Sevgililer Gününde Evde Vakit Geçirin

Çiftler için en anlamlı günlerden biri olan sevgililer gününü diğer günlerden bir gün olarak geçirmek mümkün. Üstelik mekan seçme stresini yaşamak zorunda değilsiniz, mekanınızı bugün için dönüştürebilirsiniz.

ib_api_p_700141

Sevgililer Gününü Unutulmaz Kılmak Sandığınız Kadar Zor Değil

Sevgililer günü, partnerler için yılın önemli günleri arasında. Bu nedenle  sevgililer gününde nasıl vakit geçirilir sorusu bir stres kaynağı haline dönüşebiliyor. Birçok mekanın sevgililer günü etkinlikleri ve düzenlemeleri olsa da,  sevgililer günü alternatifleri arasında dışarıya çıkmadan evinizde vakit geçirme fikri de yer almaktadır.  Sizin eviniz, sizin yaşam alanınız, unutmayın. Bu günü mekanların size dayattığı konseptlere göre şekillenmek zorunda değilsiniz. Bu kez sevgililer günününde evde vakit geçirin. Hayatınızı paylaştığınız partnerinizle, küçük detaylar katarak birlikte paylaştığınız evinizde unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz. Peki evde bu günü ölümsüz ve muhteşem kılmak için neler yapabilirsiniz?

Gece İçin Önceden Hazırlık Yapın

Sevgililer gününde evde vakit geçirmek için belirli bir ölçüde hazırlık yapmak kaçınılmaz. Bu hazırlık gözünüzü korkutmasın, önemli olan sevgililer gününü diğer günlerden farklı bir hale getirebilmek. Normalde olduğundan biraz daha ince ve detaycı düşünmeniz yeterli. Böylelikle sevgililer gününü herkesin kutladığı bir gün olmaktan çıkartıp, partneriniz ve sizin için akılda kalıcı bir gün haline getirebilirsiniz. Öncelikle, sevgililer günü için hazırlık yaparken, bugünün ikinizin günü olduğunu unutmayın. Yalnızca kendi zevklerinizi yansıtmak yerine, partnerinizi de iyi hissettirecek tercihleri ön planda tutmaya çalışın. Yemek yiyeceğiniz odayı hoş kokulu mumlarla donatın. Gül yapraklarıyla süsleyin. Loş ışıklar, ortamdaki havanın romantik olmasında etkilidir. Çiçek kokularının spreylerinden alıp bütün eve sıkın.

ib_api_p_444434

Güzel Bir Yemek İkinize de İyi Gelecek

Sevgililer gününde evde vakit geçirmenin avantajları sizi de iyi hissettirecek. Evinizin atmosferini değiştirdikten sonra sıra sofranın kurulmasında… Yemekleri kendiniz yapabileceğiniz gibi dışarıdan da söyleyebilirsiniz. Korkmayın. Sevgililer gününde, sevgiliniz neden yemek yapmadığınızı sormayacaktır. Fakat kendiniz pişirirseniz ona kendini daha iyi hissettirebilirsiniz. Yemek servisinde sürekli kullandığınız tabakların dışında, günün anlamına uygun seçimler yapın. Uygun fiyatlarla kalpli tabaklar bulabilirsiniz. Kalpli tabaklarda yiyeceğiniz yemek sevgililer gününde sizin ve sevgiliniz için çok anlamlı olacaktır. Sevginin rengi kırmızıdır, masayı bu renkle zenginleştirmekten çekinmeyin. Masaya mutlaka gümüş şamdan içinde kırmızı mumlar koyun. Gül yapraklarından bir kaç tanesini masanın kenarlarına koyabilirsiniz. Mutlaka şarap ya da şampanya alın. Ufak bir not kartı hazırlayıp, üzerine hislerinizi yazın. Onu da tabağın yanına ya da şamdanın köşesine iliştirebilirsiniz. Sevgiliniz notu okuduğunda mutluluktan gözleri dolacaktır. Ayrıca birlikte çektirmiş olduğunuz fotoğrafları da çerçeveletip, yemek yediğiniz odanın belirli yerlerine koyabilirsiniz. Fotoğraflar, her baktığınızda sizi gülümsetecek ve ortamın havasını daha da romantikleştirecektir. Sevgililer gününde, ‘evdeyiz nasıl olsa’ diyerek kendinizi salmayın. Özenle hazırlanın. Kıyafetleriniz, bu anlamlı güne uygun olsun. Mümkünse birlikte karar verip satın aldığınız kıyafetlerden giyin. Bu sayede ortak anılarınıza atıf yapabilirsiniz. Böyle bir hazırlık müziksiz yarım kalır elbette. Seçeceğiniz müziklerde esnek davranın. Müzik listeniz hem size hem de partnerinize hitap etsin. Ve tabi daha önceden karar verdiğiniz hediye hazırda bulunsun. Sevgililer günü hediyesi olarak hazır bir ürün yerine, kendiniz yapabilirsiniz. Bunun anlamı daha derin ve size özel olacaktır.

Onu Güzel Karşılayın

Bütün hazırlıklardan habersiz olan partneriniz  eve gelip bu sürprizleri gördüğünde, kendini unutamayacağı bir günün içinde bulacaktır. Güzel bir karşılama ve yemek öncesi kısa bir sohbet, ona ilginizi göstermenize yardımcı olacaktır. Sonrasında partneriniz İnce detaylarla süslediğiniz yemek masasına davet edebilirsiniz. Sevgililer günü sofrası, karnınızdan önce kalbinizi doyuracak. Yemeğin tadı nasıl olursa olsun, bu sakin ve dinlendirici ortamın tadı ikinizin de damağında kalacak. Sofraya kattığınız küçük detayların yaratacağı atmosferi, bir restoranda yakalamak çok zor olacaktır.

Yemeğin sonlarına doğru artık hediyenizi verme vaktiniz geldi. Etrafınızda kimse yok ve işte ona bütün hislerinizi kimseden çekinmeden ya da utanmadan söylemenizin tam vakti. Hediyeyi verirken onu ne kadar çok sevdiğinizi ve ömür boyu her sevgililer gününü beraber geçirmek istediğinizi de ekleyin. Uzun uzun, sımsıkı sarılın. Evde baş başa kalmanızın tadı işte tam da bu noktada çıkacak.

Sevgililer gününde evde vakit geçirecekler için en güzel eğlence birlikte film izlemektir. Yemek sonrasında aldığınız bir filmi baş başa izleyebilirsiniz. Dilerseniz bir aşk filmi, dilerseniz sonrasında fikirleriniz paylaşabileceğiniz nitelikte bir film tercih edebilirsiniz. Onu daha da çok şaşırtmak istiyorsanız birlikte bulunduğunuz kısa videolar ve fotoğrafları kullanarak kendiniz kısa bir film hazırlayabilirsiniz. Filmin sonrasında böyle bir akış görmek, onu duygulandıracaktır. İzleyeceğiniz film hangi tarzda olursa olsun, önemli olan  birlikte vakit geçirmeniz. Film sonrasında tercih ettiğiniz içki eşliğinde, daha derin bir sohbete geçebilirsiniz.

En Önemlisi Onu Dinleyin

İçki tercihinde şarap seçerseniz, mevsim itibariyle soğuk günlere tesadüf eden 14 Şubat gecesini sıcak şarapla renklendirebilirsiniz. Meyveler ve baharatlarla tatlandıracağınız sıcak şarap, hem kış psikolojisine iyi gelecek hem de içinizi ısıtacaktır. Artık daha rahat ve samimi olabilirsiniz. Ona anlatmak istediklerinizin tam vakti. Kendi evinizdesiniz, kimse konuşmaları bölmeyecek. Kaygılarınızı, planlarınızı partnerinizle paylaşıp hayatınızda ne kadar önemli olduğunu ona hissettirebilirsiniz. Geçmişten ve gelecekten konuşabilirsiniz. Birlikte ne çok şey paylaştığınızı hatırlamanın tam zamanı. Belki geleceğe dönüp bir tatil planı yaparak birbirinizi motive edebilirsiniz. Hatta ileriye dair hayaller kurup, yeni kararlar alabilirsiniz. Birbirinize odaklanıp belkide uzun zamandır yapmadığınız bir şey yapmak için artık bir engel yok. Birbirinizi rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Konuşmaktan çekinmeyin kırgınlıklarınızı anlatın ve onun da konuşarak kendisini rahatlatmasına yardımcı olun. Birbirinizi daha çok anlamaya çalışarak, bir sonraki güne daha da sağlıklı bir ilişkiyle uyanabilirsiniz.

ib_api_p_1867753

Eviniz diğer günlerden daha farklı ve ikiniz için de daha anlamlı. Sevgililer gününü evde geçirmek, bu günü kolaycı bir şekilde atlatmak anlamına gelmez. Aksine dışarıda yakalayamayacağınız bir paylaşım ortamı yaratarak kalıpların dışında bir gün yaşayabilirsiniz. Belkide herkesin en çok ihtiyaç duyduğu şey olan ilgi ve anlaşılma hissini birlikte yaşayabilir, ilişkiniz anlamını daha da derinleştirebilirsiniz. Sevgililer gününü unutulmaz kılmak için yapabileceğiniz çok şey var. Yaratıcı düşünmeniz ve biraz zaman ayırmanız farklı bir yaşamanız için yeterli olacaktır. Hayatınızı paylaştığınız partneriniz için yalnızca bir gün yoğunlaşmak elbette yetmez, fakat sevgililer gününün yarattığı atmosferi kullanarak bu günü birbiriniz için daha da anlamlı bir gün haline getirebilirsiniz.

Sevdiklerinizle Her gün Özel

Sevdiklerimizi önemli hissettirmek için yalnızca  özel günler için hazırlık yapmak tabi ki çok büyük bir hata. fakat böyle günlerde ortaya çıkan genel enerji herkesi etkisi altına alıyor. Günlük yoğunlukların ve kolaya kaçışların arasında, bu enerjiyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Kolaylıkla yapabileceğiniz küçük hazırlıklar ve incelikler, hem partneriniz hem de sizin için yenileyici olacaktır. Sürekli yoğunlaşmak zorunda olduğunuz şeylerden bir nebze uzaklaşıp, birbirinize gerçek anlamda daha yakın olabilirsiniz. Böyle anlamlı bir paylaşım için, her halinizi paylaştığınız yuvanız en anlamlı yer olacaktır. Bu sayede evinizde paylaştığınız ortak anılar arasına unutulması kolay olmayacak anlamlı bir gün daha ekleyebilirsiniz. Partneriniz en iyi siz tanıyor ve nelerden hoşlandığını en iyi siz biliyorsunuz. Sevgililer gününde ne yapılır sorusunun cevabı sizde gizli.

ib_api_p_186018

Bir sonraki  sevgililer günü sizin için de daha farklı geçebilir. Evde olmayı bir avantaja dönüştürecek fikirlerinizi ve daha önceki kutlama deneyimlerden edindiklerinizi paylaşarak, yeni fikirler üretmek isteyenler ilham olabilirsiniz

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!