Sevgililer Gününde Yapılmayacaklar

Kimileri için Sevgililer Günü yılın en özel günlerinden biri. Kırgınlıkların büyük oranda geride bırakıldığı, heyecanlı ve özel organizasyonların hazırlandığı, sevgili için özene bezene hediye seçimlerinin yapıldığı bir tür sevgili bayramı olarak yaşanır her 14 Şubat. Eğer bu sene siz de bu heyecana ortaksanız ve bu önemli günü sevgilinizle birlikte hiçbir aksilik yaşamadan, en özel haliyle geçirmek niyetindeyseniz bazı mühim noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Sevgililer Günü İçinde Asla Yapılmayacak 5 Hareket

Unutmayın; sevgililer günü süresince ağzınızdan çıkan kelimeler ile her türlü hal ve hareketiniz bir ömür hafızalardan silinmiyor. Bu gerçeğin bilincinde olarak son derece titiz ve dikkatli davranmalısınız. Söz ağzınızdan çıkmadan önce en az üç ere düşünüp, herhangi bir adım atmadan önce sonraki adımları iyice bir gözden geçirin. Her zamankinden kontrollü, sevecen ve dayanıklı olun. Bu konuda size yardımcı olup yol gösterecek bir kaç ipucunu aşağıda paylaşıyoruz.

Bir hafta öncesinden her yerde sevgililer günü reklamları dönmeye başlıyor, hediye seçenekleri ya da mekan önerileri her açtığınız internet sitesinde karşınıza çıkıyor. Evet, sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek istiyorsunuz ve çevrenizdeki her şey o gün size neler yapabileceğinizle ilgili seçenekler sunuyor. Peki ya yapmamanız gerekenler? İşte, sevgilinizle geçireceğiniz bu özel günü bozmamak için dikkat etmeniz gereken 5 davranış.

Düşük Beklentilerden Doğan Büyük Mutluluklar

Öncelikle şunu unutmayın; beklenti ne kadar düşükse hayal kırıklığı ihtimali de o kadar azalır. Bu yüzden gününüzü çılgınca planlamayın. Hele hele planlarınızın büyüklüğünü sevgilinize asla hissettirmeye kalkmayın. Her türlü sevgililer günü sürprizi hazırlamak sizin elinizde fakat sevdiğiniz insana hazırlayacağınız sürprize dair ipuçları vermekten kaçının, bırakın her şey onun için tam anlamıyla bir sürpriz olarak kalsın. Hatta ters psikoloji yapmayı bile deneyebilirsiniz. Bu güne özel herhangi bir organizasyon yapmadığınızı ima eden rahat bir tavır takınabilirsiniz. Böylece onun beklentilerini bertaraf ederek sürpriz sırasında tam anlamıyla bir şok ve tabi çok daha büyük bir mutluluk yaşamasını sağlayabilirsiniz. Tabi eğer sevgiliniz söz konusu tavra karşı soğukkanlılığını muhafaza edebilecek bir kişiliğe sahipse. Kaş yapayım derken göz çıkarıp da sevgililer gününüzü kabusa çevirmeyin. Ayrıca bu günle alakalı aklınızdaki organizasyonun her anını planlamak size rahatlık sağlamayacak tam tersine en küçük bir aksaklığın bile programınızı bozmasına sebep olacaktır. Bu nedenle günü dakikası dakikasına uygulamanız gereken bir iş ajandasına çevirmeyin. Bırakın bazı anlar spontane yaşansın. Günün keyfini çıkartmak için rahat bir program yapın.

Özgünlüğünüzü Koruyun

Klişelerden uzak durun. Sevgilinizin zaten tüm film ve dizilerde gördüğü tekrarlanan “romantik” sahneleri yaşamak için can attığını düşünmeyin. O anlar yeterince yaşandı ve yaşatıldı; siz aynı şeyi yapmaya kalktığınızda bu samimiyetten uzak, sahte ve kurmaca bir görüntüye sebep olur. Ne de olsa taklitler aslını yaşatmaktan öteye geçemez. Mesela yağmur altında öpüşmek aslında o kadar da güzel bir şey değil, eğer günün geri kalanını ıslak geçirmek sevgililer günü hayaliniz değilse tabi. Zaten organizasyonu da bir o kadar zor. Yağmur yağdığı sırada dışarıda sevgilinizle yürüyor olmanız ve tam o anda onu öpecek kadar derin bir romantizm yaratabilmeniz sandığınız kadar kolay bir iş değil. Dolayısıyla böyle bir hamlede bulunarak ne kendinizi rezil edin ne de yok yere sıtmaya tutulun. Bir diğer uzak durulması gereken davranış da iç çamaşırı klişesinden geçer. Şunu aklınızdan çıkarmayın; kimse kendine danışılmadan alınmış iç çamaşırını giymeyi sevmez, seksi ya da değil bu da fark etmez. O yüzden hiç bu klişelere girmeyin. Sevgililer günü anlamını içinde barındıran fakat daha ziyade sevdiğiniz insanla size özel anlam ifade eden, kendi ilişkinize ve duygularınıza dair orijinal hediye seçeneklerinden devam edin. Emin olun bu noktada hediyenin maddi değerinin de bir önemi kalmayacak.

Eski Sevgili Sorunsalı

Eski sevgililerden gelen mesajlara dikkat! Sevgililer gününde yapılmayacakların belki de en hayati önem arz edeni eski sevgili ile iletişim kurmamak. Ne kadar kıskançlıktan uzak bir kişiliğe sahip görünürse görünsün dünya üzerinde sevdiği insanın eski sevgilisiyle konuşup görüşmesine tahammül edebilecek bir sevgiliye bugüne kadar rastlanmadı. Eski ilişkinizin türünün, boyutunun, nasıl bittiğinin hiçbir önemi yok.  Hayır, eski sevgilinizden gelen mesaja “İyidir, sen ne yapıyorsun?” diyeceğiniz gün bugün değil. Zaten sevgililer gününde size yazıyorsa bunun sebebi çok açık; Yazacak başka kimsesi yok. Duygusal açlığını sizinle gidermek, ele güne karşı boşta kalmamak istiyor. Bu yüzden eğer sevgiliniz ile geçireceğiniz günün ve ilişkinizin selametini düşünüyor, sevgililer günü romantizmini sevgililer günü katliamı haline dönüştürmek istemiyorsanız bu tür mesajları görmezden gelin. Eğer çok istiyorsanız daha sonra daha uygun ve daha risksiz bir zamanda dönüş yaparsınız. Ciddi bir ilişkiniz olduğunu, onu ne kadar sevdiğinizi ve bu sevgililer gününde en ufak tatsızlığa bile yer vermek istemediğinizi zihninizden çıkarmayın. Akıl çelme girişimlerine karşı dirayetli olun.

Uykusuzluğa Karşı Dayanıklı Olun

Ve günü bitirirken; sakın sızıp kalmayın. Tüm günü dışarıda geçirmiş, yemeği fazla kaçırmış ya da sevgilinizin en sevdiği romantik filmi ellinci kez izliyor olabilirsiniz. Bunların hepsi içinizin bir anda geçmesi için iyi sebepler olsa da yine de hiçbiri sevgililer gününü sızarak sonlandırmanızı affettirecek birer bahane değiller. Ne kadar güzel, ne kadar romantik bir gün geçirmiş olursanız olun günün sonunda yapacağınız böyle bir hata tüm güzelliklerin bir anda silinmesine neden olabilir. Sevgililer bu konuda çok acımasız olurlar. Özel günlerde kusursuz organizasyonlar beklerler. Uykuya ve yorgunluğa karşı uyanık olun. Yaklaştığını hissettiğiniz anda kalkın, elinizi yüzünüzü yıkayın, silkinin ve kendinize gelin. Sevgilinizin karşısında gerçek bir sevgiliye yakışır şekilde davranın, sevgililer gününün hakkını sonuna kadar verin. Şu sınavı bir başarıyla atlatın, sevgilinizin size olan aşkını ve bağlılığını perçinleyin, ondan sonra huzur eşliğinde uyumak için çok vaktiniz olacak. Tüm bu sebeplere bağlı olarak sevgilinizle başladığınız bu özel günü yine sevgilinizle bitirmeye çalışın ki sonraki gün de onu görebilesiniz.

Alttan Alın

Normal şartlar altında ne kadar baskın bir karaktere sahip olursanız olun sevgililer günü gibi özel zamanlarda alttan almayı öğrenmeniz şart. Sevgilinizin, sıradan bir günde sizin sinirinizi bozabilecek, tartışma yaratmanıza vesile olabilecek her türü davranışını bu tür günlerde görmezden gelin, ona karşı hiç olmadığınız kadar anlayışlı ve sevecen davranın. Kendini özel ve değerli hissetmesine izin verin. Sorunları sonraya bırakın. Sevgililer gününe yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri bugünün ömür boyu kavgayla hatırlanması olur. Konu ne olursa olsun sevdiğiniz insanlar tartışmaktan kaçının. Kendinizi ve sinirlerinizi kontrol edin. Baktınız ki konuşmanın rengi değişiyor, muhabbet sertleşiyor hemen konuyu değiştirin, dikkatleri başka yöne çekin. Bugünün hafızalara içten gülümsemeler ve romantizm dolu dakikalar olarak geçmesini sağlayın. Böylece ilişkinizin temellerinin güçlenmesine, ortak tarihinizin sevgi dolu ve keyifli anlarla zenginleşmesine katkıda bulunmuş olacaksınız. Unutmayın ki uzun soluklu ve huzur dolu bir ilişkinin yolu olabildiğince fazla güzel an ve anı yaratmaktan geçer.

Peki siz bugüne kadar Sevgililer Günü’nü mahvedecek bir şeyler yaptınız mı? Yorum bırakarak bunları uzak durulması gereken davranışlar arasına ekleyebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!