Sevgililer Günü Sevgili Bulmak

Sevgililer Günü’nde sevgili bulmanın anahtarı bu yazıda saklı. Aradığınız kişi dışarda bir yerde sizi bekliyor.

Hala Çok Geç Değil: Sevgililer Günü Sevgili Bulmak!

Sevgililer Günü sevgili bulmak fikri kulağa imkansız geliyor olabilir ancak Şubat ayının ortasında tanışma yıl dönümlerini kutlayan çiftler de var elbette. Bu farklı hikayelerin kahramanlarının kapılarını mutluluk bambaşka yollardan çalmış ve beklenmedik tatlı sürprizler hiç olmadık zamanlarda karşılarına çıkmış belli ki! Neden sizin de böyle unutulmayacak ve her hatırladığınızda kalbinizin yeniden heyecanla çarpmasını sağlayacak bir hikayeniz olmasın? Sevgilisi olmayanlar; eğer inanırsanız, biraz da çabayla 14 Şubat Sevgililer Günü’nde siz de sevgili bulabilir ve bu özel günü yalnız geçirmeyebilirsiniz.

Çiftlerin özel hediyelerle ve romantik etkinliklerle daha da anlamlı kılmaya çalıştığı 14 Şubat Sevgililer Günü, uzun yıllardan beri dünya üzerinde tüm aşıklar için özel sayılan başlıca gün olarak biliniyor. Aziz Valentine’in anısına kutlanmaya başlanan Sevgililer Günü’nün ortaya çıkışıyla ilgili birkaç farklı efsane yer alıyor. Doğruluklarından emin olunamayan bu efsaneler ile 14 Şubat tarihi günümüzde bir fenomene dönüşerek sevgililerin birbirlerine aşk dolu sözlerle kartlar gönderdikleri, aylar öncesinden planlar yaparak hediyeler aldıkları özel bir gün haline geldi. Markaların bugüne özel olarak en az bir ay önceden hazırladıkları reklamlardan, her dışarı çıktığınızda karşınıza çıkan kocaman kırmızı kalp şeklindeki balonlara, herhangi bir alışveriş merkezine gittiğinizde etrafınızı saran “seni seviyorum” yazılı vitrinlere dek sevgilisi olmayanların yüzlerinin düşmesine sebep olacak etkenler, yalnız kalpleri evde oturmaya sürüklüyor. Hatta kimileri gün çabucak bitsin diye erkenden uyumayı tercih ediyor. Sevgililer Günü’nden kaçmak için evde “saklanmak” size yalnızlık ve melankoliden fazlasını vadetmiyor ne yazık ki. Zira Sevgililer Günü sevgili bulmak için ilk yapılması gereken şey dışarı çıkmak!

Aşkınız Dışarıda Sizi Bekliyor!

14 Şubat’a bu sene de yalnız girmek istemiyorsanız planlı davranıp, gözünüzü açık tutmalısınız. Aynanın karşısına geçin ve sizi en mutlu eden görüntünüze ulaşın. Sonra da kendinizi dışarı atın! Kendinize inanın ve mutsuz, melankolik havanızdan sıyrılın. Aradığınız kişiyi son gün de olsa bulabilirsiniz.

Çevrenizden başlayacak bir sevgili arayışı ilk akla gelen ve en kolay görünen yöntem olarak görülür. Arkadaşlarınızla dışarıya çıkmak ve onların arkadaşlarıyla tanışmak bu yöntemlerden bir tanesidir mesela. Şubat ayının ortasında doğmuş bir arkadaşınızın doğum günü partisinde hayat arkadaşınızla tanışmayacağınızı nereden bilebilirsiniz? Tesadüfen 14 Şubat’a denk gelen bir iş yemeğinde beyaz atlı prensiniz sizi bekliyor olabilir. En yakın arkadaşınızın çok ısrar ettiği ama sizin çok sıkıcı olacağını düşündüğünüz için reddettiğiniz bir plan tüm hayatınızı değiştirebilir. 14 Şubat’ı evlilik tarihi olarak belirlemiş uzak bir akrabanızın düğünü sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Hatta kardeşinizle sinemaya gitmek bile ummadığınız olayların kapısını açabilir. Kısacası demek istediğimiz bu türden etkinliklere mutlaka katılın. Canınız çok sıkkın bile olsa, dışarıya hiç çıkmak istemiyor olsanız dahi en güzel kıyafetlerinizi giyip arkadaşlarınıza, dostlarınıza, ailenize katılmaya bakın. Hem kendinizi daha iyi hissedecek, hem de aşka bir adım daha yakın olacaksınız.

Yeni biriyle tanışmak için bir o kadar uygun bir gün olan Sevgililer Günü’nde tüm çiftlerin el ele, göz göze olduğu bir gerçek. Ne var ki unutmamanız gereken bir şey var: tek yalnız kişi siz değilsiniz. 14 Şubat’ta caddelerde, alışveriş merkezlerinde, okulda veya işte herkesin konuştuğu yegane konu olan Sevgililer Günü, sevgili bulmak isteyen yalnız kişilerin de birinci gündem maddesi oluyor pek tabii. Sadece bu durumu konuşmak bile ilk sohbet için oldukça uygun bir giriş olacak. Daha sonra neden bekarlar gününün olmadığını ve o günün aslında daha kutlanası bir gün olduğundan bahsederek sohbetinizi ilerletebilirsiniz. Bundan sonra ise karşınızdaki kişinin aradığınız sevgili olup olmadığına bakmak kalıyor. Konuşmanız tatlı tatlı ilerliyorsa aranızda doğan bu etkileşim uzun yıllar birlikte kutlanacak nice Sevgililer Günü’nün habercisi olabilir.

Başka yalnız arkadaşlarınızla Sevgililer Günü’nde dışarıya çıkmak da sizi o aradığınız kişiye ulaştırabilir. Bir taşla birkaç kuş bile vurabilirsiniz Eve kapanmak yerine günün tadını çıkarmayı deneyebilir ve sizin gibi başka yalnız ama mutluluk peşinde koşan insanlara denk gelebilirsiniz. 14 Şubat’ta sevgili bulmak istedikleri için kendilerini sokağa atmış başka insanlar da olacaktır pek tabii!

Tüm arkadaşlarınızın bir sevgilisi varsa bu da evde oturmak için bir bahane değil. Kendinizi şımartın! Sevgililer Günü’nde kendinizi şımartmayacaksınız da ne zaman yapacaksınız? Kendinize harika bir yemek ısmarlayın, olmadı nefis kahve kokularının arasında keyifli bir gün geçirmek için yeni açılan kahvecilerden birine gidin. Kahve içmeye gittiğinizde sırada hemen önünüzde bekleyen veya yemeğe çıktığınızda arka masada sohbet eden kişi belki de sizin öbür yarınız. Anlamlı bir gülümseme ve belki çarpıştığınızda nazik bir özür dünyanızın bir anda onun etrafında dönmesini sağlayabilir. Rastlantılara güvenmiyorsanız ilk adımı siz atabilir ve kahveyi beraber içmeyi de teklif edebilirsiniz. En başında da dediğimiz gibi Sevgililer Günü’nde sevgili arayışına son vermek istiyorsanız biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Bir başka çözüm önerisi de bekarlar partisi! Son yıllarda müzmin bekarları bir araya getiren bu etkinlikler oldukça artmaya başladı. Genellikle sizinle aynı şeylerden hoşlanan kişilerle toplanmanız için ön ayak olan bu buluşmalarda bir ömür boyu “sevgilim” diye sesleneceğiniz kişi sizi bekliyor olabilir. Böyle etkinliklere nerede gidilir, nasıl sevgili bulunur diyorsanız internette biraz zaman geçirin. Sosyal medya hesaplarınızdan birinde mutlaka bu buluşmalara davet edilmiş veya katılan birilerine denk gelirsiniz. Aralarından size uygun olan bir tanesini seçin ve Sevgililer Günü’nü yalnız geçirmeyin.

Evden çıkmam diyenlere

Her şeye rağmen dışarı çıkmamakta kararlıysanız ama sevgilim olsun diyorsanız elimizde kalan son seçenek tabii ki sosyal medya ve internet! Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz kişilerle hızlıca etkileşime girebilir ve sevgili bulmak için ilk adımı sosyal medyada atabilirsiniz. Çok sayıda mecrada Sevgililer Günü’nü yalnız geçirmekten şikayet eden kişiler, 14 Şubat’a yaklaştıkça paylaşımlarını bu yönde yapmaya başlıyor. Uzun süredir hoşlandığınız ama açılamadığınız kişi de bu isimlerden biri olabilir. Böyle bir durumda hoşlandığınız kişinin paylaşımlarına yorum yapmaktan kaçınmayın. Bu vesileyle başlayacak hoş bir sohbet uzun bir ilişkiye kapı açabilir.

Sevgili bulma sitesi gibi seçenekler de yok değil elbette. Çok sayıda kişinin hayatlarını paylaştıkları kişileri bu sitelerden bulduklarını unutmayın. 14 Şubat’ta yalnız kalmak istemiyorsanız sevgili bulma sitelerinden birine üye olabilir ve hayat arkadaşınız olabilecek özellikteki o kişiyi arayarak bulabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü, sevgilisi olmayanların da mutlu geçirmeyi hak ettikleri bir gün. Sevgili arayışında olmayanlar bu özel günde en sevdikleri arkadaşlarına, anne-babalarına “seni seviyorum” diyerek sevgilerini paylaşıyorlar. Tüm çabalarınıza rağmen gerçek aşkınız bugün karşınıza çıkmasa bile sevdiğinizi söyleyebileceğiniz birileri mutlaka vardır. Onları arayın ve “seni seviyorum” deyin. Paylaşılan mutluluğun yaratacağı pozitif ruh halinin etkisini asla küçümsemeyin. Bakarsınız, yüzünüzdeki gülümseme ve gözlerinizdeki ışıltı aramadığınız halde beklediğiniz sevgiliyi size çeker.

Hayat beklenmedik sürprizlerle dolu. Mutluluğun bambaşka yollardan kapılarını çaldığı romantik hikayelerin kahramanları, söz sizde! Tanışma hikayelerinizi anlatın bize. Belki sevgilisi olmayanlara umut verir, belki gözlerimiz dolar. Önemli olan paylaşmak…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!