Sevgililer Gününde Yapılmayacaklar

Dünyada ve ülkemizde her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan bir gün olan Sevgililer Gününde, her çift elbette ki iyi vakit geçirmek ister. İyi vakit geçirmek için de birtakım kaçınılması gereken hareket ve davranışlar vardır. sevgililer gününde yapılmayacak şeylere dikkat etmek mutlu bir birlikteliğin devamı için önem taşır diyebiliriz. Peki ama nedir bu 14 Şubat’ta yapılmayacak şeyler? İşte bu yazımızda bu özel günde yapılmaktan kaçınılması gereken şeyleri inceleyeceğiz.

sevgililer-gunu-supriz5

1) Sosyal medyada paylaşım yapmayı abartmayın. Evet, günümüzde hayatımızın önemli bir parçası haline gelen sosyal medyada bazen gereğinden fazla vakit geçirebiliyoruz. Ancak madem 14 Şubat önemli ve özel bir gün, o gün yaşadıklarımızı bu mecralarda saat saat paylaşmayarak daha kaliteli bir gün geçirebiliriz. “Bakın sevgilim bana bu hediyeyi almış.” “Bakın sevgilimle buraya geldik.” tipi başkaları için çok da önemli olmayan paylaşımları olabildiğince azaltmamız inanın herkesin faydasına olacaktır. Bunun yerine anı yaşayın. Sevgiliniz size zarif bir hediye mi almış, sizi hoş bir yere mi götürmüş? Öyleyse bu mutluluğunuzu ona göstermekten daha güzel başka ne olabilir ki?

2) Sadece hediye almış olmak için hediye almayın. Elbette ki Sevgililer Günü’nün asıl amacı karşınızdakini sevindirmek. Ama bazen bu unutulup, hediye alayım da kurtulayım düşüncesiyle olaya yaklaşanlar olabiliyor. Kimisi sadece o ürün pahalı diye, onu hediye olarak alırken, kimisi de sevgilisi için değil de ev için gerekli bir eşyayı hediye olarak satın alabiliyor. Oysa unutulmamalı ki, önemli olan sevdiğimiz kişiye değer verdiğimizi göstermektir. Yani bu özel günde sevgiliniz için kendiniz de pekala bir şeyler hazırlayabilirsiniz. Hatta işin içine kendi emeğinizi katıyor olmanız, hediyenizin değerini arttıracaktır bile.

3) Kalp kırmayın. Unutmayın ki, sevgiliniz her ne kadar sizi tanısa da, bazen zevkleriniz ile ilgili yanlış tahminlerde bulunabilir. Bu son derece doğal. Bu nedenle Sevgililer Gününde beğenmediğiniz bir hediyeyle karşılaştığınızda tepkilerinize dikkat etmeniz daha faydalı olacaktır. Burada önemli olan, sevdiğiniz kişinin sizin mutlu olmanız için uğraşmış olması. Yani böyle bir durumda olumsuz bir tepki vermek yerine, gidin ve sevgilinize sarılın.

sevgililer-gunu-supriz-6

4) İnternetten siparişle yapacağınız sürprizlerde dikkatsiz olmayın. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, internet sitelerinden yapılan alışverişler artık hayatımızda önemli bir yerde duruyor. Farklı alternatiflere ulaşmak açısından bu yola başvurmak elbette iyi bir fırsat, ancak unutulmamalı ki, tarihler 14 Şubat’a yaklaşırken, sizinle birlikte binlerce insan da aynı yöntemi kullanabilir. Yoğunluktan dolayı hediyenizi geç teslim almak ve Sevgililer Gününde kötü bir sürpriz yaşamak istemiyorsanız, 14 Şubat’tan birkaç hafta önce sipariş vermekte fayda var.

5) Tutarsız olmayın. Kitleler tarafından kutlanan bir gün olması, sizin Sevgililer Gününde, olduğunuzdan farklı biri olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece 14 Şubat’ta romantik davranıp, diğer günler tam tersi bir tutumda olmayın. Unutmayın ki sevgililik yılda tek bir gün değil.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!