Sevgililer Gününüzü Zümrüt Kolye Taçlandırsın

Eski Mısır’dan beri bilinen ve kültürlerin hemen hemen hepsi tarafından birçok anlam yüklenen zümrüt, tarihi Aziz Valentine’den çok daha öncelere dayanan 14 Şubat Sevgililer Günü’nü en anlamlı kılacak taşların başında geliyor. Benzersiz yeşil rengi ile bahar özellikle de mayıs ayı ile özleştirilen zümrüt, çağlar boyunca ölümsüzlüğün, zenginliğin, karşılıksız sevginin, gençliğin, tazelenmenin, bereketin ve iyi talihin sembolü olarak görülmüş ve üzerinde taşıyan kişiye iyi talih, sağlık, zenginlik, güzellik ve sonsuz sevgi taşıyacağına inanılmış. Eski Mısır’da güzelliği ve ender bulunması sebebiyle Kleopatra’nın madenleri olarak anılan bu taşın bazı kültürlerde 55. Evlilik yıldönümü hediyesi olarak gelenekselleşmesine insan pek de şaşıramıyor.,

zumrut-kolye-eros-pirlanta

Kırmızı gibi sevgi ile özleştirilen renklerden olan yeşil; kırmızının yoğun aşkından küçük bir farkla ayrılıyor. Kırmızı delice ve biraz daha bencilce bir aşkı sembolize ederken yeşil daha fedakar ve romantik bir aşkın temsilcisidir. Bu sebeple de“Koşulsuz Aşk Taşı” olarak da adlandırılan zümrüt, sevgililer günü için en güzel hediye seçeneklerinden biri haline geliyor. Kırılgan olmasına rağmen yumuşak yapısı sayesinde birçok sıra dışı tasarımın bel kemiği olan zümrüt, zümrüt kolye ile sevdiğinize Zümrüt-ü Anka kuşunun güzelliğinin yanı sıra tarih boyunca kendine atfedilen bütün güzel vasıfları en cömert şekilde sunacaktır. 14 Şubat’ın soğuğuna baharın enerjisini taşıyacak olan zümrüt kolye, sevdiğiniz insanı uğuru, bereketi ve güzelliği ile sarıp sarmalayacak, tarih boyunca inanıldığı üzere ilişkinizi güçlendirecek ve ölümsüz kılacaktır.

Eşsiz güzelliği, ender bulunması ve tarih boyunca adına mit ve efsaneler yazılan bu taş maddi değerinin yanında manevi olarak da birçok anlam taşıması hediye seçimi konusunda ince eleyip sık dokuyan beyler için ideal hediye seçimlerinden biri olacaktır. Rengindeki asillikten mi, enerjisinden mi, ender bulunmasından mı bilinmez zümrüt hakkında en ilginç bilgi ölümsüzlüğün zümrüt ile sembolize edilmesidir. Aşk gibi ölümsüz bir duyguyu zümrüt bir kolye ile taçlandırarak sevdiğiniz kadına hayatında alabileceği en değerli, en romantik ve en düşünülmüş hediyeyi sunmanız emin olun onun da gözünden kaçmayacaktır. Beyaz altın ve pırlanta eşliğinde tasarımda doruğa çıkan zümrüt kolye, taşın yapısı itibariyle her zevke uygun hale gelmektedir. Sevdiğiniz kadının tarzına uygun olarak seçeceğiniz zümrüt kolye ile sadece sevgililer günü için bir hediye almış olmayacak, sevdiğiniz kadının her daim sevginizi anımsamasını da sağlayacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!