacak vaktiniz kalmadığı için karşılıksız bırakmanız gününüzü karartabilir. Mazeretler sunmanız, o an sevgiliniz tarafından anlayış ile karşılansa da, bu durum hem sizin hem de sevgilinizin enerjisini düşürebilir. Bu nedenle olabilecek tüm aksiliklere karşı önleminizi alın ve hediye planına başlayın.

Aslında hediyenizi ne zaman alacağınız, ne alacağınızla bağlantılı olarak değişir. Her ilişki kendine özeldir. Bu nedenle hediye konusundan bir standart yok. Sevgiliniz için atkı örebilir ya da sizin için anlamı olan, manevi değeri büyük bir hediye hazırlayabilirsiniz. Bunlar için, çok önceden harekete geçmeniz gerektiğini unutmayın. El emeği ile yapılan hediyelerinizin, en az 1 hafta önceden bitmiş ve paketlenmeye hazır olması gerekir.  Böylece istediğiniz gibi olmayan taraflarını düzeltmeye zaman ayırabilirsiniz.

“Sevgilime pahalı ve lüks sürprizler hazırlamak istiyorum” derseniz, sadece ödeme yapmanın yeterli olmayacağını göreceksiniz. Pahalı hediyeler almak için de üretim süreleri ya da organizasyon tarihleri bağlayıcınız olacak. Bu nedenle iyi bir hediye için zamanınızı iyi ayarlamanız gerekir.

Aylar Önceden Harekete Geçin, Romantik Tatil İle Aşk Tazeleyin

Baş başa romantik bir tatil, biraz pahalı ama güzel bir hediye olacaktır. Yine de gözünüz korkmasın, erken harekete geçerseniz indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon ile daha az ödemenizin yanı sıra, turizm şirketlerinin sevgililer gününe özel kampanyaları da mevcut.

Bu organizasyonu yaparken mutlaka sevgilinizin o tarihte uygun olup olamayacağını araştırın. Önemli bir toplantı ya da bir iş seyahati tüm planlarınızı bozabilir.

Ayrıca tatil seçimini, mutlaka sevgilinizin beğenisini de göz önünde bulundurarak yapın. Hatta birlikte görmek istediğiniz yerler varsa, mutlaka bu seçenekleri değerlendirin.

ib_api_p_1362586

En Az 1 Hafta Önce Aramaya Başlayın.

Hediyeniz tatil değil ise hediye seçmeniz için, sonsuz seçenek sunan mağazalar ve alışveriş siteleri sizi bekler. Bu kadar seçenek arasından iyi bir seçim yapmak için, hediye almaya çıkacağınız zamanı iyi ayarlamalısınız.

Sevgililer günü ne zaman hediye almalısınız? Aklınızda bir hediye var ama kesin karar veremiyorsunuz. Öyleyse telaşa kapılmadan en az 1 hafta öncesinden pazar araştırması yapmaya başlayın. Farklı mağazalar ve hediyelik eşya dükkânlarını gezin. Böylece hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz hediyeler üzerinde karar verebilecek zamanınız olacak.

ib_api_p_1926343

Konser veya Bir Tiyatro Bileti İçin En Az 20 Gün Önce Harekete Geçin.

Bazen en güzel hediye bir konser bileti almak olabilir. Hep birlikte eşlik edilen şarkılar, konserin yarattığı romantik ve eğlenceli anlar, size unutulmaz bir Sevgililer Günü yaşatabilir. Özellikle sevgilinizin de konserine gideceğiniz şarkıcı ya da grubu sevdiğinden eminseniz.

Şayet böyle düşünüyorsanız, çok beklemeden harekete geçmenizde yarar var. Sevgililer günü gibi önemli günlere denk gelen etkinlik biletlerinin, tahmininizden çok daha hızlı tükeneceğini göz önünde bulundurun. Gideceğiniz etkinliği araştırmak ve işinizi şansa bırakmadan güzel bir yerde koltuk alabilmeniz için en az 20 günlük bir süre ihtiyacınız oldunuğunu unutmayın. Ne de olsa bu konser bileti, nerede oturduğunuzun önemi olmayan, sıradan bir konser bileti değil. Sevgilinize verdiğiniz bir Sevgililer Günü hediyesi. Ona yakışır şekilde planlayın. Ayrıca herhangi bir terslik olduğunda biletinizi iptal etmek ya da başkasına satmak için zamanınız kalsın.

ib_api_p_1283970

Son 3 Gün!

Eyvah! Yine de telaşa kapılmayın. Hâlâ bir sinema bileti veya hoşuna gidebilecek hediye almak için vaktiniz var. Ancak araştırmaya fazla vakit harcamayın. Bilet için internet veya hediye için büyük bir alışveriş merkezi işinizi görebilir. Fazla dolaşmadan tek seferde çok seçenek bulabileceğiniz yerlere yönelin.

Sinema biletini romantik bir hediyeye çevirmek isterseniz, çiftler için ayrılan koltukları tercih edebilirsiniz. Kanepe şeklinde olan bu özel koltukların olduğu sinema salonlarını araştırabilirsiniz. Ayrıca, sevgilinizle birlikte filminizi izlerken ortamı daha da romantik bir havaya sokmak için yanınızda sevimli bir peluş battaniye, kalp şeklinde atıştırmalıklar götürebilirsiniz. Bu konuda biraz yaratıcılığınızı kullanmanız gerekecek.

ib_api_p_1433331

Alışverişe çıkmadan sevgilinizin sevebileceği hediye kategorilerini 3-4 adet ile sınırlayın. Böylece alışveriş merkezinde ne aradığınızı bilerek dolaşır ve sonuca daha kolay ulaşırsınız. Satış görevlilerinin tavsiyelerini dikkate alsanız da parfüm gibi hediyelerde son kararı siz verin. Eğer ilişkiniz çok yeni ise, fiyatı hemen bilinebilen çok popüler markanın çok popüler bir ürününü almayın. Biraz daha bulunması ve fiyatı tahmin edilmesi zor olan hediyelere yönelin.

Son Gün: 14 Şubat

Önerilerimizin son bölümünü okuyorsanız gerçekten geç kalmışsınız… Eh size ne diyelim, buraya kadarmış! Şaka şaka, hemen panik yapmayın.

ib_api_p_1654550

Burada biraz kesenin ağzını açmanız gerekecek. Zira son güne kaldınız ve hediye aramaya vaktiniz yok. Yakışacağını düşündüğünüz şık bir kıyafet veya bir hediye sepeti sizi kurtarabilir. Kıyafet seçimi yaparken sevgilinizin beden ölçülerini biliyor olsanız bile çok riske girmemeye çalışın. Standart bir beden ya da herkese uyabilecek kalıplarda kıyafetler tercih edin. Bu nedenle aksesuar da iyi bir seçenek olacaktır. Bere, cüzdan, kemer, saat gibi aksesuarları her gün kullanacağı için sizi de bol bol hatırlayacak. Aksesuar konusunda iyi markalara yönelmeniz, hem ürün kaliteleri hem de hediye paketlerinin gösterişi nedeniyle göz dolduran bir hediye sunmanızı sağlar.

Güzel bir restoranda bir yemek rezervasyonu için de şansınızı deneyebilirsiniz. Bu rezervasyon için de iyi bir masa bulmayı hedeflemelisiniz. Çünkü o gün, tüm restoranlar çiftlerin akınına maruz kalacak ve yer bulmak zorlaşacaktır. Masanız, manzaralı ya da restoranın güzel bir köşesinde olmalı. Restoranın fiyatlarını önceden araştırmanız, yemek boyunca hesap yapmamanızı ve  içinizin rahat olmasını sağlar. Seçtiğiniz restoranda canlı müzik varsa bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

ib_api_p_1697992

Ya da sevgililer günü sonrasına güzel bir organizasyon yapıp, küçük bir hediye ile günü kurtarmaya çalışabilirsiniz. Sevgiliniz o gün için mazeretinizi anlayışla karşılasa da, ardından hiçbir şey yapmamanız ve geçiştirmeniz ilişkiniz açısından iyi sonuçlar doğurmaz. Bu nedenle Sevgililer Günü’nde dürüstçe açıklamanızı yaparak ardından hemen yeni kutlama günü için planınızı yapmaya başlayın. Bunu yaparken yine de elinizde küçücük de olsa bir hediye olsun. Bu aslında iyi niyetinizin bir simgesi gibi olacaktır.

Herşeyi olduğu gibi hediye alışverişini de son dakikaya bırakmaya alışmış olsak da, sevginizi yaşamayı ertelemeyin. Sevgilinize yazacağınız bir mektup, fotoğraflarınızdan oluşan bir albüm, onun için yapacağınız bir klip ya da sevginizi göstermenin başka bir yolunu bulun. Aldığınız hediyenin yanında bunu da sunmanız, bu günün sadece bir alışveriş ve tüketim günü olmadığını size hatırlatacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!